Справа №2-263 /2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2009 року Красноокнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Якових В.І.,
при секретарі Канському О.С.,
за участю позивачки ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Красні Окни Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання одного неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 доходу (заробітку) до його повноліття починаючи з дня подання заяви до суду, відповідно до вимог п. 1 ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу, встановлених законом.
Свої вимоги позивачка мотивує тим, що з 02 червня 2005 року перебуває у зареєстрованому з відповідачем шлюбі. Від шлюбу з мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає з нею, хворіє і знаходиться на диспансерному обліку у гематолога в ОДКБ. Відповідач проживає окремо від сім'ї, участі у вихованні сина не приймає, коштів на утримання не надає, хоча працює приватним підприємцем – таксистом. Стягнення по виконавчим листам з заробітку відповідача не проводяться. У відповідача є син від другого шлюбу. Відповідач не бажає утримувати сина, а вона не має можливості, тому звернулася до суду.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю і просила його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні і в своєї заяві (а.с.16) позовні вимоги і викладені в позовній заяві факти визнав в повному обсязі, зазначивши, що будучи приватним підприємцем готовий сплачувати 1/3 частину свого доходу, про допуск негайного виконання вішення суду .
Відповідно до положень ч.4 ст.130 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити судове рішення у попередньому судовому засіданні в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає повному задоволенню.
Так, сторони перебувають в шлюбі з 02 червня 2005 року, зареєстрованого Красноокнянською селищною радою Одеської області, актовий запис №135342. (а.с.7)
Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає з позивачкою. (а.с.5-6)
Неповнолітній син хворіє і знаходиться на диспансерному обліку у гематолога в Одеської обласний клінічній лікарні. (а.с.8)
Позивачка не працює. (а.с.2)
Відповідач не проживає разом з сім’єю, матеріальну допомогу не надає. (а.с.4-5)
З огляду на те, що в попередньому судовому засіданні відповідач позов та обставини справи визнав, відповідно до ч. 1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.1 ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. При цьому, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Приймаючи рішення про повне задоволення позову, суд враховуючи усі вищезазначені обставини, зокрема те, що позивачка має на утриманні неповнолітню дитину та не працює у зв’язку з необхідністю її догляду, відповідач добровільно коштів на її утримання не надає, працює приватним підприємцем і його доход є регулярним, хворобу неповнолітнього сина, наявність у відповідача іншої дитини, вважає, що слід визначити розмір аліментів у частці від доходу батька дитини в розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходу (заробітку), але не менше 30% встановленого законодавством України прожиткового мінімуму на дитину, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
Виходячи з вимог ч.1 ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Тому суд вважає, що відповідно до п. 18 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року із змінами та доповненнями з відповідача потрібно стягнути державне мито у сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення слухання справи у сумі 120 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,60,213-218,88,367 ЦПК України, ст.ст.180- 183 СК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 проживає ІНФОРМАЦІЯ_6 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/3 частини з усіх видів його прибутку (заробітку), але не менше 30% встановленого законодавством України прожиткового мінімуму на дитину, щомісячно починаючи з 19.10.2009 року до виповнення дитині повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито по справі у сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення по справі у сумі 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення Красноокнянського районного суду.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Одеської області через Красноокнянський районний суд Одеської області . Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Одеської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Красноокнянський районний суд Одеської області, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя :