КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
справа № 2-а-10498/09/1070
17 листопада 2009 року суддя Київського окружного адміністративного суду – Балаклицький А.І., перевіривши на відповідність вимогам ст. ст. 105, 106 КАС України позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Таращанському районі про визнання незаконними дій та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить зобов’язати відповідача включити до відшкодування неприйняті ними витрати Пенсійного фонду України в загальній сумі 103 837,94 грн. (з них: державна адресна допомога в сумі 101 979,46 грн., поштові видатки в сумі 1106,98 грн., підвищення пенсії в сумі 751,50 грн.)
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ висвітлена у статті 17 КАС України.
Судом встановлено, що вимоги позивача стосуються відшкодування витрат, пов’язаних з адресною допомогою (яка є частиною пенсії) і виплачується пенсіонерам відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об’єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.
Дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення а дміністративної справи, яке наведене у пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України.
Компетенція адміністративних судів, встановлена статтею 17 КАС України на цей спір не поширюється.
Судом встановлено, що спільною постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 5-4/4 від 4 березня 2003 року був затверджений порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі – Порядок).
Пунктом 2 Порядку передбачено, що відшкодування вищевказаних витрат проводиться на централізованому рівні, тобто Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України до Пенсійного фонду України.
Предметом спору у даній справі є правовідносини органу державної влади та державної організації щодо відшкодування витрат, понесених в результаті здійснення своїх повноважень які необхідно вирішувати в процесі своєї внутрішньої діяльності.
Наведені обставини виключають можливість розгляду цієї справи за правилами, передбаченими КАС України.
Відповідно до статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в справі Управлінню Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області.
Копію ухвали разом із копією позовної заяви та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення термінів подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені законом строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя / підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І.Балаклицький