Справа №2-717/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2009 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого - судді Мурашко С.І.,
при секретарі – Лопатіній І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Кіровоградського району Кіровоградської області в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Орган опіки та піклування в особі Кіровоградської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кіровоградського району Кіровоградської області звернувся до суду в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, до ОСОБА_2 та просить позбавити її батьківських відносно сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, а також стягнути з неї аліменти на утримання дитини на користь тих осіб чи установ де буде перебувати син.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що відповідачка не виконує свої батьківські обов'язки по вихованню та утриманню дитини, залишила дитину своїм батькам, які виховують і утримують дитину. Відповідачка проживає окремо від дитини, родинних стосунків з нею не підтримує, її вихованням та матеріальним забезпеченням не займається, умовами проживання та здоров'ям дитини не цікавиться.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві просив позов задовольнити.
ОСОБА_2 позовні вимоги визнала повністю та не заперечувала проти позбавлення її батьківських прав відносно її сина ОСОБА_1. Зазначила, що у неї немає можливості займатися вихованням та утриманням дитини, тому цим займаються її батьки.
Представник органу опіки та піклування ОСОБА_3 (за дорученням) вважає, що позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню, так як відповідачка не виконує свої батьківські обов'язки.
Допитана в судовому засіданні в якості свідка мати відповідачки ОСОБА_4, суду показала, що її дочка ОСОБА_2 залишила їй з чоловіком дитину, а сама проживає окремо, вихованням та утриманням дитини не займається. Вважає, що її дочку необхідно позбавити батьківських прав по відношенню до її сина ОСОБА_1.
Заслухав пояснення позивача, відповідачку, представника органу опіки та піклування, яка підтримала позовні вимоги і висновок про наявність законних підстав і доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо малолітнього сина ОСОБА_1, свідка, дослідив матеріали справи і враховуючи інтереси дитини, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для такого законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що відповідачка є матір'ю малолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини, видане 03.03.2008 року, Миколаївською сільською радою Кіровоградського району та області, актовий запис №6.
Після народження дитини ОСОБА_2 залишила дитину своїм батькам в с.Українка Кіровоградського району та області, а сама виїхала до м.Кіровограда де і проживає в даний час. Вихованням та матеріальним утриманням дитини займаються бабусь та дідусь, батьки відповідачки, яка життям та здоров'ям дитини не цікавиться, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Згідно довідки-характеристики Миколаївської сільської ради відповідачка ОСОБА_2 зареєстрована на території сільської ради, за час проживання на території Аджамської сільської ради зарекомендувала себе з негативного боку. Станом здоров'я, розвитком сина не цікавиться, утриманням не займається, матеріально не допомагає. Вихованням дитини займається бабуся та дідусь.
Викладені обставини підтверджуються висновком органу опіки та піклування в особі Кіровоградської районної держадміністрації та іншими наявними в справі доказами.
Враховуючи встановлене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 умисно ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню та утриманню малолітньої дитини і вважає за необхідне позбавити її батьківських прав.
Відповідно до ст.150 СК України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати їх до самостійного життя.
Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини є підставою для позбавлення їх батьківських прав, що відповідає ст.164 цього ж Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Визнання відповідачкою позову, не порушує права, інтереси та свободи інших осіб, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.150,164,165,166 СК України, ст.ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву прокурора Кіровоградського району Кіровоградської області задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженку с.Миколаївка Кіровоградського району та області, по відношенню до її сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, на користь тих осіб чи установ, де буде перебувати дитина, аліменти на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з моменту набрання рішення законної сили і по 06.02.2026 року, тобто до повноліття сина ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн., та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Передати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, на опікування до Органу опіки та піклування в особі Кіровоградської районної державної адміністрації.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя