РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області у складі:
головуючої - Боднар О.В.
суддів - Белякова І.І., Собослоя Г.Г.
при секретарі - Байзат СЮ.
з участю - відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
УСТАНОВИЛА:
У жовтні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому посилаючись на те, що їх повнолітній син ОСОБА_3, продовжує навчання та хворіє бронхіальною астмою середньої важкості і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, просила стягнути з відповідача на її користь на навчання талікування сина аліменти в сумі 500 грн. щомісячно.
Рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 22 листопада 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 23.10.2006 р. до припинення навчання.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на неправильне застосування ст. 199 СК України, просить рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення, яким у позові ОСОБА_1 відмовити.
У судовому засіданні відповідач апеляційну скаргу підтримав і просив її задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст.305 ЦПК України справу розглянуто відсутності позивачки, яка належним чином повідомлена про час і місце її апеляційного розгляду.
Розглянувши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, апеляційний суд визнав, що скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду першої інстанції зміні з таких підстав.
Відповідно до ч.І ст. 199 СК якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх
Справа №: 22ц-154/07 Номер рядка статистичного звіту: 36
Головуючий у 1 інстанції: Микуляк П.П. Доповідач: Боднар О.В.
до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Тому, встановивши під час розгляду справи, що повнолітній син відповідача ОСОБА_3 є студентом 1 курсу педагогічного факультету Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту денної форми навчання і, крім того, інвалідом 2 групи з дитинства, а відповідач працює за кордоном, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про те, що він може надавати матеріальну допомогу у зв'язку з навчанням сина.
Проте при визначенні розміру аліментів суд не врахував, можливість надання утримання другим з батьків, а також те, що ОСОБА_3 у зв'язку з інвалідністю отримує пенсію.
З урахуванням цих обставин апеляційний суд дійшов висновку, що розмір аліментів на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 підлягає зменшенню з 300 грн. до 200 грн. на місяць.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.307, 309, 314, 316 ЦПК України, ст. 199, 200 СК України, апеляційний суд, -
РІШИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Ужгородського міськрайонного суду від 22 листопада 2006 року змінити, зменшивши розмір аліментів, стягнутих з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, з 300 грн. до 200 (двісті) гривень щомісячно.
В решті рішення суду залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення.
Рішення може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.