Судове рішення #669283
Справа №2-144/2007р

Справа №2-144/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2007 року                        Прилуцький міськрайонний суд, Чернігівської області

в складі: головуючого - судді  Пошкурлат О.М., при секретарі   -     Карпенко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовомОСОБА_1, ОСОБА_2 до територіальної громади м. Прилуки в особі Прилуцької міської Ради, третя особа на стороні відповідача Прилуцька міська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1та ОСОБА_2звернулися до суду з позовною заявою, в якій просять суд визнати за ними право на земельну ділянку у порядку спадкування, після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_3. Підставою їх звернення до суду є те, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла їх мати -ОСОБА_3. За життя вона прийняла спадщину після свого чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2. їй було видане свідоцтво про право на спадщину за законом від 08.12.2003 року, за яким їй належало: частина будинку, земельна ділянка та грошові вклади. Спадкоємиця мала зареєструвати за собою земельну ділянку, яку отримала у спадок, але вчасно цього не зробила і земельна ділянка залишилась формально оформленою у Прилуцькому міському відділі Чернігівської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" та належить на праві власності померлому ОСОБА_4.

Після смертіОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з грошових вкладів, житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями, що по АДРЕСА_1, розміщеного на земельній ділянці, яка належить її чоловікуОСОБА_4, на праві приватної власності.

Спадкоємцями даного майна є позивачі, згідно свідоцтв про право на спадщину за заповітом від 09.11.2006 року, зареєстровано в реєстрі заНОМЕР_1 та НОМЕР_2.

Проте, Прилуцькою міською держнотконторою у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлоїОСОБА_3 було відмовлено, посилаючись на відсутність державного акту на право приватної власності на землю.

Отже, посилаючись на вищевикладені обставини, позивачі просять суд визнати за ними право на земельну ділянку у порядку спадкування, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1підтримав заявлені вимоги, представник відповідача не заперечив проти задоволення заявлених вимог. Позивач ОСОБА_2 до суду не з"явився, проте попередньо надав письмову заяву про слухання справи в його відсутність, позовні вимоги підтримує. Представник третьої особи в судове засідання не з"явився, але звернувся до суду з письмовою заявою, в якій не заперечує проти задоволення позовних вимог, при вирішенні спору посилається на розсуд суду.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши та проаналізувавши наявні по справі докази, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до копії свідоцтва про право на спадщину за законом вбачається, щоОСОБА_3 прийняла спадщину після свого чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, 1/2 частину жилого будинку з відповідною

_1_

 

частиною господарчих побудов, розташованих по АДРЕСА_1, земельної ділянки, площею 0,0662 га, розташованої на території Прилуцької міськради народних депутатів в АДРЕСА_1, та грошових вкладів з належними відсотками та компенсаціями, що находяться на зберіганні в Прилуцькому відділенні ОщадбанкуНОМЕР_3 на рахунках НОМЕР_4(а.с,8).

Відповідно до свідоцтв про право на спадщину за заповітом від 09.11.2006 року, зареєстровано в реєстрі заНОМЕР_1 та НОМЕР_2 вбачаться, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2прийняли спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3, а саме житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями, що знаходятьсяАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці, яка належитьОСОБА_4 на праві приватної власності(а.с.9-10).

Копією свідоцтва про смерть підтверджується, щоОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.З).

Факт спільного проживання позивача ОСОБА_2разом з матір"юОСОБА_3 підтверджується довідкою вуличного комітету НОМЕР_5м. Прилуки, де зазначається що позивач ОСОБА_2постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, тобто в день смерті матері і вважається таким, що прийняв спадщину, гак як після смерті такої не подавав до нотаріальної контори заяву про відмову від прийняття спадщини протягом шести місяців (а.с.13).

Таким чином в судовому засіданні встановлено, що після смерті своєї матері позивачі, як спадкоємці за заповітом, якими вони є, виходячи з вимог ч. 1 ст. 1235 ЦК України, мають законне право власності на земельну ділянку, після померлої ОСОБА_3.

За таких обставин суд приходить до переконання, що заявлені вимоги ОСОБА_1та ОСОБА_2підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та ст.ст. 392,1223,1225,1268,1296,1297 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

ПозовОСОБА_1, ОСОБА_2 до територіальної громади м. Прилуки в особі Прилуцької міської Ради, третя особа на стороні відповідача Прилуцька міська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_4, право на земельну ділянку, розташованої по АДРЕСА_1, в рівних долях у порядку спадкування, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду має бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація