Справа №2а-11536\09
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2009 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого – судді Якухно О.М..
з секретарем Каленською Н.В.
з участю
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до Руднянської сільської ради про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення шкоди, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач просить визнати бездіяльність посадових осіб Руднянської сільської ради щодо видачі посвідчення дитини, потерпілої від Чорнобильської катастрофи, її малолітній дочці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, неправомірною та стягнути з відповідача на її користь завдану матеріальну шкоду в сумі 1204,77 грн. мотивуючи тим, що 9.11.08 у неї народилася донька ОСОБА_2 і вона 12.11.08 звернулася до відповідача для видачі посвідчення дитини, потерпілої від Чорнобильської катастрофи. Посвідчення їй видали з порушенням встановленого місячного терміну лише 18.06.09. За весь цей період вона, відповідно до ст.30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - Закон) повинна була отримувати компенсаційні доплати на дитину, що не відвідує дитячий дошкільний заклад, яка виплачується з дня подачі заяви, але не раніше отримання посвідчення відповідного зразка. Розмір заподіяної їй шкоди становить суму 1204,77 грн..
Позивач свої вимоги підтримала і пояснила, що через 2 місяці з дня народження дитини їй в сільській раді показали посвідчення, але в ньому було записано її ім’я та по батькові замість дитини. Посвідчення повинні були знову направити на заміну в січні 2009 року, що їй і сказав сільський голова. Після неодноразових звернень до виконавчих органів в м.Овруч їй стало відомо, що посвідчення на підпис в Житомирську обласну адміністрацію ніхто з сільської ради не направляв, а направили його лише в квітні 2009 року, хоча виписане воно 12.01.09.
Відповідач просить справу розглянути без участі представника, з вимогами не погоджується, мотивуючи тим, що посвідчення довго знаходилося в м.Житомир.
Дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 народилася 9.11.08 від матері, яка є потерпілою від аварії на ЧАЕС категорії 3, що відповідно до п.5 ст.27 Закону відносить дитину до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до п.10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі Порядок), затвердженого постановою КМУ № 51 від 20.01.97, видача посвідчень провадиться іншим потерпілим – обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
Позивач своєчасно звернулася до відповідача із заявою про видачу посвідчення дитині, що вбачається з акту від 13.07.09, але при заповненні бланку 12.11.08 були допущені помилки в імені та прізвищі дитини з вини посадових осіб сільської ради, а тому 12 січня 2009 року було виписано інше посвідчення, яке відправлено для підпису в м.Житомир лише 16.04.09, що вбачається з наданої копії супровідного листа № 85.
Відповідно до п.10 Порядку рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний термін з дня надходження необхідних документів до органу, що видає посвідчення.
Оскільки посвідчення позивачу було видано із значним запізненням, а саме 18.06.09, з вини посадових осіб відповідача, які надали перший раз помилкову інформацію щодо дитини, а потім 4 місяці не направляли документи для заміни посвідчення, суд вважає дії та бездіяльність відповідача, відповідно, за період з листопада 2008 року по квітень 2009 року, включно, протиправними. Вини відповідача у подальшому до дня видачі посвідчення судом не встановлено, оскільки посвідчення перебувало в Житомирській обласній державній адміністрації.
Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України суд виходить за межі позовних вимог для повного захисту прав позивача, оскільки судом встановлено не тільки протиправна бездіяльність, але і дії відповідача.
Відповідно до п. 12 ст.30 Закону потерпілим дітям та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги : забезпечення продуктами харчування потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється місцевими Радами народних депутатів, або виплата грошової компенсації батькам за їх бажанням, якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні.
Пунктом 3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою КМУ № 936 від 20.09.05, виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка.
Згідно наданих відповідачем довідок позивач мала право на отримання за вказаний період компенсації : в листопаді 2008 року – 151,56 грн., в грудні 2008 року – 172,5 грн., в січні 2009 року – 150 грн., в лютому 2009 року – 158,4 грн., в березні 2009 року – 169,47 грн., в квітні 2009 року – 140,14 грн., а всього 942,07 грн.. Вказана сума шкоди підлягає стягненню з відповідача.
Решта вимог не підлягають задоволенню за безпідставністю.
Позивачем також не надано докази щодо витрат на правову допомогу.
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити частково.
Визнати дії посадових осіб Руднянської сільської ради щодо оформлення посвідчення дитини, потерпілої від Чорнобильської катастрофи, на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та їх бездіяльність у внесенні повторного подання на видачу вказаного посвідчення дитини, потерпілої від Чорнобильської катастрофи, протиправними.
Стягнути з Руднянської сільської ради на користь ОСОБА_1 заподіяну шкоду в сумі 942,07 грн..
В задоволенні решти вимог відмовити за безпідставністю.
На постанову суду до Київського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складання її у повному обсязі, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня складання її у повному обсязі або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до Київського апеляційного адміністративного суду.
СУДДЯ :