Судове рішення #6622340

                                               

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


21 вересня 2009 року                                                                справа № 2а-8/09/0432


       Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді:     Поплавського В.Ю.,

суддів:         Божко Л.А., Дадим Ю.М.,

при секретарі судового засідання: Фесовець А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу

представника Партії регіонів В.М. Прохорова

на постанову Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 04 березня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Партії регіонів      про визнання протиправним та скасування рішення Політради Партії регіонів , -


В С Т А Н О В И Л А :


    В жовтні 2008 року ОСОБА_1. звернувся з позовом до Партії регіонів про визнання протиправними рішення Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року «Про відкликання та дострокове припинення повноважень депутата Петропавлівської районної ради Дніпропетровської області ОСОБА_1., обраного за виборчим списком Петропавлівської районної організації партії регіонів» (а.с. 5) (надалі по тексту - рішення Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року), скасування рішення Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року.

Постановою Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 04 березня 2009 року позов ОСОБА_1. було задоволено: визнано протиправним та скасовано рішення Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року.


Не погодившись з постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду, оскільки вона винесена з порушенням норм матеріального права та ухвалити нове рішення по справі, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.


Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість оскаржуваного рішення  суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.


Судом встановлено, що рішенням Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року позивача, у зв’язку з виходом зі складу депутатської фракції Партії регіонів Петропавлівської районної ради Дніпропетровської області згідно особистої заяви про вихід з депутатської фракції від 05 травня 2006 року, відкликано та достроково припинено повноваження як депутата Петропавлівської районної ради Дніпропетровської області.


Відповідно до ст. 27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» порядок вступу до депутатської фракції місцевих рад або виходу з неї визначається рішенням вищого керівного органу політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком відповідної місцевої організації якої він був обраний депутатом місцевої ради, та цим Законом. Інші питання створення та діяльності депутатських фракцій визначаються регламентом місцевої ради.


Згідно статуту Партії регіонів порядок створення фракцій місцевих рад жодним чином не врегульовано. Рішення вищого керівного органу Партії регіонів, яке б визначало порядок вступу до депутатської фракції місцевих рад або виходу з неї відсутнє.


Відповідно до ч. 7 ст. 34 Регламенту Петропавлівської районної ради V скликання умовою утворення фракції є подання на ім'я голови районної ради та письмове повідомлення, підписане депутатами цієї фракції із зазначенням її назви, персонального складу, керівників та уповноважених представників фракції. Рішення про об'єднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів районної ради головуючим на пленарному засіданні ради.


Депутатська фракція Партії регіонів у Петропавлівській районній раді була утворена на підставі подання голови депутатської фракції Партії регіонів у Петропавлівській районній раді від 16 травня 2006 року, в якому було зазначено кількісний список депутатів, які об’єднались у фракцію. Проте, прізвище позивача відсутнє в даному списку.


Рішення про створення фракції було доведено до відома депутатів 21 липня 2006 року, тобто ця дата і є датою реєстрації фракції Партії регіонів у Петропавлівській районній раді.

Суд першої інстанції правильно зазначив, що відсутність підпису та прізвища позивача в поданні від 16 травня 2006 року спростовує факт входження його до фракції.


Відповідно до ч. 2 ст. 5 «Про статус депутатів місцевих рад», яка набрала законної сили 08 лютого 2007 року, повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі відкликання його політичною партією (виборчим блоком політичних партій), за виборчим списком відповідної місцевої організації якої його було обрано депутатом місцевої ради, у разі невходження депутата місцевої ради (крім депутата сільської, селищної ради), обраного за виборчим списком відповідної місцевої організації політичної партії (виборчих блоків політичних партій) у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідної ради, до складу депутатської фракції відповідної місцевої організації політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або його виходу зі складу такої депутатської фракції внаслідок подання депутатом особистої заяви про вихід з депутатської фракції, або переходу депутата в іншу депутатську фракцію, або з інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком відповідної місцевої організації якої він був обраний депутатом місцевої ради.


На момент подачі позивачем заяви про вихід з депутатської фракції, 05 травня 2006 року, зазначені вище підстави для дострокового припинення повноважень депутата не діяли.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закону та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.


Відповідачем не надано жодних доказів заяви позивачем про вихід з депутатської фракції або про небажання увійти до неї.

Заяв про небажання входити до фракції позивачем не подавалось.


Таким чином, підстави для прийняття оскаржуваного рішення про відкликання та дострокове припинення повноважень депутата Петропавлівської районної ради Дніпропетровської області ОСОБА_1., обраного за виборчим списком Петропавлівської районної організації партії регіонів, відсутні, а тому рішення Політради Партії регіонів від 01 вересня 2008 року є протиправним.


За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно були застосовані норми матеріального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду першої інстанції і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, колегія суддів, -    

   

УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу представника Партії регіонів В.М. Прохорова – залишити без задоволення.

Постанову Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 04 березня 2009 року залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня виготовлення її тексту у повному обсязі.

Повний текст ухвали виготовлено 4 листопада 2009 року.                


Головуючий:                                 В.Ю. Поплавський


Судді:                                                                                             Л.А. Божко


                                    Ю.М. Дадим

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація