Судове рішення #6685839

Справа №2-о-43/09



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ


13 листопада 2009 р.                        Вільногірський міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого                                                            судді  Болоніної М.Б.

при секретарі                                                                      Шараповій О.О.

за участю заявників                                                           ОСОБА_1

                  представника заінтересованої особи             ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вільногірськ цивільну справу за заявою ОСОБА_3 (заінтересована особа – виконавчий комітет Вільногірської міської ради) про встановлення факту родинних відносин,


В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся ОСОБА_3. із заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій зазначає наступне.

Позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_3., його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_4. помер, останнім часом він проживав за адресою: АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді зазначеної однокімнатної квартири.

Спадкоємцем першої черги на спадкове майно є заявник одноособово, оскільки за своє життя ОСОБА_4. заповіту на користь інших осіб не складав, інших спадкоємців першої черги, крім заявника, немає. На цей час заявнику необхідно звернутись до Вільногірської державної нотаріальної контори для прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті його батька. Однак, для того, щоб заявнику оформити право на спадщину, необхідно встановити факт родинних відносин із спадкодавцем, а саме: що він є сином померлого ОСОБА_4., оскільки у свідоцтві про народження та у паспорті заявника його прізвище зазначено «ОСОБА_4», його батьком зазначений російською мовою «ОСОБА_4», що відрізняється від прізвища батька заявника у свідоцтві про смерть – «ОСОБА_4».

Доказами того, що заявник є рідним сином померлого ОСОБА_4 можна вважати те, що прізвища «ОСОБА_4» та «ОСОБА_4» співзвучні, дата народження – ІНФОРМАЦІЯ_2., яка зазначена у свідоцтві про народження «ОСОБА_4» (російською мовою) співпадає з віком 66 років померлого ОСОБА_4., що зазначений у свідоцтві про смерть.

Факт встановлення родинних відносин з ОСОБА_4 має для заявника юридичне значення, дозволить йому отримати свідоцтво про право власності на спадщину.

В судовому засіданні заявник підтримав заяву в повному обсязі, суду пояснив, що його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5, шлюб між ними було розірвано, вони проживали окремо. Заявник, як син, є єдиним спадкоємцем І черги            ОСОБА_4., допомагав йому та доглядав його до смерті, здійснив його поховання, за свого життя батько заявника заповітів не склав.

Представник заінтересованої особи проти задоволення позову не заперечував.

Вислухавши пояснення учасників процесу, показання свідків ОСОБА_6. і        ОСОБА_7, які підтвердили факт родинних відносин заявника з його батьком, дослідивши та оцінивши у сукупності надані по справі докази, в тому числі свідоцтво про народження «ОСОБА_3» (російською мовою), ІНФОРМАЦІЯ_3., батьком якого є «ОСОБА_4» (російською мовою) (ар.с.6), свідоцтво про народження «ОСОБА_4» (російською мовою), ІНФОРМАЦІЯ_2.н. (ар.с.6,7), свідоцтво про смерть ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 р., у віці 66 років (ар.с.8), свідоцтво про право власності на нерухоме майно на ім’я ОСОБА_4. від 12.03.2004 р. (ар.с.9), витяг про реєстрацію права власності на майно ОСОБА_4. (ар.с.10), суд доходить до висновку про задоволення заяви.

Згідно ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Під час судового розгляду справи з пояснень заявника, підтверджених поясненнями  свідків та письмовими матеріалами встановлено, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 р. в м.Вільногірськ Дніпропетровської області, є рідним батьком заявника        ОСОБА_3., підстав для сумніву щодо родинних відносин заявника та померлого           ОСОБА_4. у суду не виникає. Зазначення прізвища батька заявника у паспорті, а в подальшому у свідоцтві про смерть – «ОСОБА_4» – могло відбутися внаслідок неточного перекладу з російської мови прізвища «Дистеров» на українську працівниками органу, що видав паспорт.

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,213,215,218,256,259 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 р. (актовий запис про смерть №НОМЕР_1, вчинений ІНФОРМАЦІЯ_1. відділом РАЦС Вільногірського міського управління юстиції Дніпропетровської області) є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3., уродженця м.Вільногірськ Дніпропетровської області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, що його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.




СУДДЯ                                                                        М.Б.БОЛОНІНА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація