код суду 2023
Справа № 2-2385/2009 рік
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.11.2009 року Куп”янський міськрайонний суд Харківської області
в складі: головуючого-судді – Демченко І.М.,
при секретарі - Бабенко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Куп”янську цивільну справу за позовною заявою Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Куп'янського міськрайонного суду Харківської області з позовом, згідно якого, відповідачі мешкають за адресою: АДРЕСА_1, склад сім»ї – 4 людини, згідно довідки, споживали теплову енергію, але своєчасно за неї не сплачували, внаслідок чого станом на 01.08.2009 року виникла заборгованість за спожиту теплову енергію в розмірі 5464,21 грн..
За рішенням ХХV сесії ІV скликання від 20.12.2005 року Куп’янська міська рада надала згоду на закріплення комунального майна тепло виробничого господарства на праві господарського відання за Харківським обласним комунальним підприємством «Дирекція розвитку інфраструктури території». ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» є виконавцем послуг з теплопостачання з 01.01.2006 року в м. Куп’янську, смт. Ківшарівка, смт. Куп’янськ-Вузловий і населених міст Куп'янського району. Між відповідачкою ОСОБА_2 і ХОКП «Дирекцією розвитку інфраструктури території» 05.05.2009 року був укладений договір про надання послуг. Надання теплової енергії споживачу підтверджується довідкою підключення будинку до централізованої системи теплопостачання.
На пропозицію позивача погасити добровільно заборгованість, відповідачі не реагували, тому позивач просить у судовому порядку здійснити стягнення суми заборгованості за спожиту теплову енергію на їх користь з відповідачів та судові витрати по справі.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Відповідачі про час та місце судового засідання повідомлялась належним чином, про що свідчать розписки і поштові повідомлення про отримання судових повісток, однак до суду вони не з»явились, причину неявки не повідомили, а також заяви про перенесення слухання справи чи заперечень проти позову до суду не надали. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Матеріалами справи встановлено, що відповідачі мешкають за адресою: АДРЕСА_1, склад сім»ї – 4 людини, згідно довідки з місця проживання. Між ОСОБА_2 і ХОКП «Дирекцією розвитку інфраструктури території» 05.05.2009 року був укладений договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, крім того, надання теплової енергії споживачам підтверджується довідкою підключення будинку до централізованої системи теплопостачання. Відповідачі не виконали своїх зобов’язань по сплаті платежів за теплову енергію, у зв»язку з чим станом на 01.08.2009 року утворилась заборгованість в розмірі 5464,21 грн..
Обґрунтованість позову підтверджується:
- довідками про суму заборгованості / а.с. 6,7 /;
- довідками про склад сім”ї відповідачів / а.с. 4 /;
- копією договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води від 05.05.2009 р. / а.с. 5 /;
- копією рішення Куп’янської міської ради Харківської області від 14.01.2009 року за № 995-V / а.с.8 /;
- копією довіреності / а.с.12 /;
- копією рішення виконкому Куп’янської міської ради Харківської області за № 1755 від 30.12.2005р. / а.с. 11 /;
- копіями рішень Куп’янської міської ради Харківської області за № 554-V від 02.11.2007 року та від 20.12.2005 р. / а.с. 9,10 /.
Згідно до ст. 3, абз. 5 п.3 ст. 20 Закону України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житло-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Цивільні права та обов'язки між ХОКП «ДРІТ» та відповідачами до укладення договору виникли відповідно до Закону України «Про теплопостачання» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води й водовідведення...», якими обумовлений обов'язок споживача укласти такий договір, а теплопостачальна організація, яка здійснює надання такої послуги через приєднану систему центрального тепло забезпечення, позбавлена як технічної можливості, так і права ( ст.19 Закону України "Про теплопостачання" ) відмовити споживачам теплової енергії в забезпеченні його тепловою енергією за наявності технічних можливостей на приєднання споживача до теплової мережі. Фактичне надання теплової енергії споживачам підтверджується довідкою про приєднання будинку до центрального теплопостачання. Також передбачений обов'язок відповідачів щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію, а саме: розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць, плата за послуги повинна вноситись щомісяця не пізніше - 20 числа, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк, - за нормами і тарифами, встановленими обласними державними адміністраціями, вказана плата повинна вноситися своєчасно.
Крім того, Законом України "Про захист прав споживачів" відповідно до ч.7 ст. 1 передбачено, що договір – це усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншим документом, тобто з цього можна зробити висновок, що між позивачем і відповідачами, до укладення договору, виникли правовідносини на підставі усного правочину, оскільки відповідачі отримували квитанції, повідомлення про оплату за теплову енергію.
Відповідно до вказаних вище Правил про надання послуг, такі послуги надаються відповідно до умов договору. Однак це не свідчить про те, що за відсутності такого договору відповідачі мали право безоплатно користуватися послугами, які фактично надаються. Це пояснюється ст. 11 ЦК України, згідно якої цивільні права та обов'язки виникають не лише з підстав, передбачених законодавством, а й з дій громадян. Такими діями відповідачів є фактичне користування цими послугами, які надаються позивачем, внаслідок чого відповідно до ст.ст. 509, 526 ЦК України у них виникло зобов'язання сплатити за отримані послуги відповідно до наведених норм Правил надання населенню вказаних послуг. Даних про те, що у зазначеному періоді ХОКП «ДРІТ» відповідачам послуги не надавались чи надавались неналежної якості, до суду не надано.
Таким чином, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки позов обґрунтований, судові витрати по справі стягнути в солідарному порядку з відповідачів на підставі ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст. ст.10,11,60,88,209,212-215,224-226 ЦПК України, ст. 526 ЦК України, ст. 68 ЖК України, Закон України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житло-комунальні послуги», суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію - задовольнити.
Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території» заборгованість за спожиту теплову енергію станом на 01.08.2009 року в розмірі 5464 грн. 21 коп., в повернення 30 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а також на користь держави судовий збір в розмірі 54,64 грн..
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп”янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя І.М.Демченко