Копія:
Справа № 2-45-07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007 року Уманський міськрайонний суд Черкаської
області
в складі: головуючого-судді Михайленко В.Г.
при секретарі Щербакової Л.А.
адвоката ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умані справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на житло,
за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні житловою площею та вселення в квартиру,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 З ІНФОРМАЦІЯ_1р. звернулась до суду з позовною заявою посилаючись на те, що згідно свідоцтва на право власності на житло їй належить квартира АДРЕСА_1 міста Умані і у вказаній квартирі з ІНФОРМАЦІЯ_2р. прописана її дочка ОСОБА_2, яка з моменту прописки в квартирі не проживає, а зі своєю сім"єю проживає в квартирі АДРЕСА_2 міста Умані. Поскільки відповідачка будучи прописаною, не сплачує комунальні послуги, в добровільному порядку не бажає виписуватись, їй матеріально тяжко сплачувати комунальні послуги, в тому числі і за особу яка має інше місце проживання, тому вважає, що вона втратила право на житло, як особа, що без поважних причин не проживає по місцю прописки, при тому, що будь-яких перепон в користуванні квартирою відповідачці не чинилось.
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3р. звернулась з зустрічною позовною заявою про усунення перешкод в користуванні житловою площею та вселення в квартиру до ОСОБА_1 посилаючись на те, що відповідачка по справі стала чинити перешкоди у користуванні спірною квартирою. Перешкоджала проживати по місцю прописки, отримавши від неї, позивачки, ключі від вхідних дверей, позбавила доступу в квартирі.
Заслухавши в судовому засіданні ОСОБА_1. яка підтримала свої позовні вимоги і зустрічний позов ОСОБА_2 не визнає; заслухавши ОСОБА_2, яка підтримала позовні вимоги про усунення перешкод в користуванні житловою площею та вселення і не визнала позов до неї про втрату права на житло; свідків по справі, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а позов ОСОБА_2 задоволенню не підлягає по слідуючим підставам.
В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на право власності на житло кв.АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1.
Відповідно будинкової книги на підставі правових документів квартира знаходиться в користуванні ОСОБА_1.
Згідно технічного паспорта кв.АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1.
Згідно розрахункової книжки по оплаті за квартплату,
комунальні та інші послуги оплату за квартиру АДРЕСА_1 проводить ОСОБА_1.
Як видно із акту РЕУ-3 міста Умані від ІНФОРМАЦІЯ_5р. ОСОБА_2 не проживає по місцю прописки.
Відповідно до акту РЕУ-1 міста Умані від ІНФОРМАЦІЯ_5р. ОСОБА_2 проживає з ІНФОРМАЦІЯ_14р. по АДРЕСА_2 на день складення акта.
Відповідно до ксерокопії паспорта ОСОБА_2 прописана по АДРЕСА_2 ІНФОРМАЦІЯ_9р., ІНФОРМАЦІЯ_7р. зареєструвала шлюб, після реєстрації прописана ІНФОРМАЦІЯ_6р. по АДРЕСА_1.
Син ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_8р. і відповідно до амбулаторної картки місце проживання з ІНФОРМАЦІЯ_8р. вказано АДРЕСА_1.
Листом поліклінічного відділення Уманської міської лікарні за вх.НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_10р. повідомлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8р.н. наглядається за адресою м.Умань АДРЕСА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_11р.
Згідно довідки адміністрації Уманської виправної колонії „129 працівник ОСОБА_2. проживає в кв. АДРЕСА_2 м.Умані.
Відповідно до листа Уманського міжрайонного відділу державної охорони від ІНФОРМАЦІЯ_12р. ОСОБА_2 та ОСОБА_4 виключені із числа осіб, що мають право на відкриття квартириАДРЕСА_1 де вони були довіреними особами ОСОБА_1.
Згідно листа бюро технічної інвентаризації за вих. НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_13р. за ОСОБА_2 ззареєстрований житловий будинок АДРЕСА_3 міста Умані на підставі договору купівлі-продажу, який належним чином посвідченний міською держнотконторою.
Допитанні в судовому засіданні свідки за клопотанням ОСОБА_1 ОСОБА_5., ОСОБА_6, ОСОБА_9, показали, що ОСОБА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_14р. не проживала по місцю прописки, яких-небудь перепон в користуванні квартирою зі сторони ОСОБА_1. їй не чинилось.
Свідок ОСОБА_7 допитана в судовому засіданні за клопотанням ОСОБА_2 показала, що ОСОБА_2 в останні роки проживає з чоловіком і сином по АДРЕСА_2, не знає про те, щоб ОСОБА_1. чинила перешкоди в користуванні квартирою.
Свідок ОСОБА_8 допитана в судовому засіданні за клопотанням представника ОСОБА_2 показала, що порушень при проведенні приватизації ОСОБА_1. не допущено.
ОСОБА_2 в судових засіданнях позовні вимоги не змінювала.
На підставі ст. ст.64, 71 ЖК України, керуючись ст.ст.10, 15, 57, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на проживання в квартирі АДРЕСА_1 міста Умані.
В задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні житловою
площею та вселення в квартиру АДРЕСА_1 міста Умані відмовити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду протягом двадціти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області, через Уманський міськрайсуд.