КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-30444/08 Головуючий в 1 інстанції –Татарський В.О.
Суддя-доповідач – Кузьменко В.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2009 року колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі головуючого судді Кузьменко В.В. та суддів Земляної Г.В., Зайця В. С. при секретарі Семенець Н. В. розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року, залишеної без змін ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 22 вересня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання неправомірними дій в обмеженні нарахування та виплати підвищення до пенсії як учаснику бойових дій, -
В С Т А Н О В И ЛА :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання незаконними дій щодо визнання неправомірними дій в обмеженні нарахування та виплати підвищення до пенсії як учаснику бойових дій.
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року, залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 22 вересня 2006 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області подало апеляційну скаргу та просить скасувати спірну постанову.
Апеляційна скарга подана 23 травня 2008 року, тобто після сплину встановленого законом строку з клопотанням про його поновлення через пропуск з поважних причин.
В засідання учасники не явилися, будучи належним чином повідомленими, що не перешкоджає слуханню спірного питання, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи клопотання, колегія суддів приходить до висновку про його необґрунтованість та відсутність підстав для поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ч.3 ст. 160 Кодексу – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропуск з поважних причин.
Як зазначено в клопотанні про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, строк пропущено в зв’язку з тим, що ч.1 ст. 185 КАС України передбачено право на апеляційне оскарження особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права та свободи, інтереси чи обов’язки, оскільки з 01 січня 2007 року до компетенції органів Пенсійного фонду було віднесено функції з призначення (перерахунку) пенсії військовослужбовців, що, на думку апелянта, позбавило його можливості подати вчасно скаргу на постанову суду від 29 травня 2006 року.
З матеріалів справи вбачається, що з 01 січня 2007 року до компетенції органів Пенсійного фонду було віднесено функції з призначення (перерахунку) пенсії військовослужбовців відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2008 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» та ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 року». Згідно із п. 2 б зазначеної Постанови КМУ органи, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», здійснюють за графіками, затвердженими органами Пенсійного фонду України, передачу пенсійних справ та виплатних документів, про що складають акт приймання-передачі за формою, що затверджується Пенсійним фондом України. Разом з пенсійними справами і виплатними документами передається уточнена у процесі інвентаризації електронна база даних про одержувачів пенсій.
Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області апеляційну скаргу подано через 1 рік та 5 місяців після винесення спірного рішення, що є безумовним підтвердженням пропуску 20-денного строку, встановленого законом для оскарження постанови. На думку колегії суддів, посилання апелянта на те, що в результаті часткового правонаступництва суд першої інстанції вирішив питання про їхні інтереси та обов’язки не є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження.
За таких обставин, судова колегія вважає, що наведені апелянтом обставини не обґрунтовують поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду.
Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що строк на апеляційне оскарження постанови суду поновленню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 102, 186, 206 КАС України, -
У Х В А Л И ЛА :
Відмовити в поновленні Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року, залишеної без змін ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 22 вересня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання неправомірними дій в обмеженні нарахування та виплати підвищення до пенсії як учаснику бойових дій.
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року, залишену без змін ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 22 вересня 2006 року - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 23 жовтня 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: В. В.Кузьменко
Судді: Г. В. Земляна
В. С. Заяць
Повний текст ухвали виготовлений 23 жовтня 2009 року.