Апеляційний суд Житомирської області
м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 24, 10008, (0412) 47-26-44
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№6/2010
26 січня 2010 року Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Романова О.В.
суддів: Михайловського В.І.,
ОСОБА_1
з участю прокурора Воронухи Д.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Житомирі кримінальну справу за апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_2 на вирок Овруцького районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2009 року, -
ВСТАНОВИВ:
Цим вироком
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, не судимий,
засуджений за ч.І ст.122 КК України на 2 (два) роки позбавлення волі.
На підставі ст.ст.75,76 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнено від відбуття покарання з випробуванням та встановлено іспитовий термін на 1 рік, зобов'язано повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, протягом іспитового строку періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 залишений попердній - підписку про невиїзд.
Стягнуто з засудженого ОСОБА_2 на користь потерпілої ОСОБА_3 - 10 (десять) тисяч гривень моральної шкоди.
Згідно змісту вироку суду, ОСОБА_2 8 червня 2009 року близько 00 годин 55 хвилин у стані алкогольного сп'яніння в с.Велика Фосня Овруцького району по вул. Дружби,26 на грунті неприязнених стосунків, під час виниклої сварки умисно наніс ОСОБА_3 металевою палицею удар в праву половину обличчя, заподіявши середнього ступеню тяжкості тілесні ушкодження у вигляді перелому правої виличної кістки, які потягли тривалий розлад здоров'я при відсутності ознак небезпеки для життя.
.
Крім цього, внаслідок злочинних дій ОСОБА_2, потерпілій ОСОБА_3 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді забою м'яких тканин правої половини обличчя (виражений набряк м'яких тканин, синця та садна правої щоки), які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
В апеляції засуджений ОСОБА_2 просить змінити вирок Овруцького районного суду від 20.10.2009 р. та призначити йому менш cуворе покарання за своїм видом і розміром, а також просить зменшити розмір задоволеного позову про відшкодування моральної шкоди на користь потерпілої ОСОБА_3
Обґрунтовуючи подану апеляцію, засуджений посилається ті обставини, що причиною вчинення злочину стали неправомірні дії потерпілої, яка у стані алкогольного сп'яніння висловлювалася на його адресу брутальною лайкою та обзивала калікою.
Задовольняючи цивільний позов потерпілої у сумі 10000 грн. моральної шкоди, суд не врахував матеріальний стан засудженого ОСОБА_2, ступінь його вини та поведінку потерпілої, а також знаходження на утриманні ОСОБА_2 неповнолітньої доньки Марії, яка є ученицею 11 класу, непрацюючої дружини та матері похилого віку - інваліда Iі групи внаслідок аварії на ЧАЕС, яка потребує стороннього догляду.
Прокурор надав заперечення на апеляцію засудженого ОСОБА_4, в якій вважає за необхідне відхилити подану апеляцію, посилається на те, що потерпіла не вчиняла неправомірних дій відносно засудженого, судом враховано вимоги ст.65 КК України при призначенні покарання, яке є справедливим. Також, на думку прокурора, відсутні й підстави для зменшення розміру відшкодування моральної шкоди.
Заслухавши доповідача по справі, міркування прокурора, який заперечував проти задоволення апеляції засудженого ОСОБА_2 з наведених мотивів, обговоривши її доводи, та вивчивши справу, суд вважає, що апеляція підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Висновок суду першої інстанції про фактичні обставини справи та доведеність вини ОСОБА_2 у спричиненні потерпілій ОСОБА_3О, умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, що спричинило тривалий розгляд здоров'я підтверджений зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами.
Дії засудженого ОСОБА_2 за ч.І ст.122 КК України кваліфіковані правильно.
Ці висновки суду та кваліфікація дій засудженого ОСОБА_2 ніким із можливих апелянтів не оспорюються.
Покарання засудженому ОСОБА_2 призначено з дотриманням вимог ст. 65 КК України та обставин, передбачених ст.ст.66,67 КК України.
Разом з тим, суд першої інстанції, визначаючи розмір стягнення на користь потерпілої ОСОБА_3 моральної шкоди, неналежним чином врахував фактичні обставини вчиненого злочину, причини виниклого конфлікту та його наслідки.
З матеріалів кримінальної справи та змісту вироку суду першої інстанції знається, що конфлікт та неприязні стосунки між потерпілою ОСОБА_5 та її вітчимом ОСОБА_2 виникли на сімейно-побутовому ґрунті внаслідок вживання спиртних напоїв, фактично у пізній нічний час, у той час, коли ОСОБА_2 намагався забрати додому свою дружину.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є інвалідом 2і групи, має на утриманні неповнолітню доньку, не працюючу дружину та матір - інваліда Ґ групи, яка потребує стороннього догляду, фактично отримує прибуток, який за своїм розміром є меншим за існуючий прожитковий мінімум.
Таким чином, враховуючи наведене, апеляційний суд вважає за необхідне зменшити розмір стягнення з засудженого ОСОБА_2 на користь потерпілої ОСОБА_3 моральної шкоди - до 5 (п'яти) тисяч гривень.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_2 задовольнити частково.
Вирок Овруцького районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2009 року щодо засудженого ОСОБА_2 змінити.
Зменшити розмір стягнення моральної шкоди з засудженого ОСОБА_2 на користь потерпілої ОСОБА_3 - до 5 (п'яти) тисяч гривень.
В решті вирок залишити без зміни.
Судді: