Судове рішення #6625850

Справа № 1-229/2009р.


В И Р О К

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


8 жовтня 2009 року                                                                 Шепетівський міськрайонний суд  

Хмельницької області  

в складі:  

головуючої – судді Пічугіної Н.О.

секретаря - Кузьминчук М.

з участю прокурора - Гончарука В.В

захисника - ОСОБА_1

                                                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівка справу по обвинуваченню  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого,

у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України,-

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, жительки м. Шепетівка, вулиця Сагайдачного,4, Хмельницької області, циганки, громадянки України, з освітою три класи, не працюючої, неодруженої, маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше судимої:

 1) 16.03.2006 року Фастівським міськрайонним судом Київської області за ст. 307 ч. 2 КК України до 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки 6 місяців;

 2) 07.06.2006 року Фастівським міськрайонним судом Київської області за ст. ст. 307  ч. 2, 70 ч. 4 КК України до 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 79 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки;

у вчиненні злочину передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України,-

в с т а н о в и в :  

Восени 2008 року, в денну пору, ОСОБА_3, у невстановленому досудовим слідством місці, незаконно придбала макову солому, яку віднесла додому та 15 березня 2009 року, шляхом екстрагування приготувала з неї наркотичну рідину – опій ацетильований, який переливши у пластикову пляшку ємкістю 1000 мл, незаконно зберігала за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою збуту.

15 березня 2009 року, біля 17 години, ОСОБА_3, неподалік місця свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_7, за 5000 грн., незаконно збула                 ОСОБА_2 пластикову пляшку ємкістю 1000 мл з названою наркотичною речовиною – опієм ацетильованим.  

15 березня 2009 року, біля 17 години, ОСОБА_4 для власного споживання, по вулиці Сагайдачного в м. Шепетівка, за 5000 грн., незаконно придбав у ОСОБА_3 пластикову пляшку ємкістю 1000 мл з наркотичною речовиною – опієм ацетильованим, яку перевіз додому, де шляхом додавання води зменшив його концентрацію, частину якої ємкістю 450 мл перелив у скляний флакон, а іншою частиною заповнив ін’єкційний шприц, ємкістю 10 мл та незаконно зберігав за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_8 без мети збуту.

16 березня 2009 року, ОСОБА_4 був затриманий і даний наркотичний засіб, який він зберігав при собі та за місцем свого проживання вагою12,203 гр. був виявлений і вилучений працівниками міліції.

В судовому засіданні підсудні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 свою вину у вчиненні інкримінованих їм злочинів визнали повністю, ствердивши факт незаконного придбання, зберігання, виготовлення та реалізації наркотичних засобів, їх кількість та вартість. Тепер в своїх діях щиро каються. Докази їх вини добуті досудовим слідством визнають повністю і не оспорюють. Правильно розуміють зміст фактичних обставин справи і вважають недоцільним їх дослідження, оскільки вони ніким не оспорюються.

Покази підсудних відповідають фактичним обставинам справи і ними не оспорюються.

Вина підсудних у вчиненні злочинів повністю доведена іншими дослідженими в судовому засіданні доказами. Зокрема: даними протоколів огляду та вилучення з яких вбачається, що в процесі оглядів у ОСОБА_2 був виявлений та вилучений медичний шприц з рідиною темного кольору, а в ОСОБА_3 пластикові пляшки із рідиною аналогічного кольору (а.с. 6; 88); даними протоколу огляду місця події, яким стверджується, що за місцем проживання ОСОБА_2 була виявлена пластикова пляшка з рідиною темного кольору (а.с. 12); даними висновку експерта № 729х від 15.04.2009 року, яким стверджується, що вилучена у ОСОБА_2 речовина коричневого кольору містить наркотичні алкалоїди опію та похідні – морфін, кодеїн та ацетилморфін і є особливо небезпечним наркотичним засобом – опієм (ацетильованим). Маса опію ацетильованого, в перерахунку на суху речовину становить 0,221 г; даними висновку спеціаліста № 1287х від 18.03.2009 року, відповідно до якого маса опію (ацетильованого) в перерахунку на суху речовину становить 0,233г (а.с. 21); даними висновку експерта № 730х від 14.04.2009 року, з якого вбачається, що вилучена в ОСОБА_2 та надана на дослідження рідина містить особливо небезпечний наркотичний засіб опій (ацетильований). Згідно висновку спеціаліста № 1285х від 17 березня 2009 року загальна маса опію (ацетильованого) в перерахунку на суху речовину дорівнює 11,97г (а.с. 28).  

Відповідно до висновку експерта № 731х від 14 квітня 2009 року вбачається, що вилучена в ОСОБА_3 та надана на дослідження рідина містить особливо небезпечний наркотичний засіб концентрат з макової соломи (опій екстракційний). Згідно висновку спеціаліста № 1392х від 23 березня 2009 року загальна маса концентрату з макової соломи в перерахунку на суху речовину 28,10 г (а.с. 38).

Згідно з даними протоколу пред’явлення ОСОБА_2 фотознімків для впізнання,  підсудний прямо вказав на ОСОБА_3, як на особу, яка реалізувала йому наркотичні засоби (а.с. 32-33).

Аналізуючи всі дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що підсудна ОСОБА_3 повторно вчинила незаконне придбання, перевезення, зберігання та виготовлення особливо наркотичних засобів в великих розмірах з метою збуту та збут названих наркотичних засобів, тобто, злочин передбачений ст. 307 ч. 2 КК України.

Підсудний ОСОБА_4 вчинив незаконне придбання, виготовлення, перевезення та  зберігання наркотичних засобів у великих розмірах без мети збуту, тобто, злочин передбачений ч. 2 ст. 309 КК України.

При призначенні покарання підсудним суд враховує суспільну небезпечність вчинених злочинів, частина з яких є тяжкими, їх особливості, особи підсудних, в тому числі характеристики, сімейний стан, пом’якшуючі та обтяжуючі обставини.

ОСОБА_3 раніше неодноразово судима, в період іспитового строку вчинила  новий злочин, судимість не погашена, не працює, офіційних доходів немає, з попередніх судимостей жодних висновків не зробила, по місцю проживання характеризується позитивно, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, страждає опійною наркоманією ІІ ст.

 Обставин, що обтяжують її покарання судом не встановлено.  

 Пом’якшуючими її покарання обставинами є те, що вона повністю визнала свою вину у вчиненні злочину, щиро розкаялася у вчиненому, сама виховує двох неповнолітніх дітей.

 Приймаючи до уваги суспільну небезпечність вчиненого підсудною злочину, її особу, систематичність вчинення кримінально-карних діянь, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 слід обрати покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження скоєння нових злочинів, лише у виді ізоляції від суспільства.

ОСОБА_4 раніше не судимий, по місцю проживання характеризується посередньо, не працює, постійних, систематичних доходів немає, страждає наркоманією.

 Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

 Пом’якшуючими його покарання обставинами є те, що він щиро розкаюється у вчиненому, повністю визнав вину, сприяв розкриттю злочину.

Зокрема, суд враховує, що наркотичні засоби, ОСОБА_4 видав сам, добровільно, що слід розцінювати як явку з повинною. Крім, того підсудний пройшов курс лікування від наркоманії.

З врахуванням цих обставин, суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання і він може бути звільнений від нього з випробуванням.

В той же час, враховуючи особу ОСОБА_2, суд вважає, що відносно останнього слід встановити ряд обмежень передбачених ст. 76 КК України, з метою належного контролю за його поведінкою, попередження скоєння нових злочинів та перевиховання.  

Не підлягає застосуванню до підсудних передбачене ст. 96 КК України примусове лікування від наркоманії, оскільки відповідно до п. 24 постанови Пленуму ВСУ № 7 від 03.06.2005 року «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування», наркоманія не становить небезпеку для здоров’я інших осіб, оскільки є соціально небезпечним захворюванням, тобто примусове лікування від даного захворювання у випадку підсудного законом не передбачене.

Речові докази по справі: наркотичні засоби, які передані на зберігання в камеру схову речових доказів Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві – підлягають знищенню.

Судові витрати по справі за проведення експертизи підлягають стягненню з підсудних ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в повному обсязі в рівних частках, оскільки повністю стверджуються дослідженими судом доказами (а.с. 21, 28).

Судові витрати по справі за проведення експертизи № 731х від 14.04.2009 року підлягають стягненню з підсудної ОСОБА_3, оскільки остання проведена саме відносно виявленої в неї наркотичної речовини до якої ОСОБА_4 жодного відношення не мав (а.с. 98).

Керуючись ст. ст. 299, 323, 324 КПК України, суд,-

з а с у д и в :  

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України і призначити їй покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна, крім житла.       

На підставі ст. 71 КК України остаточне покарання ОСОБА_3 обрати за сукупністю вироків шляхом часткового приєднання до призначеного покарання невідбутої частини покарання за попереднім вироком Фастівського міськрайонного суду Київської області від 07.06.2006 року і остаточно призначити 5 (п’ять) років 1 (один) місяць позбавлення волі, з конфіскацією всього належного їй майна, крім житла.

Строк відбуття покарання рахувати з 23 березня 2009 року.

Запобіжний захід засудженій ОСОБА_3 до набрання вироком законної сили залишити попередній – тримання під вартою.

 ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України і призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання звільнити, якщо він протягом іспитового строку 3 (трьох) років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

 На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_2 обов`язки - не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити попередній – підписку про невиїзд.

Речові докази по справі: наркотичні засоби, які передані на зберігання в камеру схову речових доказів Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві – знищити.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві банк Управління Державного казначейства у Київській області на р/р 35226002000466, МФО 821018, код ЗКПО 2557585, призначення платежу : “Послуги експерта, код послуги 11032” – 577 грн. 97 коп. (п’ятсот сімдесят сім грн. 97 коп.) з кожного за  проведення  експертизи.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві банк Управління Державного казначейства у Київській області на р/р 35226002000466, МФО 821018, код ЗКПО 2557585, призначення платежу : “Послуги експерта, код послуги 11022” – 345 грн. 18коп. (триста сорок п’ять грн. 18коп.) з кожного за проведення експертизи.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві банк Управління Державного казначейства у Київській області на р/р 35226002000466, МФО 821018, код ЗКПО 2557585, призначення платежу : “Послуги експерта, код послуги 11022” – 690 грн. 36 коп. (шістсот дев’яносто грн. 36п.) за проведення  експертизи.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженою, яка утримуються під вартою, в той же строк з дня отримання копії вироку через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області .  



Головуюча :














Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація