КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-30459/08 Головуючий у І інстанції – Іващук О. І.
Суддя-доповідач – Кузьменко В. В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2009 року колегія Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого – судді Кузьменко В. В.,
суддів Зайця В. С., Земляної Г. В.,
при секретарі Семенець Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області до Підрозділу примусового виконання рішення відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання незаконними дії та скасування вимоги державного виконавця, за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2008 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області звернулося до суду з вказаним позовом про визнання незаконними дії та скасування вимоги державного виконавця від 21.03.2008 року.
Свої вимоги позивач мотивував тим, що на його думку, вимога державного виконавця є незаконною і такою що підлягає скасуванню в зв’язку з недотриманням відповідачем положень Закону України «Про виконавче провадження».
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08.07.2008 року позовні вимоги залишено без задоволення.
Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення яким позовні вимоги задовольнити повністю.
В засідання учасники процесу не явилися, будучи належним чином повідомленими, що не перешкоджає слуханню спірного питання, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанову суду слід залишити без змін з таких підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову та прийшов до висновку що вчинені дії та вимога державного виконавця відповідають вимогам чинного законодавства.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції..
Судом встановлено, що 28.11.2007 року відкрито виконавче провадження на виконання виконавчого листа по справі щодо визнання протиправним і скасування наказу начальника УМВС України у Вінницькій області від 16.11.2006 року та поновлення Замазаного С. В. на посаді старшого оперуповноваженого ДСБЕЗВ ВМВ УМВС України у Вінницькій області.
Відповідач вказує на те, що добровільно боржник не виконав рішення суду, а тому відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем направлена вимога щодо виконання виконавчого листа виданого Вінницьким окружним адміністративним судом.
Незаконність вимоги державного виконавця апелянт обґрунтовує тим, що на рішення подано апеляційну скаргу, що перешкоджає набранню ним законної сили, крім того, рішення судом до негайного виконання приведено не було.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 256 КАС України передбачено, що негайно виконуються постанови суду про поновлення на посаді у відносинах публічної служби.
У резолютивній частині зазначених постанов належить вказувати, що вони підлягають негайному виконанню, проте, відсутність такої вказівки не може бути підставою для невиконання постанови.
Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Так як рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.10.2007 року стосується поновлення на посаді у відносинах публічної служби, то на нього поширюється норма закону щодо звернення до негайного виконання, отже державним виконавцем правомірно відкрито виконавче провадження та направлено вимогу виконати виконавчий лист за рішенням суду.
Таким чином, посилання апелянта на порушення положень Закону України «Про виконавче провадження» спростовані відповідачем в повному обсязі, висновками суду першої інстанції та матеріалами справи.
Суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи, дав належну оцінку доказам і постановив рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову, в зв’язку з чим рішення суду слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 212, 254, 256 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2008 року у справі за адміністративним позовом Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області до Підрозділу примусового виконання рішення відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання незаконними дії та скасування вимоги державного виконавця – залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2008 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 23 жовтня 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: В. В. Кузьменко
Судді: В. С. Заяць
Г. В. Земляна
Повний текст ухвали виготовлений 23 жовтня 2009 року.