№2-1039/07
РІШЕННЯ
Іменем України
14 лютого 2007 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Дацюк 0.1. при секретарі Кузьміній СЮ. за участі позивачки ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
18 січня 2007 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом до ОСОБА_2. У позовній заяві вказала, що з 25.02.1989 року перебувала у шлюбі з відповідачем, однак з листопада 2006 року сімейні стосунки припинено. Від шлюбу має двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають із нею та знаходиться на утриманні позивачки. Оскільки відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку відповідача, щомісяця до досягнення першою дитиною повноліття, а потім у розмірі 1/4 частини зарплати щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до повноліття ОСОБА_4.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсягу. Додатково пояснила, що ОСОБА_4 є інвалідом дитинства.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав повністю, про що надав письмову заяву. Пояснив, що інших осіб на утриманні не має, стан здоров'я та матеріальний стан задовільні.
Згідно ст. 174 ч, 4 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
При вирішенні справи суд виходить з наступного.
Згідно свідоцтвам про народження, виданих Шевченківським районним відділом реєстрації актів громадського стану м. Запоріжжя 06.06.1991 року та 13.01.1994 року, відповідач дійсно є батьком ОСОБА_3, 1991 року народження, та ОСОБА_4, 1993 року народження, та це визнав відповідач.
Факт проживання ОСОБА_3, та ОСОБА_4 з позивачкою підтверджено довідкою РЖЕД №11 Шевченківського району м. Запоріжжя від 16.01.2007 року, та не заперечується відповідачем.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Як вбачається з ст. 181, 183 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) визначаються у єдиній частці від доходу її матері, батька, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Оскільки відповідач має задовільний стан здоров'я, матеріальний стан, є працездатним, інших дітей чи непрацездатних осіб на утриманні не має, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову у повному обсягу.
Крім того, керуючись ст. 88 ч. 2, З ЦПК України, з урахуванням того, що позивачка звільнена від сплати судового збору та витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи, суд вважає необхідним стягнути з відповідача у дохід держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180,181,182 СК України, ст.ст. 57-60,88,130,174, 208,209,212-215, 367 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити у повному обсягу.
2. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку відповідача, щомісячно, починаючи з 18 січня 2007 року до повноліття ОСОБА_3, а потім у розмірі % частини всіх видів заробітку відповідача до моменту повноліття ОСОБА_4.
3. Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7,50 грн (сім гривень 50 коп) у дохід держави.
4. Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після його проголошення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з моменту проголошення рішення.