Судове рішення #6627486

Справа № 2-408/09  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

З АО Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

17 листопада  2009 р.    Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:                                судді                     Джерелейко О.Є.           

                     при секретарі            Палій Л.Г.

                     з участю позивача           ОСОБА_1

розглянувши  у відкритому судовому засіданні смт. Софіївка цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про стягнення аліментів»,-

у с т а н о в и в:  

 Позивач    ОСОБА_1 звернувся в Софіївський районний суд з вищевказаною позовною заявою.  В обґрунтування позовних вимог позивач вказує  на те, що він перебував в зареєстрованому шлюбі з    ОСОБА_2. Від цього шлюбу мають малолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.   Відповідач ухиляється від свого обов'язку по утриманню неповнолітнього сина, ніякої допомоги на утримання дитини не надає,  у зв'язку з цим позивач просить стягувати з відповідача ОСОБА_2 аліменти на його користь на  утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня подачі заяви .

 Позивач підтримав позовні вимоги в судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2, будучи увідомленою про місце та час розгляду справи, що підтверджує поштовий реєстр,  в судове засідання не з»явилася, про причини неявки суд не увідомила.  

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 ЦПК України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.

 Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення. Згідно ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають сина - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  матір'ю дитини є відповідач, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.2).  Дитина проживає разом з  батьком  і знаходиться на повному його утриманні,   що підтверджується довідкою Софіївської селищної ради  (а.с.6). Позивач не працює, на обліку як безробітний не перебуває, що підтверджує довідка на а.с.5. В судовому засіданні позивач пояснив, що отримує дохід від робіт по найму , що є тимчасовим заробітком. Інших доказів для доведення обставин, на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог і заперечень, сторонами не надано.

 За таких обставин суд приходить до висновку, що з відповідача  необхідно стягувати аліменти на користь позивача на  утримання сина – ОСОБА_3,                       ІНФОРМАЦІЯ_1,  в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з  29  вересня 2009 року  і до досягнення дитиною повноліття. Рішення згідно п.1 ч. 1  ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому  негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.  

 Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Згідно з ч.3 ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів. На цій підставі слід стягнути з відповідача на користь держави судовий збір  в сумі 51 гривня та затрати на інформаційно – технічне забезпечення в розмірі 120 грн. 00 коп.

 На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст.10, 11, 60,  212-215, 226, п.1 ч.1 ст.367  ЦПК України суд,-

в и р і ш и в:  

 Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

 Стягувати з   ОСОБА_2  ,   ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісячно   на користь ОСОБА_1  аліменти на утримання сина  –ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 300 (триста) гривень щомісячно  до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 29 вересня 2009 року.  

 Рішення згідно п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

 Стягнути з   ОСОБА_2   на користь держави судовий збір в сумі     51 грн.

 Стягнути з   ОСОБА_2   на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

 Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.  

  Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:                                                                                           О.Є.Джерелейко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація