Судове рішення #6638966

 

  ВІЙСЬКОВИЙ  МІСЦЕВИЙ  СУД  МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ  

  Справа №1-7/2009  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ  


11 лютого   2009  року                                                                                           м. Миколаїв


Військовий  місцевий   суд  Миколаївського гарнізону під  головуванням полковника  юстиції  Міняйло М.П., при секретареві  Єфіменко О.М. за  участю  помічника   військового прокурора   Миколаївського  гарнізону лейтенанта юстиції  Махмутова О.А., розглянув  кримінальну  справу по  обвинуваченню колишнього військовослужбовця  управління Служби  Безпеки  України  в  Миколаївській  області прапорщика


ОСОБА_3

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Піски Баштанського району Миколаївської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, одруженого, на  утриманні   маючого малолітню дитину 2004 року народження, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1


в  скоєні  злочину, передбаченого ч. 3  ст.  358 КК України


В С Т А Н О В И В :

Із  обвинувального  висновку, затвердженого  військовим  прокурором вбачається, що колишній військовослужбовець  управління Служби Безпеки  України в  Миколаївській  області прапорщик ОСОБА_3  звернувся до одного з банків в  м.  Миколаєві з метою укласти кредитний договір та отримати в банківській установі грошові кошти у  розмірі 257 000 гривень для придбання  квартири, де йому відмовили в укладанні договору на підставі того, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_3, відповідно до довідки, наданої до банку з місця його проходження служби, недостатній для отримання кредиту в  указаному  вище розмірі.

В  серпні  2007 року ОСОБА_3  зустрівся з громадянином ОСОБА_4, який, будучи  генеральним директором ПП «Ізумруд-Алмаз», запропонував йому допомогу в оформленні кредиту, шляхом надання ОСОБА_3 недостовірного документу про його працевлаштування на вищевказане приватне підприємство з зазначенням необхідної для отримання кредиту розміру заробітної плати.

Через деякий час ОСОБА_4 передав ОСОБА_3  завідомо підроблений документ у вигляді довідки з реєстраційним номером №090807-1 вих. від 09.08.2007 року, в якій зазначалося, що ОСОБА_3 з 14 грудня 2006 року працює в ПП «Ізумруд-Алмаз»  на посаді менеджера і отримує заробітну плату, яка дає можливість оформити кредит. Дану  довідку останній надав до  банківської  установи, де 15 серпня  2007 року  ОСОБА_3 отримав грошові кошти в  розмірі 257000 гривень для  придбання  квартири.

Таким чином, військовий  прокурор   стверджує, що своїми  діями  ОСОБА_3  допустив використання   завідомо підробленого  документа і  кваліфікував по  ст.  358 ч.3  КК України.

Під час  попереднього слухання  справи ОСОБА_3  заявив  клопотання   про  звільнення його  від  кримінальної   відповідальності  на підставі ст. 86 КК України і  закриття  кримінальної  справи  по  ст.  6 п.4  КПК України, оскільки  він  з  обвинувальним    висновком   органу  досудового  слідства   згідний, визнає свою  вину в  повному  обсязі, не позбавлений  батьківських прав, має неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_4,  в  зв’язку  з  чим   підпадає під  дію   ст. 1  п. « в » Закону  України  « Про  амністію» від  26  грудня  2008  року.

Помічник   військового  прокурора  проти  задоволення  такого  клопотання  не   заперечував.

Військовий  суд, заслухавши  сторони, приходить до наступного.

ОСОБА_3   обвинувачується  у  скоєні умисного  злочину, санкція  якого  передбачає покарання, не пов’язаного  з  позбавленням  волі.

Із копії  свідоцтва  про  народження  видно, що ОСОБА_3 являється  батьком  ОСОБА_5  ІНФОРМАЦІЯ_4.

Довідкою служби у  справах   дітей  Баштанської  райадміністрації Миколаївської  області встановлено, що ОСОБА_3, не  позбавлявся    батьківських  прав, відносно  свого   малолітнього  сина – ОСОБА_5  ІНФОРМАЦІЯ_4.

Як  видно із  заяви, ОСОБА_3  дав   згоду  на  застосування  до  нього амністії, на  підставі  якої  просить   звільнити   його   від   кримінальної  відповідальності, а  справу  провадженням  закрити.

Оскільки ОСОБА_3  правильно  пред’явлено  обвинувачення в  скоєні умисного  злочину, передбаченого  ст. 358 ч. 3  КК України, за  який   законом   передбачено   покарання, не пов’язане з  позбавленням  волі,  він  не  позбавлений   батьківських  прав на  день   оприлюднення   змісту    амністії, його дитина  являлась  неповнолітньою , а  також, що йому   роз’яснено  підстави, порядок і  правові  наслідки звільнення  його  від  кримінальної  відповідальності і  закриття   кримінальної  справи у  зв’язку  з  актом   амністії, з чим  ОСОБА_3   згодився, суд  приходить   до  висновку про  те, що на  нього розповсюджується дія  ст. 1  п « в» Закону  України « Про  амністію» від  26  грудня 2008 року  № 660-VI і  на підставі    ст. 6   вищезазначеного  закону  ОСОБА_3   підлягає  звільненню від  кримінальної   відповідальності  шляхом   закриття  провадження по  кримінальній  справі  через  ст. 6 п. 4  КПК України.

На підставі  викладеного, керуючись  ст.ст.  237, 244, 248 КПК України  військовий  суд    


П О С Т А Н О В И В :

Кримінальну справу стосовно ОСОБА_3 по обвинуваченню у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358  КК України закрити  на  підставі  п.4  ст. 6  КПК України, у  зв’язку   з  актом  амністії та звільнити його від кримінальної відповідальності.

Міру   запобіжного  заходу  у  відношенні   ОСОБА_3  -  підписку  про  невиїзд – відмінити.

Речові   докази -  копію  довідки  № 090907-1 вих. Від 09.08.2007 року ПП « Ізумруд-Алмаз» - зберігати  в   матеріалах  справи.

На постанову може бути подана сторонами апеляція у військовий апеляційний суд Військово-морських сил України через військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону протягом 7 днів з дня її проголошення.


Головуючий:                                                                                              М .П. Міняйло  






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація