Справа № 2-1314/2009 рік
РІШЕННЯ
Ім'ям України
29 жовтня 2009 року м. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
Головуючої судді М.В. Матвієнко
при секретарі Н.Г. Ліщині
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Антипівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області про визнання права власності на житловий будинок з надвірними спорудами в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Антипівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області про визнання права власності на житловий будинок з надвірними спорудами в порядку спадкування за заповітом.
Причиною цього стало те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його баба – ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на майно у вигляді житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований в АДРЕСА_1, яку позивач прийняв шляхом фактичного вступу в управляння спадковим майном. При житті померла ОСОБА_2 заповіла позивачу по справі ОСОБА_1 все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалося.
При житті померла ОСОБА_2 не провела оформлення права власності на належний їй будинок, тобто не одержала свідоцтво про право власності на нього.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позов повністю та наполягав на його задоволенні, тобто на визнанні за ним в порядку спадкування за заповітом після смерті баби ОСОБА_2 права власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але направив до суду лист, в якому зазначено, що представник органу місцевого самоврядування – сільська рада с. Антипівка не заперечує проти задоволення позову та просить розглядати справу у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення позивача, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав:
• з даних свідоцтва про смерть серії 1-СР № НОМЕР_1 виданого Антипівською сільською радою Золотоніського району Черкаської області, вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що в Книзі реєстрації смертей 07.06.2003 року зроблено відповідний актовий запис за № 31;
• з даних заповіту від 03.08.2002 року, посвідченого секретарем Антипівської сільської ради Золотоніського району, зареєстрованого в реєстрі за № 70, вбачається, що ОСОБА_2 заповіла онуку ОСОБА_1 все своє майно, де б воно не було і з чого воно б не складалося і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що за законом вона матиме право;
• з даних технічного паспорту на житловий будинок садибного типу, виданого Золотоніським ЧООБТІ від 02.07.2009 р. та довідки № 142 від 23.06.2009 року, виданої виконкомом Антипівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області вбачається, що згідно запису в по господарській книзі № 6 особового рахунку № 471, за ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, рахується житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований в АДРЕСА_1;
• з даних довідки № 156 від 01.07.2009 року, виданої виконкомом Антипівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області вбачається, що речі обіходу і вжитку померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 з дня її смерті перейшли в користування онука ОСОБА_1;
• з даних довідки № 1079/01-14 від 25.09.2009 року, виданої Золотоніською районною державною нотаріальною конторою, вбачається, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року спадкова справа не заводилася.
Таким чином, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, зважаючи на те, що в Україні були проведенні суттєві зміни щодо реєстрації права власності на майно, первинна реєстрація на яке не була проведена, а правовстановлюючий документ відсутній, у разі смерті його власника.
Суд приходить до висновку про можливість задоволення позову, враховуючи, що в судовому засіданні позивач довів, що спадкодавець фактично була власником, але не зареєструвала своє право відповідно до вимог законодавства. В такому випадку у суду маються підстави для задоволення позову, а саме визнання права власності на спадкове майно за спадкоємцем.
Відповідно до ст.. 88 ЦПК України, оскільки позивач звільнений від сплати судових витрат по оплаті державного мита при подачі заяви до суду, такі витрати підлягають стягненню із відповідача на користь держави.
Керуючись вищевикладеним, ст. 60, 130, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. 328, 1216, 1222, 1223 ЦК України та Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004р., Постановою Пленуму ВСУ №7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування", суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований в АДРЕСА_1.
Стягнути з Антипівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області на користь держави в рахунок місцевого бюджету м. Золотоноша державне мито в сумі 349 грн. 06 коп.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: М.В. Матвієнко