ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2009 року Справа № 2а-4993/09/2370
09 год. 25 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гаращенка В.В.,
при секретарі: Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: Курила Р.О. – за довіреністю;
представника відповідача: не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до обслуговуючого кооперативу «Радуга» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до обслуговуючого кооперативу «Радуга» про стягнення податкового боргу.
Позивач стверджує, що станом на 20 жовтня 2009 року відповідач має податковий борг зі сплати податку на прибуток в сумі 680 грн.
Приймаючи до уваги, що обслуговуючий кооператив «Радуга» не перерахував зазначені кошти до бюджету, позивач просить стягнути 680 грн. в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Обслуговуючий кооператив «Радуга» зареєстрований Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 31 січня 1991 року (ідентифікаційний код 33843171).
Згідно даним довідки про взяття на облік платника податків, відповідач взятий на облік ДПІ у Черкаському районі 14.12.2005 року за № 1017.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII податок на прибуток підприємств віднесений до загальнодержавних податків і зборів.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі - «Закон № 2181-III»).
Стаття 1 Закону № 2181-III визначає податковий борг (недоїмку) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеню, нараховану на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
На підставі акта про результати невиїздної документальної перевірки № 290/15-079 від 27 травня 2008 року за несвоєчасне подання податкових звітностей прийнято податкове повідомлення-рішення №0003751500/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 680 грн.
Дане рішення отримано відповідачем 14.06.2008 року.
Відповідно до абзацу 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення.
Статтею 5 Закону № 2181-III визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Крім того, на адресу відповідача направлено корінець першої податкової вимоги форми «Ю1» № 1/192 від 26.06.2008 року.
Відповідно до підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-III у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до акту №47 від 12.08.2008 року перша податкова вимога на суму 680 грн. розміщена на дошці податкових оголошень 12.08.2008 року.
Другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/327 від 11.09.2008р. вручено представнику відповідача 12.09.2008 року.
З урахуванням викладеного, недоїмка обслуговуючого кооперативу «Радуга» складає 680 грн.
Позивачем вживались заходи щодо примусового стягнення податкового боргу, шляхом направлення першої та другої податкових вимог, реєстрації податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна та опису активів, на які поширюється право податкової застави, прийняття рішення від 12.10.2008 року № 32 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Вжиті заходи не забезпечили погашення податкового боргу.
За таких обставин суд приходить до висновку, що у позивача є підстави для примусового стягнення за рішенням суду з відповідача коштів в рахунок погашення його податкового боргу, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.70, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з обслуговуючого кооперативу «Радуга», (19610, Черкаська область, Черкаський район, с. Софіївка, код ЄДРПОУ 33843171) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код ЄДРПОУ 34503239) податковий борг зі сплати нарахованих штрафних (фінансових) санкцій в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Гаращенко