Судове рішення #6694208


Справа № 2-4947/2009р.  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ  


26 жовтня   2009 року                                             Жовтневий районний суд м. Маріуполя  

у складі: головуючого судді Чаку Є.В., при секретарі Євчевой М.В.,  розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Маріуполі цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої   дитини,  що продовжує навчання, -  


В С Т А Н О В И В:  


Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, зазначивши, що  ОСОБА_2, є його батьком. З 22.12.1992 року мати та батько позивача розірвали шлюб, після чого позивач залишився проживати з матір’ю, а   відповідач сплачував аліменти на його  утримання в розмірі ? частини всіх видів свого заробітку   до досягнення  ним повноліття, після чого сплата аліментів припинилася. З 01.09.2008 року по теперішній час  ОСОБА_1, навчається в Маріупольському професійному  металургійному ліцеї, денної форми навчання. У зв'язку з навчанням позивач потребує матеріальної підтримки батька, який має можливість її надавати,  тому просить стягнути з відповідача на його  користь аліменти в розмірі  ? частини  всіх видів  заробітку відповідача  щомісячно  на період його  навчання.  

    В судове засідання позивач не з’явився, але надіслав до суду заяву, в якій просив розгляд справи вести у його відсутності, через зайнятість на навчанні,  позовні вимоги  просив задовольнити за підставами, вказаними в позовній заяві.  

Відповідач в судове   засідання також  не з’явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить розгляд справи вести у його відсутності, через від’їзд,  позовні вимоги визнав в повному обсязі.  

Враховуючи те, що по справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, а також  заяви  позивача та відповідача, в якій він визнав позовні вимоги в повному обсязі, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності не з’явившихся сторін.  

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлено та не оспорюється сторонами, що відповідач  є батьком   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1   .  Згідно довідки  № 1155 від 24.07.2009 року ОСОБА_1,   навчається  в Маріупольському професійному металургійному ліцеї, на денній формі навчання і потребує матеріальної підтримки батька, який не заперечує проти її надання.  

Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у в зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.  

Таким чином,   на підставі викладеного та з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін, а також визнання відповідачем позову в повному обсязі, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню та з відповідача  на користь позивача підлягають стягненню  аліменти в розмірі ? частини його заробітку   щомісячно на період  навчання позивача, але не більш ніж до досягнення 23 років.  

Керуючись ст. 8,11,88,169, 212-215, ЦПК України,  199, 200 СК України, суд –  


ВИРІШИВ:  


Позовні вимоги   ОСОБА_1   задовольнити.  

Стягнути з   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  працюючого в ВАТ „ММК ім. Ілліча” ЖЛДРЦ, составником,  що мешкає в Донецькій області Володарському районі с. Зоря   вул.  Новосела б.25   на користь   ОСОБА_1   , ІНФОРМАЦІЯ_1   аліменти на його  утримання в розмірі ? частини всіх видів заробітку  щомісячно,  без урахування часу канікул, починаючи з 18.08.2009 року  на період його навчання на денному відділенні Маріупольського професійного металургійного ліцею,  але не більше ніж до досягнення   ОСОБА_1     -     23 років.  

Стягнути з   ОСОБА_2   судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу 120 грн.  

Рішення в частині стягнення аліментів піддати негайному виконанню.  

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація