К О П І Я .
П О С Т А Н О В А
Іменем України
03 листопада 2009 року Справа № 2 – а – 5271/09/2270/3
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого судді Коваля Р.Й.,
при секретарі Баєві С.М.,
за участю представника позивача Сумневич Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині Хмельницької області до фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 15144,49 грн.,
В С Т А Н О В И В :
В поданій до суду позовній заяві управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині зазначило, що відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Нетішині як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ст.ст. 11, 14, 15, 17, 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідач підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню є платником страхових внесків до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а отже, зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Станом на 1 квітня 2009 року у відповідача утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 15144 грн. 49 коп. за 2008 рік, яку управління просить стягнути з відповідача на свою користь.
В судовому засіданні представник позивача у зв»язку з частковою сплатою заборгованості заявлені вимоги зменшив до 11944 грн. 49 коп. і просив стягнути вказану суму з відповідача на свою користь. Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 11, 14, 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закону) фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, є страхувальниками та платниками страхових внесків до Накопичувального фонду; страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
Як видно із пояснень представника позивача та наявних в матеріалах справи копій розрахунку заборгованості, картки особового рахунку страхувальника – фізичної особи, розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем, корінця вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині про сплату боргу, свідоцтва про державну реєстрацію, заяви про реєстрацію платником страхових внесків, довідки ЄДРПОУ відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Нетішині як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно статей 17, 20 Закону страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Всупереч цьому відповідач вчасно зазначених внесків не сплачував, у зв’язку з чим станом на 1 квітня 2009 року у нього утворилась заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Нетішині зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 13815,75 грн. за 2008 рік. Однак, частина заборгованості ним була сплачена і на даний час сума боргу складає 11944 грн. 49 коп.
Управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині на адресу боржника направляло вимогу, яка була ним оскаржена, проте не скасована.
За таких умов суд вважає, що заявлені вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у зв’язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи зазначене, на підставі ст.ст. 11, 14, 15, 17, 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», п. 4.8, 5.3, 5.3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, керуючись ст.ст. 7 – 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 – 163, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині задовільнити.
Стягнути з фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині Хмельницької області (ідентифікаційни код 14150571, р/р 25606313123 в ВАТ «Державний ощадний банк», м.Славута, МФО 375155) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 11944 (одинадцять тисяч дев’ятсот п’ятнадцять) грн. 49 коп. за 2008 рік.
Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі складена 06 листопада 2009 року.
Головуючий суддя підпис Р.Й.Коваль
Довідка. Постанова не набрала законної сили.
Згідно оригіналу:
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Р.Й.Коваль