№ 2-4060/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 листопада 2009р. Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
у складі:
головуючої Петруня Н.В,
при секретарі Кюсєвій Т.О.,
за участю представника
позивача -
відповідача -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівка справу за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Костянтинівкатепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги теплопостачання, -
В С Т А Н О В И В:
11 вересня 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по оплаті за надані послуги теплопостачання, вказуючи, що відповідач зареєстрована і мешкає у державній квартирі АДРЕСА_1, та позивач надає їй послуги теплопостачання. Відповідач неналежним чином виконувала свої зобов*язання по оплаті наданих послуг, внаслідок чого за період часу з квітня 1996 року по серпень 2009 року утворилася заборгованість у розмірі 3067 грн. 45 коп., яку разом із сумою судових витрат позивач просив стягнути з відповідача на його користь.
В судове засідання представник позивача не з*явилася, звернулася з заявою про розгляд справи за її відсутності, підтримує позовні вимоги, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з*явилася, про дату, час і місце його проведення була повідомлена у порядку ст.ст. 74, 76 ЦПК України. За таких обставин з письмової згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 мешкає у квартирі АДРЕСА_2, та має склад сім*ї з двох осіб, як вбачається з довідки ТОВ "Керуюча компанія “Коменерго-Костянтинівка” (а.с. 3). Позивач надає відповідачу по справі послуги теплопостачання, площа житла, яка отоплюється становить 37,50 кв.м, згідно особового рахунку №46352 за вказаною адресою, за що відповідач зобов*язана своєчасно вносити плату згідно встановлених тарифів.
Внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх зобов*язань по внесенню платні за спожиту теплову енергію станом на серпень 2009 року утворилася заборгованість, розмір якої становить 3067 грн. 45 коп.; за період березня 2008 року по серпень 2009 року сума заборгованості складає 931 грн. 69 коп., що підтверджується довідкою про нарахування та сплату послуг теплопостачання за особовим рахунком №46352 (а.с. 4)
В силу ст.ст. 67, 68 ЖК України плата за комунальні послуги, в тому числі за теплову енергію, береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач зобов*язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги.
Згідно п.3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що позивачем суду не надано доказів у підтвердження утворення заборгованості відповідача ОСОБА_1 у період з квітня 1996 року по лютий 2008 року та її розміру, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги частково і стягнути з відповідача по справі на користь позивача заборгованість по оплаті наданих послуг за період часу з березня 2008 року по серпень 2009 року включно у розмірі 931 грн. 69 коп.
В силу ст. 88 ЦПК України слід стягнути з відповідача ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. (а.с. 5), а також на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. (а.с. 1).
Керуючись ст.ст. 67, 68 ЖК України, ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Правилами надання населенню послуг по водо-теплопостачанню та водовідведенню, ст. 71 ЦК України 1963 року; ст.ст. 257, 267 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Костянтинівкатепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги теплопостачання задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Костянтинівкатепломережа» заборгованість за надані послуги теплопостачання за період часу з березня 2008 року по серпень 2009 року включно в розмірі 931 (дев*ятсот тридцять одна) гривня 69 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Костянтинівкатепломережа» витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 (тридцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 51 (п*ятдесят одна) гривня.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя