ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.06.06 | Справа №АС8/184-06. |
Господарський суд Сумської області у складі:
Головуючого судді – Малафеєвої І.В.,
секретаря судового засідання – Логоша О.М.,
розглянувши справу
за позовом Акціонерного поштово-пенсійного банку “Аваль” в особі
Сумської обласної дирекції, м. Суми
до відповідача: Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі
про скасування рішення
за участю представників сторін:
Від позивача Абідов Р.Т., доручення № 343 від 16.03.06 р.,
Від відповідача Демченко Л.В., доручення б/н від 17.04.2006р.
Бабело О.В., доручення б/н від 01.02.2006р.
В судовому засіданні, розпочатому 18.04.2006р. оголошувалась перерва до 18.05.2006р. о 10 год. 00 хв., в судовому засіданні 18.05.2006р. оголошувалась перерва до 08.06.2006р. о 11 год. 00 хв., відповідно до ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суть спору: позивач просить суд скасувати рішення відповідача від 01.02.2006р. №28 про застосування фінансової санкції за несвоєчасне зарахування сум пенсійних виплат на банківські рахунки пенсіонерів.
Відповідач проти позову заперечує, рішення вважає законним та обґрунтованим.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне :
Працівниками Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі 31.01.2006р. складено акт №7 за результатами перевірки правильності виплати пенсії та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні вкладні рахунки в банківських установах. На підставі цього акту прийняте оспорюване рішення про застосування до позивача 3509 грн. 41 коп. фінансових санкцій за несвоєчасне зарахування сум пенсійних виплат на рахунки пенсіонерів.
Позивач факт порушення терміну зарахування коштів заперечує і пояснює, що кошти на рахунок банку надійшли 19.12.2005р., а списки на зарахування пенсій були надані о 18-00 20.12.2005р., тому кошти зараховані на вкладні рахунки пенсіонерів лише 21.12.2005р. При цьому позивачем надано журнал вхідної кореспонденції, де зроблений запис за №570, датований 20.12.2005р., про надходження списків Пенсійного фонду.
Однак з матеріалів справи та аналізу правових норм, що стосується даного предмету спору, суд не вбачає підстав для задоволення позову.
Так, пункт 19 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1596 від 30.08.1999р., передбачено, що зарахування відповідних сум пенсій та грошової допомоги установами уповноважених банків, зокрема, у містах на поточні рахунки здійснюється протягом доби з дня надходження сум пенсій від органів Пенсійного фонду. Аналогічне положення було передбачено і в договорі на зарахування і виплату пенсій та грошових допомог, що фінансуються з Пенсійного фонду України від 27.12.2003р. № 11/07-11/1/19, який був укладений між Управлінням Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі та Сумською обласною дирекцією АППБ „Аваль”. За порушення нормативних та договірних положень на підставі ч. 11 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до банку управлінням було застосовано фінансову санкцію у розмірі своєчасно не зарахованих сум пенсійних виплат.
Опис списків на зарахування пенсій та допомог на поточні рахунки (копія – в справі) містить напис про те, що цей опис переданий банківській установі Управлінням ПФУ 19.12.2005р. При тому, що позивач стверджує, що ці списки отримані ним 20.12.2005р., надаючи як доказ лише запис у внутрішньому журналі вхідної кореспонденції, а відповідач посилається на складений також у односторонньому порядку опис списків, ні норми Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ні зазначений вище Порядок не містять механізму передачі такого опису установі банку. Разом з тим, як зазначено вище, добовий строк зарахування відповідних сум на рахунки отримувачів обумовлений лише датою надходження коштів від органів Пенсійного фонду.
Цей строк був порушений, що і стало підставою для застосування фінансової санкції. Беззаперечних доказів отримання списків із запізненням позивач не надав, при тому, що опис їх сформований відповідачем своєчасно, у день, коли ці пенсії були профінансовані Пенсійним фондом України. Ні під час отримання списків, ні під час перевірки та складання акту Управлінням Пенсійного фонду, позивач не заявляв будь-яких зауважень щодо наявності винних дій з боку самого відповідача.
Отже, суд вважає, що спірне рішення прийняте правомірно, на підставі об’єктивно встановленого факту порушення позивачем п. 19 вищезазначеного Порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. В позові відмовити.
2. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
Повний текст постанови складений і підписаний 13.06.2006р.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Малафеєва Ірина Володимирівна.