-1- № 2 –а- 1172/09р..
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ .
18 листопада 2009 р. Великоновосілківський районний суд Донецької області у складі:
головуючого: судді Дрюка П.М.
при секретарі: Григораш В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Новосілка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської районної державної адміністрації у відмові в нарахуванні щорічної допомоги на оздоровлення згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат неправомірною та зобов’язання зробити відповідні нарахування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1, 06 жовтня 2009 року звернувся до суду з позовною заявою в якій вказує, що він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і має статус громадянина, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії, визнаний інвалідом 3 групи і перебуває на обліку у відповідача.
Згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» органами соціального захисту населення за місцем проживання громадян виплачується щорічна допомога на оздоровлення у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Але в порушення вимого вказаного закону, відповідач відмовив йому у нарахуванні щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік у сумі 2430 грн., виплативши йому 11 липня 2009 року щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік у сумі 90 грн. Просить суд визнати відмову в нарахуванні щорічної разової допомоги на оздоровлення згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат неправомірною та зобов’язання зробити відповідні нарахування для виплатити йому недоплачену суму на оздоровленні у сумі 2430 грн.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і просить суд визнати відмову в нарахуванні щорічної разової допомоги на оздоровлення згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат неправомірною та зобов’язання зробити відповідні нарахування для виплатити йому недоплачену суму на оздоровленні у сумі 2430 грн. , так як відповідач виплатив його вказану допомогу за 2009 рік у сумі 90 грн.
Представник відповідача також в судове засідання не зявився, просить суд справу розглянути без його участі. Надав суду заперечення, в який просить суд відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог, так як останньому допомога на оздоровлення нараховувалася та виплачувалась відповідно до вимог Закону України « Про Державний бюджет України на 2009 рік» та Постанов Кабінету Міністрів України.
Вислухавши думку позивача, який не заперечує на розгляд справи у відсутності відповідача, суд вважає можливим справу розглянути без участі відповідача.
Вислухавши пояснення позивача дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Із копії посвідчення серії А № 435468 позивачеві встановлена перша категорія участника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та має право на пільги і компенсації, встановлених Законом України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .
-2-
Згідно довідок МСЕК № 013393 та № 072020 позивачеві встановлена третя група інвалідності до грудня 2011 року.
Статтею 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що органами соціального захисту населення за місцем проживання громадян виплачується щорічна допомога на оздоровлення особам першої категорії, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у розмірі чотирьої мінімальних заробітних плат.
Відповідно до статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Але , статтею 71 Закону України “ Про Державний бюджет України на 2009 рік» № 835-У1 від 26 грудня 2008 року, надано право Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розмір соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати в абсолютних сумах у межах асигновань ,виділених на ці цілі.
Відповідачем, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року « Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та ст. 71 вказаного Закону, була здійснена виплата одноразової допомоги на оздоровлення 11 серпня 2009 року у розмірі 90 грн.
Ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» не була предметом розгляду Конституційного Суду України і вона не визнана неконституційною, тому вимоги позивача в зобов’язанні відповідача здійснити нарахування та виплату його недотриманої допомоги на оздоровлення за 2009 рік у сумі 2430 грн. згідно ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158, 163,167 КАС України суд , -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 за позовом до Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області про визнання відмову в нарахуванні щорічної допомоги на оздоровлення згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат неправомірною та зобов’язання зробити відповідні нарахування та виплатити йому одноразову допомогу на оздоровлення за 2009 рік у сумі 2430 грн. відмовити.
Заява на апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви на апеляційне оскарження постанови суду.
Суддя Дрюк П.М.