УКРАЇНА
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МАРІУПОЛЯ
Справа № 2- 5235/2009 року.
Р І Ш Е Н Н Я
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ ЗАОЧНЕ
26 жовтня 2009 року Жовтневий районний суд
м. Маріуполя
у складі : головуючого - судді Чаку Є.В., при секретарі - Євчевій М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суда у м. Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі-продажу дійсною,
В С Т А Н О В И В:
В Жовтневий районний суд м. Маріуполя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі-продажу дійсною, в якій позивачка вказує, що 20.08.2001 року між нею та відповідачкою в універсальній товарній біржі „Гарант-Україна” була укладена угода купівлі-продажу будинку 5 по вул. Каффайській м. Маріуполі у формі біржового контракту. Усі зобов’язання по біржовому контракту сторонами були виконані, однак угода не була посвідчена нотаріально, через що на теперішній час позивачка не може реалізувати свої права власника майна.
Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та пояснила, що 20.08.2001 року між нею та відповідачкою в універсальній товарній біржі „Гарант-Україна” був укладений біржовий контракт, відповідно до якого вона купувала у ОСОБА_2, будинок № 5 по вул. Каффайській в м. Маріуполі. При оформленні угоди ОСОБА_1, прийняла будинок та оплатила відповідачці в повному обсязі кошти, остання отримала кошти та передала позивачці будинок. Як на той момент так і на теперішній час претензій сторони один до одного з приводу укладення угоди не мали.
Відповідачка ОСОБА_2, до суду не з’явилася з невідомих причин, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена, у встановленому законом порядку. Враховуючи те, що по справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляду, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, яка наполягала на заочному розгляді справи, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню за наступними підставами.
Судом встановлено, що між сторонами в універсальній товарній біржі „Гарант-Україна” був укладений біржовий контракт від 20.08.2001 року, відповідно до якого позивачка купувала у відповідачки будинок № 5 по вул. Каффайській в м. Маріуполі. Сторонами були виконані усі зобов’язання по договору, позивачкою прийнятий по договору будинок та оплачені відповідачці в повному обсязі кошти, відповідачкою отримані кошти та переданий позивачці будинок.
Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такій договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Приймаючи до уваги, що сторонами виконані усі зобов’язання по договору, однак він не був нотаріально посвідчений, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги.
На підставі викладеного, керуючись ст.220 ЦК України, 212-215, 224-226 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити. Визнати дійсною угоду купівлі-продажу будинку 5 по вул. Каффайській в м. Маріуполі, укладену 20.08.2001 року в універсальній товарній біржі „Гарант-Україна” у вигляді біржового контракту між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку в Апеляційному суді Донецької області через Жовтневий районний суд м. Маріуполя шляхом подачі в 10 - ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і надання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з наданням її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя :