Судове рішення #6690241

Справа №2 "а"-194/2009 р.  

 

П О С Т А Н О В А  

ім'ям України  


11.11.2009 року       місцевий суд Ленінського району міста Луганська  


в складі:  


головуючого – судді Тарановой О.П.  

при секретарі -         Великоцькій А.О..  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Верхнєсадовської селищної ради м.Севастополя про визнання дій  неправомірними та зобов'язання  вчинити певні дії, суд, -  

 

  В С Т А Н О В  И В:  


Позивачка звернулася до суду з даним адміністративним позовом в обґрунтування якого вказала, що 05.10.2007 р. нею на адресу відповідача для розгляду на сесії Верхнєсадовської селищної ради м.Севастополя,  було направлено заяву про безоплатне виділення їй у власність земельної ділянки із земель селищної ради, відповідно до ст.40 Земельного Кодексу України, для будівництва та обслуговування житлового будинку.  

Згідно п.2 ст.118 ЗК України рішення органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, до яких відноситься приватизація земельних ділянок, приймаються в місячний термін.  

Позивачка вважає, що належний порядок розгляду її заяви і винесення по ньому відповідного рішення відповідачем були проігноровані. Так, замість належно оформленого рішення, відповідачем по розгляду заяви позивачки на її адресу був направлений лист за підписом голови  Верхнєсадовської селищної ради від 31.10.2007 р. №15, в якому позивачці повідомили, що її заяву буде розглянуто у встановленому порядку. Але на час звернення  позивачки до суду за захистом своїх прав та інтересів від відповідача ніякої відповіді за результатами належного розгляду заяви позивачки на адресу останньої не надходило.  

Але ж за результатами розгляду заяви позивачки, як цього вимагає ст.15 Закону України "Про звернення громадян", відповідач повинен був прийняти мотивоване рішення в якому, в разі відмови в задоволенні заяви зазначити порядок оскарження винесеного рішення поряд з нормами, що обґрунтовують відмову в наданні безоплатно земельної ділянки на території Верхнєсадовської селищної ради.  

Позивачка вважає, що такою бездіяльністю відповідач порушив її право на своєчасний розгляд заяви і, як слідство, реалізацію позивачкою своїх соціально-економічних та особистих прав та інтересів.  

У зв'язку з цим позивачка просить суд визнати дії відповідача противоправними в частині порушення порядку розгляду її заяви про безоплатне надання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та прийняття обґрунтованого рішення; зобов'язати відповідача  винести на розгляд сесії  Верхнєсадовської селищної ради її заяву про передачу їй у власність безоплатно із земель селищної ради земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та прийняти відповідне обґрунтоване рішення за результатами його розгляду, у встановлений законом термін; стягнути з відповідача  на її користь судові витрати, а саме: державне мито 3 грн. 40 коп. та витрати на правову допомогу – 500 грн.00 коп.  


В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги і просив суд задовольнити вимоги позивачки у повному обсязі.  


Відповідач, який був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, у судове засідання не з'явився, але надав суду лист від 22.01.2009 р. №17 в якому повідомив, що направити свого представника до суду не має можливості, тому суд вважає за можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.  




Суд, вислухавши представника позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають  задоволенню з наступних підстав.  


Судом встановлено, що 05.10.2007 р. позивачкою на адресу відповідача була направлена заява для розгляду на сесії Верхнєсадовської селищної ради питання про виділення їй у власність земельної ділянки з земель селищної ради, відповідно до ст.40 Земельного Кодексу України, земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, що підтверджується фіскальним чеком.  

Листом від 31.10.2007 року за №15 відповідачем на адресу позивачки була направлена відповідь, якою відповідач повідомив позивачку про те, що її заяву буде розглянуто в установленому порядку.  

Однак такий порядок та форма розгляду відповідачем заяви, що надійшла від громадянина  про виділення йому земельної ділянки, не відповідають діючому законодавству України.  


Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції та повноваження органів місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.  


Відповідно до ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до ведення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відноситься підготовка та винесення на розгляд ради пропозицій по вилученню (викупу), а також наданню під забудову та для інших потреб земель, що знаходяться у власності територіальних громад.  


Відповідно до п.6 ст.32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до ведення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відносяться повноваження по підготовці та наданню на затвердження рад відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів  під забудову населених пунктів, іншої містобудівної документації.  

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради проводять роботу сесійно.  

Відповідно до ст.46 вказаного Закону, сесія Ради скликається  по мірі необхідності, але не рідше одного разу на квартал, а з питань відводу земельних ділянок – не рідше одного разу на місяць.  

За результатами розгляду заяви позивачки, відповідач повинен був прийняти мотивоване рішення в якому, в разі відмови в задоволенні заяви зазначити порядок оскарження винесеного рішення поряд з нормами, які обґрунтовують відмову в наданні безоплатно земельної ділянки на території Верхнєсадовської селищної ради.  


Відповідно до ст.26 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні" та ст.19 Закону України "Про землеустрій", виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад відносяться питання регулювання земельних відносин та здійснення землеустрою на території сел., селищ, міст.  


Відповідно до ст..22 Закону України "Про землеустрій", підставою проведення землеустрою є рішення органу місцевого самоврядування.  


Відповідно до п.2 ст.118 Земельного кодексу України, рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, до яких відноситься приватизація земельних ділянок, приймаються в місячний термін.  


Відповідно до ст.211 Земельного кодексу України, особи несуть відповідальність за порушення строків розгляду заяви по наданню безоплатно у власність земельної ділянки.  


Відповідно до ст.15 Закону України "Про звернення громадян", органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органам, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення  порушень у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.  


Відповідно до ст.20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і  вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня Ії отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушенні у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особа, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановленні законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.  


За таких обставин, суд визнає, що відповідач при наданні відповіді позивачці на її заяву, порушив термін та порядок розгляду її заяви, який передбачений Законом України "Про звернення громадян" та Земельним Кодексом України.  


У відповідності до ч. 3 ст.87 КАС України, до судових витрат, пов'язаних з розглядом справи відносяться і витрати на правову допомогу. Тож  згідно до ст.94 КАС України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки здійснені нею судові витрати по оплаті юридичної допомоги у розмірі 500 грн. 00 коп., документально підтверджені договором про надання юридичних послуг від 15.12.2008 р. та квитанцією про сплату за юридичні послуги за цим договором,  а також  державне мито 3 грн. 40 коп., підтвердженням сплати якого є  також відповідна квитанція.  


На підставі наведеного, керуючись ст..ст.69,71,86,87,158-163,167,185-187 КАС України, ст..ст.13,33 Конституції України, Законом України" Про звернення громадян", Законом України "Про землеустрій", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", суд,  


  П О С Т А Н О В И В:  


Адміністративний позов ОСОБА_1  до Верхнєсадовської селищної ради Нахимівського району м.Севастополя задовольнити в повному обсязі.  


Визнати неправомірними дії Верхнєсадовської селищної ради в частині порушення терміну та порядку розгляду заяви  ОСОБА_1 від 05.10.2007 р. про безоплатне надання їй земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та прийняття обґрунтованого рішення.  


Зобов'язати відповідача  винести на розгляд сесії  Верхнєсадовської селищної ради заяву ОСОБА_1 від 05.10.2007 р про передачу їй у власність безоплатно із земель селищної ради земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та прийняти відповідне обґрунтоване рішення за результатами його розгляду, у встановлений законом термін.  


Стягнути з Верхнєсадовської селищної ради  на  користь ОСОБА_1  судові витрати, а саме: державне мито 3 грн. 40 коп. та витрати на правову допомогу – 500 грн.00 коп., а всього стягнути 503 грн. 40 коп. (п'ятсот три  гривні 40 копійок).  


Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.  

Постанова може бути оскаржена в адміністративному апеляційному суді Донецької області через Ленінський районний суд міста Луганська протягом  десяти  днів з дня складання постанови суду в повному обсязі  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження, після чого  протягом двадцяти днів повинна бути подана апеляційна скарга.  




Головуючий:     суддя               Таранова О.П.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація