ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року № 22-а-16702/08/ 9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
Обрізко І.М.,
Багрія В.М., Улицького В.З.,
Гром В.І. ,
головуючого судді
суддів
при секретарі судового засідання
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 лютого 2008 року про заміну сторони виконавчого провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату про перерахунок і виплату недонарахованої пенсії,
В С Т А Н О В И Л А :
Головний державний виконавець підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби головного управління юстиції в Закарпатській області звернувся 12.02.2008 року в суд з поданням про заміну сторони виконавчого провадження, мотивуючи тим, що на виконанні знаходиться виконавчий лист №2-А-1169/06 від 05.12.2006 року, виданий Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області про визнання за ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням розміру грошового забезпечення із зобов’язанням Закарпатський обласний військовий комісаріат виплатити перераховану суму. В процесі виконання встановлено, що з 01.01.2007 року відповідно до ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України. Оскільки, така ситуація ускладнює виконання судового рішення, державний виконавець звертається з подібним поданням.
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.02.2008 року подання задоволено. Суд виходив з того, що з 01 січня 2007 року функції з призначення, перерахунку та виплати пенсій покладено на Пенсійний фонд України.
Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подало апеляційну скаргу з якої із-за порушення норм процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та відмовити в задоволенні подання. В підтвердження вимог покликається на те, що не існує жодного акту за яким би останнє стало правонаступником Закарпатського ОВК. За вказаних обставин відсутні законні підстави для заміни сторони виконавчого провадження.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судовою колегією з матеріалів справи, постановою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 22.11.2006 року задоволено позов ОСОБА_1 , в минулому військовослужбовця по виплаті пенсії та зобов’язано Закарпатський обласний військовий комісаріат згідно проведеного перерахунку її виплатити.
Однак, з 01 січня 2007 року відповідно до ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України. Виплата пенсій, в тому числі призначених до введення в дію цього закону, здійснюється органами Пенсійного фонду України через установи ВАТ «Ощадний банк України».
Постановою Кабінету Міністрів України № 1522 від 02 листопада 2006 року «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» визначено механізм передачі органам ПФУ від Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Служби безпеки України, Державної податкової адміністрації, Державного департаменту з питань виконання покарань та інших органів, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», функцій з призначення і виплати пенсій.
Таким чином, з 01 січня 2007 року саме органи ПФУ наділені компетенцією щодо призначення, перерахунку та виплати пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З огляду на викладене, позиція суду першої інстанції в зміні сторони виконавчого провадження є вірною, позаяк в даному випадку не є обов’язковим визначення правонаступництва на що покликається апелянт, оскільки мова йде про делегування функцій між державними органами, які реалізують єдину державну політику щодо забезпечення соціальної захищеності населення.
Крім цього, у відповідності до ч. 2 ст. 14 КАС України, судові рішення які набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України, а в аспекті відмови в задоволенні подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби в Закарпатській області, подібні виконати буде неможливо.
З огляду на викладене, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст.ст. 160 ч. 3, 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області залишити без задоволення, ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 лютого 2008 року про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 2-а-1169/06, без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
І.М. Обрізко
В.М. Багрій
В.З. Улицький.
Головуючий суддя
судді
Повний текст ухвали виготовлено
та підписано 27.10.2009 року.