Судове рішення #6649016

                      Копія  

                                          Справа №2-а-670/2009  

                 


ПОСТАНОВА  

          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

13 жовтня  2009 року                   с. Мазурівка  

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:  

головуючого:  судді Суперсона С.П..,  

при секретарі Гендзьорі О.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Чернівецького районного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ Сквирівського району Київської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -  

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 звернувся до районного суду з позовом до  ВДАІ Сквирівського району Київської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.  

Позивач до суду не з*явився, подавши при цьому заяву про неможливість явки в судове засідання, у зв*язку із сімейними обставинами, свої вимоги підтримує, просить розглянути справу у його відсутність та задоволити його вимоги повністю.  

Представник відповідача, завчасно повідомлений про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з*явився, не повідомивши при цьому про причини своєї неявки.  

Дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, суд, керуючись законом та правосвідомістю приходить до висновку, що позов слід задоволити повністю з таких підстав.  

19 серпня 2009 року інспектором ВДАІ Сквирівського району Київської області Хмельницьким Р.Б. було винесено  постанову про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КпАП України та застосування відносно нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу  в сумі 255 /двохсот п*ятдесяти п*яти/ гривень.  

Так, 19.08.2009 року о 09 годині 45 хвилин  по вул. Залізничній м. Сквирка Київської області ОСОБА_1,  керуючи автомобілем Фольксваген Венто, держаний номерний знак НОМЕР_1, порушив вимогу дорожнього знаку 3.21 «В*їзд заборонено».  

В судовому засіданні встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення інспектором ВДАІ Сквирівського району Київської області Хмельницьким Р.Б. порушено положення чинного законодавства.  

Так, зокрема, статтею 251 КпАП України встановлено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь – які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.  

Однак, працівником ВДАІ Сквирівського району Київської області Хмельницьким Р.Б. в порушення вимог зазначеної статті не зібрано достатню та належну доказову базу, яка б підтверджувала  наявність адміністративного правопорушення, зокрема, відсутні покази свідків, фотоматеріали, на підставі якого можна було б стверджувати про порушення ОСОБА_1   вимоги дорожнього знаку 3.21 «В*їзд заборонено». Один лише протокол про адміністративне правопорушення, складений Хмельницьким Р.Б.,  позбавлений доказової сили, на цій основі неможливо встановити наявність адміністративного правопорушення та винність  ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КпАП України.  

Відповідно до статті 252 КпАП України орган /посадова особа/ оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об*єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.  

Статтею 289 КпАП України встановлено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом /посадовою особою/, правомочним розглядати скаргу.  

Крім цього, в порушення вимог ст.ст. 33, 280 КпАП України, Хмельницьким Р.Б. не з*ясовано характер вчиненого діяння, дані, характеризуючі ОСОБА_1, його майновий стан, ступінь його вини, а також обставини, що пом*якшують та обтяжують відповідальність, що є самостійною підставою для скасування постанови.  

Статтею 104 КАС України встановлено, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно - правових відносин.  

Частиною 2 статті 19 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб*єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання /перебування, знаходження/ позивача.  

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що дії  інспектора ВДАІ  Сквирівського району Київської області Хмельницького Р.Б.  слід вважати неправомірними,  що дає підстави відповідно до положень чинного законодавства для задоволення позову та  направлення справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на новий розгляд.  

На підставі ст., ст.278, 287-289 КпАП України,  керуючись ст., ст.6, 11, 18, 19, 99, 104, 105, 106, 159-163 КАС України,  -  


ПОСТАНОВИВ:  


Позов задоволити в повному обсязі.  

Скасувати постанову інспектора ВДАІ Сквирівського району Київської області Хмельницького Р.Б. про визнання винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КпАП України та застосування відносно нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу  в розмірі 255  гривень.  

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 ч.1 КпАП України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця с. Біляни Чернівецького району Вінницької області, - повернути на новий розгляд.  

Судові витрати по справі віднести на рахунок держави.  

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення  в повному обсязі.  

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано, або закінчення строку подання  апеляційної  скарги  в разі  її неподання.  


«З оригіналом вірно»  


Голова Чернівецького районного суду  

Вінницької області                     Суперсон С.П.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація