КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-39317/08
У Х В А Л А
05 листопада 2009 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду О.Г. Хрімлі, перевіривши апеляційну скаргу Будинкового комітету «Лінійна, 30 – Боярка» на ухвалу Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 жовтня 2008 року у справі за позовом Будинкового комітету «Лінійна, 30 – Боярка» до Боярського міського головного управління житлово-комунального господарства, Боярського міськвиконкому, Боярського міського голови, Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії , -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 жовтня 2008 року закрити провадження в адміністративній справі за позовом Будинкового комітету «Лінійна, 30 – Боярка» до Боярського міського головного управління житлово-комунального господарства, Боярського міськвиконкому, Боярського міського голови, Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
На зазначену ухвалу суду Будинковим комітетом «Лінійна, 30 – Боярка» подано апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали даної апеляційної скарги, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до п. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення.
З журналу судового засідання від 28 жовтня 2008 року вбачається, що ухвала проголошена у присутності представника позивача та представників відповідачів.
Як вбачається з матеріалів справи, заява про апеляційне оскарження ухвали від 28 жовтня 2008 року позивачем здана до поштового відділення 05 листопада 2008 року (останній день подачі заяви 03 листопада 2008 року), тобто за межами встановленого законом строку, а апеляційна скарга здана до поштового відділення 12 листопада 2008 року.
Апелянт не просить поновити строк апеляційного оскарження судового рішення та не зазначає причини його пропуску.
За таких обставин, апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає поверненню апелянту.
Виходячи з наведеного та керуючись ст. ст. 186, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Будинкового комітету «Лінійна, 30 – Боярка» на ухвалу Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 жовтня 2008 року у справі за позовом Будинкового комітету «Лінійна, 30 – Боярка» до Боярського міського головного управління житлово-комунального господарства, Боярського міськвиконкому, Боярського міського голови, Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії – повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: