КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-34609/08 Головуючий у 1 інстанції Маляренко А.В.
Суддя-доповідач О.Г. Хрімлі
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого
суддів
при секретарі
О.Г. Хрімлі,
Л.О. Костюк,
Е.Ю. Шведа,
Л.В. Архіповій,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства «Бава» на постанову Господарського суду Київської області від 11 вересня 2008 року по справі за позовом Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Приватного підприємства «Бава» про стягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И Л А:
Сквирська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області звернулась до Господарського суду Київської області з позовом до Приватного підприємства «Бава» про стягнення заборгованості у розмірі 62293,30 грн .
Постановою Господарського суду Київської області від 11 вересня 2008 року позовні вимоги задоволені у повному обсязі.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, Приватним підприємством «Бава» подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, осіб, які приймали участь в апеляційному розгляді справи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Приватне підприємство «Бава» зареєстровано у якості юридичної особи Білоцерківською районною державною адміністрацією Київської області 20.03.2001 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію Серії А01 № 19275, взятий на податковий облік 15.01.2008 року.
Актом про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 року по 31.12.2007 року від 14.03.2008 року № 94-2301-31414576 встановлені порушення ПП «Бава» п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме здійснено продаж товарів, які не обліковані у встановленому законодавством порядку на загальну суму 31146,65 грн.
На підставі акту перевірки від 14.03.2008 року № 94-2301-31414576 Сквирською МДПІ прийнято рішення від 25.03.2008 року № 0000562301 про застосування до ПП «Бава» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 62293,30 грн., яке отримано відповідачем 26.03.2008 року.
Відповідач скористувався своїм правом, передбаченим п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», та оскаржив рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.03.2008 року № 0000562301 в адміністративному порядку, проте скарги залишені без задоволенні, а рішення без змін.
Ухвалюючи судове рішення у справі, колегія суддів виходить з наступного.
У відповідності до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Стаття 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції зроблений вірний висновок щодо обґрунтованості позовних вимог Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області, оскільки відповідачем суму фінансових санкцій не перераховано до Державного бюджету України у встановлені Законом строки.
На час розгляду справи рішення Сквирської МДПІ від 25.03.2008 року № 0000562301 про застосування до ПП «Бава» штрафних (фінансових) санкцій ніким не скасовано, відомості щодо його оскарження у судовому порядку відсутні, тому підстав для відмови у задоволенні адміністративного позову не вбачається.
Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Бава» на постанову Господарського суду Київської області від 11 вересня 2008 року по справі за позовом Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Приватного підприємства «Бава» про стягнення заборгованості - залишити без задоволення , постанову Господарського суду Київської області від 11 вересня 2008 року - без змін .
Повний текст ухвали виготовлений 10 листопада 2009 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: О.Г. Хрімлі
Судді: Л.О. Костюк
Е.Ю. Швед