Судове рішення #6621412

                                 РІШЕННЯ                                                                                        

іменем України


29 жовтня 2009 року Полонський районний суд Хмельницької області в складі  судді Боб”яка Б.В., при секретарі Янюк С.М. ,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу в залі суду в м. Полонне за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства  „Полонський фарфор” про стягнення розрахунку при звільненні з роботи, середнього заробітку за час затримки розрахунку та  моральної шкоди,


ВСТАНОВИВ:


26 серпня 2009  року ОСОБА_1  звернулася до суду з позовною заявою, в якій вказує, що звільнена з роботи із  ЗАТ „Полонський фарфор”, однак борг із заробітної плати відповідачем не виплачується. Просить стягнути заборгованість по  заробітній платі, компенсацію за затримку термінів виплати заробітної плати, середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні та  моральну шкоду в розмірі 500 грн., завдану відповідачем невиплатою заробітної плати.  

В судове засідання позивач подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує повністю. Представник відповідача подав до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає повністю в частині суми заробітної плати, частково - середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, просить відмовити в задоволенні позовних в вимог в частині стягнення  моральної шкоди.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню частково. Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_1 працювала на ЗАТ „Полонський фарфор”, звільнена з 20 листопада 2008 року. Заборгованість відповідача перед позивачем  по заробітній платі при звільненні за січень-листопад 2008  року  включно становить 3301,93 грн. і вказана сума позивачеві не виплачена на час розгляду справи в суді. Компенсація за затримку виплати заробітної плати становить 515,21 грн. Середній заробіток позивача перед звільненням з роботи становив 20,32 грн. в день. Затримка розрахунку після звільнення з роботи до розгляду справи в господарському суді про порушення справи про банкрутство  становить 15 робочих днів при п`ятиденному робочому тижні. Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 10 грудня 2008 року порушено справу про  банкрутство ЗАТ „Полонський фарфор”.  Дані обставини встановлені з довідок  відповідача,  достовірність яких сторонами не оспорюється. Зокрема, вказані факти підтверджуються наданою суду довідкою ЗАТ „Полонський фарфор” про розміри заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку, копією трудової книжки, копією ухвали господарського суду.

Відповідно до вимог ст.116, 117 КЗпП України заробітна плата при звільненні виплачується працівникам в день звільнення, а у разі невиплати стягується середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні. Згідно ст..237-1 КЗпП України відшкодування власником моральної шкоди провадиться працівникові, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв”язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Згідно ч.4 ст.12 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не застосовуються санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань.

З огляду на зазначені правові положення та встановлені судом обставини  суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення і з відповідача необхідно стягнути на користь позивача борг із заробітної плати,  середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні з роботи з часу звільнення до часу порушення процедури банкрутства в господарському суді  - до 10 грудня 2008 року.  

Середній заробіток необхідно стягнути з такого розрахунку. Середній заробіток ОСОБА_1 становив 20,32 грн. за день. Затримка розрахунку після звільнення з 20 листопада 2008 року по 10 грудня  2008  року  становить 15 робочих днів. Тому загальна сума, яку необхідно стягнути, буде становити: 20,32  грн. х  15 днів = 304,80 грн.

Також суд вважає, що порушення відповідачем строків виплати заробітної плати  завдало позивачеві моральних страждань, оскільки змусило докладати  додаткових зусиль для організації свого життя. При визначенні розміру моральної шкоди  суд враховує тривалість порушення прав позивача на отримання належних їй  платежів, тяжкість вимушених змін в життєвих стосунках позивача,  виходить з вимог розумності і справедливості.

При визначенні розміру сум, що підлягають до негайного виконання, суд вважає необхідним стягнути  на користь позивача  суму боргу із заробітної плати повністю.

Керуючись ст.ст.10,11, 60, 212-215, 367 ч.2  ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов задовольнити частково.

Стягнути з закритого акціонерного товариства „Полонський фарфор” на користь ОСОБА_1 заробітну плату в сумі 3301 грн. 93 коп.,  компенсацію за затримку виплати заробітної плати в сумі 515 грн. 21 коп.,  середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні в сумі 304 грн. 80 коп. з відрахуванням з неї податкових та інших обов”язкових платежів, 300 грн. моральної шкоди.  

В решті позовних вимог   відмовити.

Стягнути з закритого акціонерного товариства „Полонський фарфор” 59 грн. 50 коп. судового збору на користь держави та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення заробітної плати в сумі 3301 грн. 93 коп. підлягає до виконання негайно.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області шляхом подачі протягом 10 днів після його проголошення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення цього рішення.  



Суддя                                                                                                                  Б.Боб”як.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація