Справа № 2 - а - 1719/2009рік
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2009 року м. Мена
Суддя Менського районного суду Чернiгiвської областi ОСОБА_1, розглянувши в порядку прийняття адміністративний позов ОСОБА_2 до начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території в Менському районі УДАІ в Чернігівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення від 02.11.2009 року,
В С Т А Н О В И В :
В листопаді місяці 2009 року ОСОБА_2 в Менському районному суді заявив адміністративні позовні вимоги до начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території в Менському районі УДАІ в Чернігівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення від 02.11.2009 року .
Мотивував позивач своє звернення тим , що він не погоджується з складеною відносно нього постановою про адміністративне правопорушення і вважає, що дана постанова підлягає скасуванню.
Відповідно вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України ( далі КАС України ) , у позовній вимозі зазначаються :
1. найменування адміністративного суду , до якого подається позовна заява ,
2. ім’я позивача , поштова адреса , а також номер засобу зв’язку ,
3. ім’я відповідача , поштова адреса , а також номер засобу зв’язку ,
4. зміст позовних вимог і виклад обставин , якими позивач обґрунтовує свої вимоги ,
5. у разі необхідності – клопотання про звільнення від сплати судового збору , про призначення експертизи , про витребування доказів, про виклик свідків тощо ,
6. перелік документів та інших матеріалів , що додаються .
На підтвердження обставин , якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї , відповідно кількості відповідачів, документ про сплату судового збору .
Згідно ч.2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на :
1. спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності,
2. спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби ,
3. спори між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління , у тому числі делегованих повноважень , а також спори , які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів,
4. спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках , встановлених законом
5. спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно ч.2 ст.17 КАС України , компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи :
1. що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України ,
2. що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства ,
3. про накладання адміністративних стягнень ,
4. щодо відносин, які відповідно до закону , статуту ( положення ) об’єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції .
Відповідно до ч.1 п.3 ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайсуд, у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом .
Відповідно ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
До юрисдикції адміністративних судів не можна віднести вирішення справ про притягнення осіб до відповідальності за вчинення ними адміністративних правопорушень (проступків, тобто накладання адміністративних стягнень). Але адміністративні суди за предметом своєї юрисдикції розглядають адміністративні позови щодо оскарження рішень дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень стосовно притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищезазначене, особа, в разі звернення до суду в порядку адміністративного судочинства ( КАС України ), мала би в резулятивній частині позовних вимог зазначити про визнання дій відповідача (особи, що склала постанову про притягнення до адміністративної відповідальності) незаконними, а з вимогами про скасування постанови відповідно до КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення ) необхідно звернутись в десятиденний термін до вищестоящого органу (вищестоящої посадової особи).
Відповідно ст.107 ч.1 п.4 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду .
Відповідно ст. 109 ч.1 п 1 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства .
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 106 КАС України, ч.2 ст.17 КАС України, ч.1 п.3 ст.288 КУпАП, ст.289 КУпАП, ст.107 ч.1 п.4 КАС України, ст.109 ч.1 п.1 КАС України , суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративні справі за позовом ОСОБА_2 до начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території в Менському районі УДАІ в Чернігівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення від 02.11.2009 року.
Копію ухвали разом з адміністративним позовом та доданими до нього матеріалами направити особі, яка подала заяву.
Ухвала може бути оскарження на протязі п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя Т.Г. Сова