Судове рішення #6720052

        Справа 1-63/09  


В И Р О К  

І М Е Н Е М        У К РА Ї Н И  

05 червня 2009 року Кременчуцький районний суд Полтавської області  

в складі головуючого судді – Колотієвського О.О.,  

при секретарі – Голуб О.В.,  

за участю прокурора – Лукія К.В.,  

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, одруженого, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4, 6.38, раніше судимий:  

20.08.2007 року Кременчуцьким районним судом за ст. 164 ч.1 КК України до 2 років обмеження волі, згідно ст.75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком 1 р. 6 міс.  

в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст.164 КК України;  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1, згідно постанови Глобинського районного суду від 21.02.1995 року, зобов'язаний виплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, щомісячно, але не менш 25% мінімальної заробітної плати на дитину, починаючи з 17 лютого 1995 року і до досягнення дитиною повноліття, на користь ОСОБА_3.  

Однак, ОСОБА_1 достовірно знаючи про покладені на нього обов"язки щодо виплати аліментів, незважаючи на неодноразові попередження, злісно ухилявся від сплати аліментів, у зв»язку з чим 20.08.2007 року був засуджений Кременчуцьким районним судом Полтавської області за ч. 1 ст. 164 КК України до 2 років обмеження волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців.  

Будучи засудженим за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, ОСОБА_1, будучи фізично здоровим та працездатним, ніде не працює та продовжує систематично і наполегливо в період часу з 01.12.2007 року по 15.12.2008 року злісно ухилятися від сплати аліментів на утримання сина ОСОБА_2, в результаті чого допустив заборгованість по виплаті аліментів на загальну суму 3064 грн. 77 коп.  

Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому злочинові визнав повністю, пояснивши про обставини і мотиви скоєного, що відповідає їх описанню у вступній частині вироку.  

Крім повного визнання підсудним своєї вину, його вина повністю підтверджуються зібраними і дослідженими у судовому засіданні доказами :  

- поясненнями в судовому засіданні потерпілої ОСОБА_3, яка вказала, що на початку 1995 року вона звернулася з позовом до Глобинського районного суду про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на її користь, на утримання їхнього сина ОСОБА_2, суд задовольнив позов і згідно постанови Глобинського районного суду гр. ОСОБА_1 зобов'язаний сплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 25% мінімальної заробітної плати. Після грудня 2007 року і по сьогоднішній час          ОСОБА_1 аліменти не сплачує, матеріальної допомоги ніякої не надає., вихованням сина не займається.  

- поясненнями свідка ОСОБА_4, який в судовому засіданні вказав, що у нього на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, відповідно до якого ОСОБА_1 зобов'язаний виплачувати аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5 На адресу ОСОБА_1 в 2008 році, а саме 28.02.2008 року та 10.12.2008 року поштою було направлено виклики та попередження про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів, проте до відділу боржник не з'являвся та про причини неявки належним чином не повідомляв. Згідно виконавчого провадження боржник допустив заборгованість 3064 грн. 77 коп..  

- поясненнями неповнолітнього свідка ОСОБА_5 який вказав, що проживає разом із своєю матір'ю - ОСОБА_3, братом та вітчимом. В нього є батько ОСОБА_1, який він знає від своєї матері повинен сплачувати аліменти на його утримання. Батько з ним не спілкується, останній раз батька бачив десь рік тому, ніякої матеріальної допомоги він йому не надає. Він знає від матері, що його батько в 2007 році був засуджений за несплату аліментів. Після вироку суду він заплатив аліменти, як мати йому говорила три рази, а саме: в жовтні, листопаді, грудні 2007 року, після грудня 2007 року і по сьогоднішній день аліменти не сплачує, з ним взагалі не спілкується, ніякої допомоги не надає, його вихованням не займається, його життям не цікавиться (а.с. 30);  

- постановою Глобинського районного суду від 21 лютого 1995 року та виконавчим листом № АЕ - 9 від 21 лютого 1995 року, відповідно до якого ОСОБА_1 зобов'язаний виплачувати аліменти (а.с.14-16);  

- вироком Кременчуцького районного суду від 20 серпня 2007 року відповідно до якого ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст.164 КК України та йому призначено покарання у вигляді обмеження волі строком 2 роки. Відповідно до ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного судом покарання з іспитовим строком 1 рік 6 місяців; (а.с.17);  

- висновком ЛКК, згідно якого ОСОБА_1 працездатний. (а.с. 69-70);  

Дії ОСОБА_1 суд кваліфіковані за ч.2 ст.164 КК України як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений ч.1 ст. 164 КК України.  

Вирішуючи питання про міру покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується посередньо.  

  Пом”якшуючі покарання обставини – щире каяття підсудного у вчиненому злочину, частково сплатив аліменти в розмірі 500 грн.  

  Обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.  

  Виходячи з наведеного суд приходить до висновку, що підсудному ОСОБА_1 має бути призначене покарання необхідне й достатнє для його виправлення та  подальшого попередження нових злочинів у вигляді обмеження волі.  

  Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -  

ЗАСУДИВ:  

  ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання за ч.2 ст.164 КК України у вигляді 2 років обмеження волі.  

Згідно ст.71 КК України до покарання за цим вироком частково приєднати покарання за попереднім вироком  Кременчуцького районного суду Полтавської області від 20.08.2007 року за ч.1 ст.164 КК України у вигляді 2 років обмеження волі та визначити ОСОБА_1 покарання у вигляді 3 років обмеження волі.  

На підставі ст.75,76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання, встановивши йому іспитовий строк 2 роки, та покласти на нього обов”язок періодично з”являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та своєчасно повідомляти ці органи про зміну місця проживання.  

  До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.  

  На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд протягом 15 діб всіма учасниками процесу з дня проголошення.  

 

Суддя                 О.О. Колотієвський  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація