Справа № 1013/3478/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2012 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Мікуліна А.В.
при секретарі Мидловець М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання бездіяльності, що виражається у ненаданні доступу до публічної інформації, незаконною, -
в с т а н о в и в:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище позов, який позивач мотивує тим, що 26.10.2011 року та 10.02.2012 року він звернувся із інформаційними запитами до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, в яких просив надати йому доступ до публічної інформації. Згідно відповідей № С-3709.2 від 02.11.2011 року та № С-341.2 від 20.02.2012 року позивачу було відмовлено у наданні доступу до публічної інформації.
Позивач вважає наведену вище відмову незаконною, так як вищезазначена відмова порушує його права і законні інтереси, оскільки, згідно Закону України «Про місцеве самоврядування України»акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення, і на вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування. На думку позивача, будь-яка інформація, що міститься в рішеннях Ірпінської міської ради, або її виконавчого органу, прийнятих протягом 2011 року, щодо надання у власність фізичним та юридичним особам земельних ділянок із земель державної та комунальної власності не є конфіденційною.
Просить визнати бездіяльність Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, що виражається у ненаданні доступу до публічної інформації, незаконною. Зобов’язати Виконавчий комітет Ірпінської міської ради надати доступ до публічної інформації, а саме: документів та графічних матеріалів, на підставі яких протягом 2011 року були визначені повноваження Ірпінської міської ради щодо розпорядження землями комунальної та державної власності, та конкретні землі, на які такі повноваження розповсюджуються; документів та графічних матеріалів, на підставі яких Ірпінською міською радою протягом 2011 року, при наданні у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, визначалось, чи відносяться земельні ділянки, вказані на поданих заявником графічних матеріалах, до тих, на які розповсюджується компетенція Ірпінської міської ради по розпорядженню ними; прізвища, імена, по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, щодо яких Ірпінською міською радою протягом 2011 року були прийняті рішення про надання їм у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності і які містяться у відповідних рішеннях Ірпінської міської ради. Витребувати у Виконавчому комітеті Ірпінської міської ради письмові докази: рішення Ірпінської міської ради про передачу у власність земельних ділянок із земель державної та комунальної власності, які приймалися протягом 2011 року; документи і графічні матеріали, на підставі яких Ірпінською міською радою визначаються географічні межі, на які розповсюджується компетенція даного органу місцевого самоврядування по розпорядженню землями комунальної та державної власності.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини, які наведені в адміністративному позові. Просив задовольнити позов.
Представник відповідача позов не визнав у повному обсязі та просив відмовити у задоволенні позову.
Суд, заслухавши доводи позивача, заперечення відповідача та письмові докази по справі, дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із інформаційними запитами щодо надання доступу до публічної інформації, але листами від 02.11.2011 року № С-3709.2 (а.с. 7) та від 20.02.2012 року № С-314.2 (а.с. 10) було надано відповідь щодо проведених сесій Ірпінської міської ради та прийняття відповідних рішень на даних сесіях, а саме затвердження проектів землеустрою. Позивачу було повідомлено про повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст, повноваження за межами населених пунктів, а також про порядок розмежування земель державної та комунальної власності у разі якщо межі сіл, селищ, міст не встановлені. Також позивача було проінформовано щодо інформації, яка є конфіденційною.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Частиною 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Згідно статті 302 Цивільного кодексу України фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію. Збирання, зберігання, використання і поширення інформації про особисте життя фізичної особи без її згоди не допускаються, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, а також обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування вживати заходів щодо запобігання несанкціонованому доступу до інформації про фізичну особу; заборона доступу сторонніх осіб до відомостей про іншу особу, зібраних відповідно до чинного законодавства державними органами, організаціями і посадовими особами. Конфіденційною інформацією юридичної особи є відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих юридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.
Статтею 301 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа сама визначає своє особисте життя і можливість ознайомлення з ним інших осіб, а також фізична особа має право на збереження у таємниці обставин свого особистого життя. Тобто, право зберігати у таємниці обставини свого особистого життя означає, що фізична особа має можливість не розголошувати відомості про обставини свого особистого життя, а також вимагати такого нерозголошення від інших осіб, які володіють такою інформацією.
Згідно зі статтею 94 Цивільного кодексу України юридична особа має право на недоторканність її ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть їй належати.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 року № 2-рп/2012 надано роз’яснення положень частин 1, 2 статті 32, частин 2, 3 статті 34 Конституції України, та визначено, яка інформація є конфіденційною, а саме: інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною; збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Позивачем не надано доказів про отримання згоди від фізичних та юридичних осіб на збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації щодо них. Таким чином відсутні підстави для задоволення позовних вимог, а тому суд відмовляє в позові.
Враховуючи викладене, на підставі ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 94, 301, 302 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 11, 17, 18, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
п о с т а н о в и в :
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання бездіяльності, що виражається у ненаданні доступу до публічної інформації, незаконною.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: ОСОБА_2