Справа № 20-310-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2009 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі :
головуючого - судді Челюбєєва Є.В.,
при секретарі - Троїцькій Т.І.,
з участю
заявника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дзержинська цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2009 року заявник звернулась до суду із зазначеним позовом.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що народилася в липні 1955 року в с. Берт Шамшадинського району Армянської РСР. Оскільки в Арменії не зовсім вільно володіли російською мовою, при народженні їй прізвище ім’я по – батькові було записано як «Трітецька Женя Едіківна». Усі документи, трудова книжка, дата заповнення якої 01.11.1972 року, атестат про середню освіту, виданий 07.06.1974 року, атестат про професійно – технічну освіту, виданий 15.07.1972 року, отримані нею на зазначене прізвище ім’я по – батькові. Після укладення шлюбу вона змінила прізвище на прізвище чоловіка «Усенко». Відтоді їй було виправлено ім’я по – батькові та в свідоцтві про укладення шлюбу записано як «Євгенія Едуардівна». У зв’язку із зміною прізвища, вона отримала новий паспорт, в якому її прізвище ім’я по - батькові вже було зазначено «Усенко Євгенія Едуардівна». На підставі цих змін, в її трудову книжку були внесені відповідні зміни, які скріплені печаткою підприємства, де вона працювала. За час роботи вона трудову книжку не змінювала.
На теперішній час у неї виникла необхідність належним чином оформити свої правовстановлюючі документи, а саме трудову книжку, дата заповнення якої 01 листопада 1972 року, необхідну їй в подальшому для оформлення пенсії за віком.
Заявник у судовому засіданні заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явилася, надавши суду письмову заяву, в якій просила розглянути справу у її відсутності, заявлені вимоги визнала, проти їх задоволення не заперечує.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно статей 256, 259 ЦПК України суд може встановити факт належності правовстановлюючого документа особі, прізвище якої, що зазначено в документі, не збігається з прізвищем цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Так, в судовому засіданні встановлено, що в липні 2010 року заявник отримає право на призначення пенсії за віком. Тому, вона заздалегідь вирішила з’ясувати, які документи будуть для цього потрібні. Під час звернення до управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області з’ясувалось, що для прийняття трудової книжки і підтвердження трудового стажу, їй необхідно звернутися до суду з відповідною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, оскільки в трудовій книжці маються виправлення та закреслення.
Судом з’ясовано той факт, що при народженні заявника її прізвище ім’я по – батькові записано як «Трітецька Женя Едіківна». Таке ім’я по – батькові заявнику було надано із-за кепського знання російської мови. В подальшому, в отриманих нею документах її прізвище ім’я по – батькові зазначалося саме так. Даний факт підтверджено атестатом про середню освіту, виданим 07.06.1982 року та атестатом про професійно – технічну освіту, виданим 15.07.1972 року (а.с. 12,13). В жовтні 1972 року заявник почала свою трудову діяльність. При заповненні трудової книжки, дата заповнення якої 01.11.1972 року, її прізвище ім’я по – батькові також було зазначено як «Трітецька Женя Едіківна» (а.с. 6-9). В серпні 1978 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2, у зв’язку з чим змінила дошлюбне прізвище на прізвище чоловіка. В свідоцтві про укладення шлюбу, в графі громадянка, її ім’я по – батькові працівниками РАГСу було записано правильно, як ОСОБА_3 (а.с. 10). У зв’язку із зміною прізвища вона отримала новий паспорт, де ім’я по – батькові були записані на підставі свідоцтва про укладення шлюбу.
З цих підстав, відділом кадрів підприємства за місцем роботи заявника, на підставі пред’явленого паспорту та свідоцтва про укладення шлюбу були внесені відповідні зміни в трудовій книжці шляхом закреслення та написання нових її прізвища, ім’я по – батькові. Внесені зміни в трудову книжку скріплені підписом начальника відділу кадрів та печаткою підприємства (а.с. 6).
В інших пред’явлених документах, а саме в паспорті серії ВС 441957, свідоцтві про укладення шлюбу серії 11-АН № 396965, посвідченні бортпровідника громадянської авіації серії БП № 037805 ім’я по –батькові записані правильно, тобто ОСОБА_4 (а.с. 5,10,11).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що зазначені в трудовій книжці, дата заповнення якої 01.11.1972 року, ім’я по – батькові заявника «Женя Едіківна» є орфографічною помилкою, допущеною в минулому робітниками РАГСу при заповненні свідоцтва про народження.
Таким чином, суд вважає заявлені вимоги доведеними, тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 60, 212, 256, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу – задовольнити.
Встановити факт належності трудової книжки, дата заповнення якої 01 листопада 1972 року, виданої на ім’я ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення набирає чинності після спливу строку на його апеляційне оскарження.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області подається через Дзержинський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: