Справа№ 10-350
Категорія: ст. 186 ч.2 , 186 ч.З КК України
Суддя 1 інстанції Клепка Л.І Доповідач Васильєв О.П..
Ухвала Іменем України
13 червня 2006 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Чепура О.М. судів Литвинова О.М., Васильєва О.П. за участю прокурора Васенков П.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку апеляцію обвинуваченого ОСОБА_1 на постанову Димитровського міського суду Донецької області від 30 травня 2006 року про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо обвинуваченого
ОСОБА_1 , 17 січня 1974 року народження , уродженця м. Димитров Донецької області , росіянина , громадянина України, з неповною середньою освітою , який не працює , мешкає за адресою: м. Димитров , АДРЕСА_1 , раніше судимий : 1. 13 жовтня 2003 року Димитровським міським судом за ст. 185 ч.З КК України до 4 років позбавлення волі . Звільнений умовно-достроково 15 липня 2005 року на 8 місяців 8 днів, обвинувачуваного в скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 186 ч.2 , 186 ч.З КК України
встановив:
У провадженні слідчого відділу Димитровського МО УМВС України в Донецькій області знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні
злочинів, передбачених ст.ст. 186 ч.2 , 186 ч.З КК України
20 травня 2006 року в 15 годин 40 хвилин ОСОБА_1 було затримано на підставі ст. 115 КПК України за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 186 ч.2 , 186 ч.З КК України
Органами досудового слідства 23 травня 2006 року обвинуваченому ОСОБА_1 пред'явлено обвинувачення в тому, що він 30 квітня 2006 року , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння , завдав декілька ударів лопаткою потерпілому ОСОБА_2 та заволодів мобільним телефоном вартістю 870 грн.
Крім того , 20 травня 2006 року , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння незаконно з метою заволодіння чужим майном, проник до квартири потерпілої ОСОБА_3 , звідки відкрито викрав майно на загальну суму 2004грн. 50 коп.
Постановою судді Димитровського міського суду Донецької області від 30 травня 2006 року було задоволено подання слідчого про обрання обвинуваченому ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
В апеляції обвинувачений ОСОБА_1 ставить питання про скасування постанови суду, оскільки вважає що , суд прийшов до помилкового висновку про необхідність обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді позбавлення волі, так як він обвинувачується у вчиненні злочинів , які він не вчиняв. Вказує на те , що по справі відсутні об'єктивні докази ,які вказують»на його причетність до скоєного злочину.
Заслухавши доповідача, прокурора, який просив відмовити в задоволенні апеляції , ознайомившись з витребуваними матеріалами справи, на підставі яких було обрано запобіжний заход у вигляді взяття під варту щодо обвинуваченого , апеляційний суд вважає, що апеляція не підлягає задоволенню і постанову суду необхідно залишити без змін за таких підстав.
Апеляційний суд розглядаючи апеляцію стосовно обвинуваченого ОСОБА_1 . виходить з перевірки додержання місцевим судом вимог ст.ст. 148,150,155 КПК України і бере до уваги сукупність усіх факторів та обставин передбачених наведеними нормами, в даній справі.
Органами досудового слідства обвинуваченому ОСОБА_1 пред'явлено звинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ст. 186 ч.З КК України, який відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на тривалий строк .
По справі є достатньо підстав для підозри ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного злочину.
Так ,при розгляді справи судом була врахована тяжкість інкримінованого обвинуваченому злочину , особа обвинуваченого, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності і обвинувачується у вчиненні злочину , що дає підстави для висновку про те ,що обвинувачений може продовжувати займатись злочинною діяльністю .
Так ,при розгляді справи судом врахована тяжкість інкримінованого обвинуваченому злочину ,та особа обвинуваченого, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності, Апеляційний суд враховує ,що судом першої інстанції при розгляді подання слідчого обґрунтовано була прийнята до уваги суворість покарання за інкримінований злочин , яка дає підстави вважати, що обвинувачений може спробувати ухилитись від слідства і суду .
Так , правові наслідки ухилення від кримінальної відповідальності можуть бути визнані обвинуваченим менш небезпечними ніж кримінальне переслідування та процедура виконання покарання.
З врахуванням вищевказаних обставин суд мав достатньо підстав вважати, що застосування більш м'яких ,ніж взяття під варту ,запобіжних заходів не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого в майбутньому з точки зору виконання покладених на нього процесуальних обов'язків.
З огляду на наведене, апеляційний суд вважає апеляцію захисника не підлягаючою задоволенню, а постанову суду такою, що має бути залишена без змін.
Доводи заявника про його невинуватість у вчиненні злочинів повинні бути перевірені під час розгляду кримінальної справи по суті.
На підставі викладеного керуючись ст.ст.362,366 КПК України, апеляційний суд , -
УХВАЛИВ:
Апеляцію обвинуваченого ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову судді Димитровського міського суду Донецької області від ЗО травня 2006 року про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо обвинуваченого ОСОБА_1, залишити без змін.
Ухвала Апеляційного суду Донецької області оскарженню не підлягає, на неї не може бути внесено подання прокурора.