Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #67223314


Справа № 336/2129/16-К

Провадження 1-в/336/178/2016

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2016 року м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

в складі головуючого судді Кляшторного В.С.

при секретарі Ведмедьовій В.В.,

з участю прокурора Калиниченко А.В.,

розглянувши клопотання прокуратури Запорізької області про вирішення питання в частині передачі речових доказів,

ВСТАНОВИВ:

Прокуратура Запорізької області звернулась до суду з вказаним вище клопотанням, в якому зазначає, що 12.05.2008 року Шевченківським районним судом м. Запоріжжя винесено обвинувальний вирок у кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 185 КК України.

Вказаним вироком судом не вирішено долю коштів (гривні - 600, 00 грн., гривні - 480,00 грн., вилучені у ОСОБА_1 та ОСОБА_2.), які передані на відповідальне зберігання до фінансової частини Головного управління МВС України в Запорізькій області.

Під час виконання зазначеної постанови, а також у зв'язку з реформуванням ГУМВС України в Запорізькій області, виникло питання щодо того, кому саме необхідно передати вказані грошові кошти. Тому просять вирішити питання щодо передачі грошових коштів конкретній особі із зазначенням ПІБ або назви установи.

В судовому засіданні прокурор висловила думку про те, що вказані кошти необхідно передати в дохід держави, оскільки вони були набуті в результаті вчинення злочинних дій.

Засуджені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечували проти думки прокурора.

Заслухавши думку прокурора та засуджених, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 330 КПК України ( в ред.. 1960 р.) при постановленні вироку суд вирішує питання про речові докази, керуючись правилами, викладеними в статті 81 цього Кодексу. Речі, що не є речовими доказами в справі, повертаються їх законному володільцеві, хоч би останній і не пред'явив цивільного позову. Якщо виникне спір про право власності на зазначені речі, він підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.

П. 4 ч. 1 ст. 81 КПК України ( в ред.. 1960 р.) питання про речові докази вирішується вироком, ухвалою чи постановою суду або постановою органу дізнання, слідчого, прокурора про закриття справи, при цьому: гроші, цінності та інші речі, нажиті злочинним шляхом, передаються в доход держави.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про звернення вказаних коштів в дохід держави, оскільки вони були отримані в результаті злочинних дій.

Шкода яка була завдана підприємству вже відшкодована засудженими.

Керуючись ст. ст. 81, 330 КПК України (в ред.. 1960 р.), суд



ПОСТАНОВИВ:

Речові кошти, а саме 600, 00 грн. та 480,00 грн., вилучені у ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які передані на відповідальне зберігання до фінансової частини Головного управління МВС України в Запорізькій області - звернути в доход держави.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя протягом семи діб з дня її ухвалення.


Суддя В.С. Кляшторний



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація