Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #66536471

Справа № 574/1036/17

Провадження № 2/574/514/2017


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2017 року Буринський районний суд Сумської області


у складі: головуючого - судді Бабічевої Л.П.

за участю секретаря Божок В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Буринь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.

В обґрунтування позовних вимог позивачка послалась на те, що з 06 грудня 2010 року вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.

Їх шлюб був зареєстрований виконкомом Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області, актовий запис № 05.

Від шлюбу мають двох малолітніх синів: Михайла, ІНФОРМАЦІЯ_1 та Матвєя, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають з позивачкою, і з цього приводу спору між сторонами не заявлено.

Подружнє життя у них з відповідачем не склалося з причин непорозуміння одне одного, різними поглядами на сімейні відносини та обов’язки, у зв’язку з чим вони  останнім часом не проживають разом та не підтримують відносини між собою, внаслідок чого їх сім’я перестала існувати, а тому позивачка вважає, що сім’я розпалась повністю, на примирення не згодна та просить розірвати з відповідачем шлюб.

Сторони в судове засідання не з’явилися, але надали заяви в яких наполягають на розірванні шлюбу.

Приймаючи до уваги, що сторони в судове засідання не явилися, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до положень  ч.2 ст.197 ЦПК України.

Суд, вивчивши заяви сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони з 06 грудня 2010 року перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають двох малолітніх синів: Михайла, ІНФОРМАЦІЯ_1 та Матвєя, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають з позивачкою (а.с.4-6).

З червня 2016 року сторони припинили шлюбно-сімейні відносини, між подружжям втрачено взаєморозуміння та почуття любові і поваги, сторони не створили міцної, дружньої сім’ї, на примирення не згодні, позивачка наполягає на розірванні шлюбу.

Відповідно до ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Частиною 3, 4 ст. 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Відповідно до ст.113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Позивачка ОСОБА_1 після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище - «Демченко».

Враховуючи викладені обставини, суд вважає встановленим, що подальше спільне проживання подружжя, збереження їх шлюбу неможливе та суперечило б інтересам кожного з них та малолітніх дітей, а тому шлюб між сторонами слід розірвати та залишити прізвище позивачці - «Демченко».

На підставі викладеного,

керуючись ст.ст.10, 11, 60, 197, 212-215 ЦПК України,

ст.ст.56, 104,105, 112, 113 Сімейного Кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 06 грудня 2010 року виконкомом Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області, актовий запис № 05, між ОСОБА_2 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Набойченко) ОСОБА_3 - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити позивачці прізвище - «Демченко».

Копію рішення   після набрання ним законної сили   надіслати до органу   реєстрації актів цивільного стану Буринського районного відділу Головного територіального управління юстиції  у Сумської області для внесення відомостей до Державного реєстру  актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.        

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення через Буринський районний суд.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Суддя Л.П. Бабічева



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація