Судове рішення #6623753

 

УКРАЇНА  

       

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я      Справа №  2-496/09

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


13 листопада 2009  року       Царичанський районний суд Дніпропетровської області  у складі:

      головуючого    -       судді Сороки Б.М.

при секретарі   -           Дорошенко В.В.

з участю адвоката -                 ОСОБА_1

розглянувши у  попередньому судовому  засіданні  в   залі суду   смт. Царичанка  Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Бабайківської сільської ради, третя особа – ОСОБА_3, про визнання права власності на земельну ділянку,


  В С Т А Н О В И В :  

 

 ОСОБА_2 звернулася з позовом до Бабайківської сільської ради Царичанського району, про визнання права власності на земельну ділянку.

 В обґрунтування позовних вимог вказала, що 19 вересня 2008р. померла її мати ОСОБА_4, яка проживала разом з нею та її батьком  ОСОБА_3, за адресою м.Дніпропетровськ, вул.С. Ковалевської, 53/52. Після її смерті залишилось спадкове майно: житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться за адресою с.Бабайківка, вул.Братів Дрелевських,8 та земельна ділянка біля цього будинку площею 5645 кв.м. призначена для обслуговування житлового будинку – 2500 кв.м. та ведення особистого підсобного господарства – 3145 кв.м., вартістю 9127, 47 грн.  

 02.08.2009р. мати склала на її користь заповіт на все належне їй майно, який посвідчила в Бабайківській сільській раді, який зареєстрований в реєстрі за №39. Третя особа її батько, який має право на обов»язкову частку в спадковому майні від своєї частки відмовився на її користь.  Вказала, що спадщину прийняла і 03.07.2009р. державний нотаріус Четвертої Дніпропетровської нотаріальної контори видав їй свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок по вул.Братів Дрелевських №8 с.Бабайківка Царичанського району Дніпропетровської області, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом. Право власності на земельну ділянку, яка знаходиться біля будинку  отримати не має можливості, про що свідчать листи-відповіді на її звернення до Царичанської державної нотаріальної контори від 08.10.2009р. та Четвертої Дніпропетровської державної нотаріальної контори від 14.10.2009р.

 Вказала, що їй було повідомлено, що видати з архіву  державної нотаріальної контори оригінал Державного акту на право приватної власності на землю серії ДП, виданого 07.08.1997р. Бабайківською сільською радою на ОСОБА_5, яка померла 26.01.2006р., після смерті якої 07.12.2006р. за  реєстровим номером 3027, отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом ОСОБА_4, її мати, неможливо. 01.05.2009р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об»єднання земельних ділянок» від 05.03.2009р. №1066-VІІ, було внесено зміни до Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмеження». Так, згідно ст.126 ЗК України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом. Право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується свідоцтвом про право на спадщину (ч.2 ст.126 ЗК України). Відповідно до ч.6 п.2 ЗК України на Державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.      Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку,  а також порядку поділу та об»єднання земельних ділянок» положення цього Закону щодо посвідчення права власності на земельну ділянку документами, зазначеними у ч.2 ст.126 Земельного Кодексу України, поширюються також на випадки, коли зазначені документи були укладені (видані) до набрання чинності цим законом, але державні акти на право власності на земельні ділянки видані не були. У такому випадку нотаріус, який посвідчив (видав) відповідний  документ, робить відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа на підставі якого відбулося відчуження і повертає його новому власнику земельної ділянки.

 Після смерті бабушки ОСОБА_5, померлої 26.01.2006р., її мати (позивачки) ОСОБА_4 07.12.2006р. отримала свідоцтво про  право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, але Державний акт на право приватної власності на землю на власне ім.»я переоформити не встигла.

 На підставі викладеного, прохає визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 5645 кв. м., призначеної для обслуговування житлового будинку – 2500 кв. м. та ведення підсобного господарства – 3145 кв. м., розташованої на території Бабайківської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області в с.Бабайківка, вул.Братів Дрелевських,8, що належало померлій    ОСОБА_6  на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ДП, виданого виконкомом Бабайківської сільської ради 07.08.1997р., згідно рішення від 23.05.1997р. №25/9 і зареєстроване в реєстрі за №79, кадастровий номер 122568050004000003.


 В попередньому судовому засіданні позивачка та її адвокат позовні вимоги підтримали повністю.  


Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі.


Третя особа – ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, до суду надійшла заява з проханням розглянути дану справу у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

 

 Суд, заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за слідуючих підстав.


Згідно ч.4 ст.130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу, а згідно  ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Відповідно до ч.1 ст.126 ЗК України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Згідно п.б ч.2 ст.126 ЗК України право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується свідоцтвом про право на спадщину.

Відповідно до ч.6 п.2 ЗК України на Державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

 В судовому засіданні встановлено, що 19 вересня 2008р. померла мати позивачки ОСОБА_4, яка проживала разом з нею та її батьком  ОСОБА_3, за адресою м.Дніпропетровськ, вул.С. Ковалевської, 53/52. Після її смерті залишилось спадкове майно: житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться за адресою с.Бабайківка, вул.Братів Дрелевських,8 та земельна ділянка біля цього будинку площею 5645 кв.м. призначена для обслуговування житлового будинку – 2500 кв.м. та ведення особистого підсобного господарства – 3145 кв.м., вартістю 9127, 47 грн.       02.08.2009р. мати склала на її користь заповіт на все належне їй майно, який посвідчила в Бабайківській сільській раді, який зареєстрований в реєстрі за №39. Батько позивачки від частки в спадковому майні відмовився на користь доньки.  Позивачка спадщину прийняла і 03.07.2009р. державний нотаріус Четвертої Дніпропетровської нотаріальної контори видав їй свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок по вул.Братів Дрелевських №8 с.Бабайківка Царичанського району Дніпропетровської області, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом (а.с.11). Після смерті бабушки позивачки ОСОБА_5, померлої 26.01.2006р., мати позивачки ОСОБА_4 07.12.2006р. отримала свідоцтво про  право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, але Державний акт на право приватної власності на землю на власне ім.»я переоформити не встигла. Згідно листів-відповідей на звернення позивачки до Царичанської державної нотаріальної контори від 08.10.2009р. та Четвертої Дніпропетровської державної нотаріальної контори від 14.10.2009р. (а.с.9,10), у зв»язку з набранням чинності 01.05.2009р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку,  а також порядку поділу та об»єднання земельних ділянок» посвідчення права власності на земельну ділянку документами, зазначеними у ч.2 ст.126 Земельного Кодексу України, поширюються також на випадки, коли зазначені документи були укладені (видані) до набрання чинності цим законом, але державні акти на право власності на земельні ділянки видані не були. У такому випадку нотаріус, який посвідчив (видав) відповідний  документ, робить відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа на підставі якого відбулося відчуження і повертає його новому власнику земельної ділянки; тому позовні вимоги ОСОБА_2  про визнання права власності на земельну ділянку підлягають задоволенню.

 На підставі викладеного, керуючись ст. ст.126 ЗК України, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об»єднання земельних ділянок» від 05.03.2009р. №1066-VІІ,  ст.ст.130, 212-215, 218 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :  


Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 5645 кв. м., призначеної для обслуговування житлового будинку -2500 кв.м. та ведення підсобного господарства – 3145 кв.м., розташованої на території  Бабайківської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області с.Бабайківка, вул.Братів Дрелевських,8, що належало померлій, 26.01.2006р. ОСОБА_5 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ДП, виданого виконкомом Бабайківської сільської ради 07.08.1997р. згідно рішення від 23.05.1997р. №25/9 і зареєстрований за №79 кадастровий номер 1225680500040400003.


 Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.



Головуючий:                                                                                                      Б.М.Сорока

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація