А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д В І Н Н И Ц Ь К О Ї О Б Л А С Т І
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Міхасішина І.В.,
суддів: Якути О.І., Щолокової О.В.
при секретарі: Зозулі Н.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_4 на рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 05 жовтня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у здійсненні права власності, скасування реєстрації, -
в с т а н о в и л а :
В травні ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просив усунути перешкоди у здійсненні права власності, шляхом виселення відповідачів та незаконно вселених осіб з житлового будинку по АДРЕСА_1 та зобов’язання знятися з реєстрації у даному будинку.
Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 05 жовтня 2009 року позов задоволено. Рішенням ухвалено усунути перешкоди у здійсненні права власності і виселити ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 із залежними від них особами з будинку АДРЕСА_1 без надання їм іншого житлового приміщення та зобов’язати СГІРФО Могилів-Подільського МВ ГУМВС України зняти їх із реєстрації в цьому будинку.
В апеляційній скарзі, ОСОБА_4 просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення судом норм матеріального права.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 – мати позивача, була власником житлового будинку по АДРЕСА_1
В даному будинку проживали, як члени сім’ї ОСОБА_5 відповідачі - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, який вселив в спірне приміщення свою дружину ОСОБА_6 та своїх дітей ОСОБА_7 2009 року народження, та ОСОБА_8, 2005 року народження.
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4, разом з вселеними з ним особами проживають у вищевказаному будинку по теперішній час.
Відповідно договору дарування від 13 серпня 2008 року, зареєстрованого приватним нотаріусом Могилів-Подільського районного нотаріального округу Вінницької області Федотовою Т.С., ОСОБА_5 подарувала ОСОБА_1 житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1, який зареєстрований на праві приватної власності за позивачем Могилів-Подільським БТІ 13 серпня 2008 року за №3480 (а.с. 5). Факт набуття права власності на спірне будинковолодіння ОСОБА_1 також підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с. 11).
Згідно із ч.ч. 1,4 ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
За змістом ст. 150 ЖК Української РСР громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачі проживають у житловому будинку, який з 2008 року належить на праві власності ОСОБА_1, не будучи при цьому членами сім’ї останнього, відповідно до вимог ч. 2 ст. 64 ЖК Української РСР, а також ввідповідачем Шипуком Ю.В. без згоди власника було вселено в будинок інших осіб.
В добровільному порядку відповідачі знятися з реєстрації та виселитися з будинку відмовляються, чим перешкоджають в користуванні та розпорядженні належним позивачу будинком. Договір найму житла з ними не укладався.
Згідно з ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що відповідачі без достатніх правових підстав проживають та користуються житловим будинком, який належить на праві власності ОСОБА_1, чим створюють перешкоди у здійсненні останнім права власності на майно.
Відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Рішення суду є законним і обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують..
Враховуючи наведене, керуючись, ст. ст. 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 05 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення та з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: