Справа № 2-1530/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2009 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді В.О. Шульги, при секретарі М.Ю. Устенко, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ромни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Роменська районна державна нотаріальна контора, Пустовійтівська сільська рада, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2., Шокуна О.М., треті особи: Роменська районна держнотконтора, Пустовійтівська сільська рада, ОСОБА_4 і просить визначити додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини до Роменської районної держнотконтори терміном 3 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили. В обґрунтування позовних вимог в позові зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його дядько ОСОБА_5. Після його смерті відкрилась спадщина на земельні ділянки. Спадкоємцями є мати померлого ОСОБА_2., рідний брат померлого ОСОБА_3., племінниця померлого ОСОБА_4, але вони не бажають приймати спадщину. Він звернувся до Роменської районної держнотконтори, але йому відмовили в оформленні спадщини пославшись на пропуск строку для прийняття спадщини. Даний строк був ним пропущений в зв’язку з юридичною необізнаністю та тим, що свідоцтво про смерть ОСОБА_5. було втрачено, його відновлення зайняло значний час і було отримано лише 2 жовтня 2009 року.
У судове засідання позивач не з’явився. Від нього надійшла заява згідно якої він просить задоволити позов та розглядати справу у його відсутності.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з’явилась, від неї надійшла заява згідно якої вона позов визнає в повному обсязі і просить розглянути справу у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_3. в судове засідання не з’явився, від нього надійшла заява згідно якої він позов визнає в повному обсязі і просить розглянути справу у його відсутності.
Третя особа ОСОБА_6 в судове засідання не з’явилась, від неї надійшла заява згідно якої вона позов визнає в повному обсязі і просить розглянути справу у її відсутності.
Третя особа – Пустовійтівська сільська рада явку представника в судове засідання не забезпечила. Надала заяву про розгляд справи без участі їх представника, в якій зазначено що вони не заперечують проти задоволення позову.
Третя особа – Роменська районна держнотконора явку представника в судове засідання не забезпечила. Надала заяву про розгляд справи без участі їх представника, в якій вказано, що при вирішенні спору нотконтора покладається на розсуд суду.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В свідоцтві про народження ОСОБА_5 матір’ю вказана ОСОБА_7.
В свідоцтві про народження ОСОБА_3 матір’ю вказана ОСОБА_7.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_8 та ОСОБА_7 14 червня 1986 року уклали шлюб. Після укладення шлюбу дружині присвоєне прізвище ОСОБА_2.
В свідоцтві про народження ОСОБА_1 батьками вказані ОСОБА_3 та ОСОБА_9.
Наведені факти свідчать, що між сторонами виник спір з приводу здійснення права спадкування, а саме прийняття спадщини. При вирішенні спору суд виходить, з положень ч.1 ст.1268, ч. 1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270 ЦК України, згідно яких спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Така заява спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, надається до нотаріальної контори.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може призначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Зйясовані судом обставини свідчать про те, що ОСОБА_1 пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позов обґрунтований, підлягає задоволенню і позивачу слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1272, ЦК України, ст. ст. 10, 11, 14, 174, ст. ст. 208, 209, 212, 213, 214, 215, 292, 294, 296 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Роменська районна державна нотаріальна контора, Пустовійтівська сільська рада, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до Роменської районної державної нотаріальної контори терміном 3 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ... підпис.
КОПІЯ ВІРНА :
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.О. ШУЛЬГА
- Номер: 6/758/338/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1530/09
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Шульга В'ячеслав Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.08.2019
- Дата етапу: 21.08.2019