Справа № 2- 0- 179 / 2009 р.
УХВАЛА
10 листопада 2009 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючого – судді Серебрякової Т.В., при секретарі судового засідання – Лукіянчиній Т.І., за участю - представника заявниці ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вознесенську Миколаївської області цивільну справу за заявою ОСОБА_2 заінтересовані особи: Вознесенська об’єднана державна податкова інспекція Миколаївської області, Вознесенська міська Рада Миколаївської області, про встановлення факту прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
В вересні 2009 р.ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини.
В обґрунтування своїх вимог заявниця зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається 35/100 часток житлового АДРЕСА_1 які належали спадкодавцю за життя на праві власності на підставі рішення народного суду Вознесенського району Миколаївської області від 14 жовтня 1971 р. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 став її рідний брат ОСОБА_4, який прийняв спадщину, шляхом вступу у володіння та управління спадковим майном, згідно ст . 549 ЦК України від 18 липня 1963 р.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік заявниці –ОСОБА_4після смерті якого відкрилася спадщина, до складу якої увійшло 65/100 часток житлового АДРЕСА_1, які належали спадкодавцю на праві власності на підставі рішення народного суду Вознесенського району Миколаївської області від 14 жовтня 1971 р. та 35/100 часток зазначеного будинку, на які спадкодавець за життя не оформив право власності у передбаченому на той час порядку (свідоцтво про право на спадщину).
З метою оформлення права на спадщину після смерті ОСОБА_4., заявниця, як спадкоємець першої черги за законом, який прийняв спадщину шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (ч.3 ст.1268 ЦК України), звернулася до державної нотаріальної контори за місцем її відкриття, однак державний нотаріус відмовив їй у видачі відповідного свідоцтва про права на спадщину, оскільки останньою не надано доказів прийняття спадщини у вигляді 35/100 часток вказаного житлового будинку спадкоємцемОСОБА_4. після смерті його сестри ОСОБА_3
В зв’язку з цим, заявниця просила заяву задовольнити та встановити факт, щоОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_3 уродженець м. Вознесенська Миколаївської області, прийняв спадщину у вигляді 35/100 часток житлового АДРЕСА_1 що залишилася після смерті ОСОБА_3 яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1
Ухвалою Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 05 листопада 2009 р. до участі у справі в якості заінтересованої особи залучено Вознесенську міську Раду Миколаївської області.
В судовому засіданні представник заявниці надала письмову заяву від 10 листопада 2009 р. про залишення заяви ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини без розгляду.
Представник заінтересованої особи – Вознесенської об’єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області, та Вознесенської міської Ради Миколаївської області, в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позовної заяви без розгляду.
Дослідивши матеріали справи та доводи, викладені в заяві, суд приходить до висновку, що письмова заява про залишення заяви ОСОБА_2про встановлення факту прийняття спадщини без розгляду підлягає задоволенню, так як вимогам закону не суперечить та виражає волю сторони й не позбавляє можливості заявницю повторно звернутися до суду, після усунення умов, що були підставою для залишення її без розгляду.
На підставі викладеного та з врахуванням вимог ст.207 ЦПК України, суд вважає за можливе залишити заяву ОСОБА_2 заінтересовані особи: Вознесенська об’єднана державна податкова інспекція Миколаївської області, Вознесенська міська Рада Миколаївської області, про встановлення факту прийняття спадщини без розгляду.
Керуючись п.5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, суд, –
УХВАЛИВ:
ЗаявуОСОБА_2заінтересовані особи: Вознесенська об’єднана державна податкова інспекція Миколаївської області, Вознесенська міська Рада Миколаївської області, про встановлення факту прийняття спадщини - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя (підпис) Т.В. Серебрякова
З оригіналом згідно:
Суддя:
Вознесенська об’єднана державна
податкова інспекція Миколаївської області
вул. Б. Іпатових, №6,
м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500
копія: Вознесенська міська Рада
Миколаївської області
пл. Центральна, №1,
м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області направляє Вам копію ухвали судді від 10 листопада 2009 р., для відома.
ДОДАТОК: копія ухвали від 10 листопада 2009 р. на 1 арк. в 1-2 адресу
адреса суду: 56500, Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Кибрика, 11, каб. № 12
СУДДЯ Т.В.Серебрякова