Справа №4/А-89/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі: головуючого судді - Заріцького СМ.,
при секретарі - Смілянець І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у січні 2007 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Вишгородської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії.
Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 21.12.2006р. являється власником земельної ділянки, площею 0,1027 га., розташованої вАДРЕСА_1.
Маючи намір у встановленому порядку зареєструвати договір купівлі-продажу земельної ділянки позивач звернувся з цього приводу до Вишгородської міської ради.
Листом за підписом Вишгородського міського голови у реєстрації договору було відмовлено.
Позивач вважає, що відмова Вишгородської міської ради у вчиненні дій щодо реєстрації договору купівлі-продажу є неправомірною та порушує його Конституційні права на володіння, користування та розпорядження землею.
Посилаючись на викладене, на підставі ст.ст. 14, 41 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.ст. 6,7,17 КАС України позивач просить визнати не правомірною бездіяльність Вишгородської міської ради щодо відмови у реєстрації договору купівлі-продажу земельної ділянки та зобов'язати Вишгородську міську раду вчинити певні дії.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і пояснив, що він у порядку визначеному чинним законодавством України щодо укладання цивільно-правових угод придбав земельну ділянку, договір купівлі-продажу якої посвідчений приватним нотаріусом Вишгородського нотаріального округу, але вступити у володіння та користування земельною ділянкою в повній мірі не може, так як Вишгородська міська рада на території якої розташована ця ділянка відмовляється зареєструвати договір купівлі-продажу.
Представник Вишгородської міської ради позову не визнав, і послався на те, що за рішенням Вишгородської районної ради №246 від 20.12.2001р. землі АДРЕСА_1 були включені до складу земельних угідь Новопетрівської сільської ради Вишгородського району.
Рішенням Господарського суду Київської області від 11.01.2005р. за позовом Вишгородської міської ради вищенаведене рішення районної ради в частині, що стосується земель, які перебували у віданні Вишгородської міської ради та надійшли до Новопетрівської сільської ради було скасовано. Вишгородський районний відділ земельних ресурсів зобов'язано привести земельно-кадастрову документацію до стану, що існував до прийняття рішення Вишгородською районною радою.
В державному акті на право приватної власності на землю зазначено місце розташування земельної ділянки АДРЕСА_1, що на думку представника міської ради суперечить рішенню Господарського суду Київської області.
Саме з цих підстав Вишгородська міська рада відмовляється реєструвати договір купівлі-продажу земельної ділянки.
Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 21.12.2006р., посвідченого приватним нотаріусом Вишгородського нотаріального округу ОСОБА_2, позивачу ОСОБА_1 передано у власність земельну ділянку площею 0,1027 га., що знаходиться в АДРЕСА_1 (раніше с. Нові Петрівці).
Цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Зазначені обставини стверджується поясненнями позивача, договором купівлі-продажу земельної ділянки від 21.12.2006р., який посвідчений нотаріусом Вишгородського нотаріального округу ОСОБА_2 та не спростовані в судовому засіданні.
Статтею 131 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
Відповідно до ч, 1 ст. 132 угоди про перехід права власності на земельні ділнки уклаждаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються.
Згідно з ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, бридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
В судовому засіданні встановлено, що позивач у відповідності з вимогами чинного законодавства України набув права власності на земельну ділянку.
На думку суду, Вишгородська міська рада як орган місцевого самоврядування без рішення суду не має права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов'язки чи обмеження.
Згідно з ч. 2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В судовому засіданні представник Вишгородської міської ради не довів, що існують передбачені земельним законодавством України підстави для відмови у реєстрації документу, що посвідчує право власності позивача на земельну ділянку.
Посилання представника міської ради на те, що районний відділ земельних ресурсів не привів земельно-кадастрову документацію в належний стан, на думку суду, не заслуговує на увагу і не може бути підставою для відмови у реєстрації документа, що посвідчує право власності позивача на земельну ділянку.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 14,41 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 12,125,131,132,202 ЗК України, на підставі ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати бездіяльність Вишгородської міської ради щодо відмови у реєстрації договору купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,1027 га., що знаходиться в АДРЕСА_1 -неправомірною.
Зобов'язати Вишгородську міську раду вчинити дії щодо реєстрації договору купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,1027 га., що знаходиться в АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.