КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2009 року справа № 2-а-6668/09/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Балаклицького А.І., при секретарі – Гавриловій С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу
за позовом Переяслав-Хмельницької об’єднаної державної податкової інспекції
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення боргу по сплаті штрафних (фінансових) санкцій,
в с т а н о в и в:
Переяслав-Хмельницька об’єднана державна податкова інспекція (далі - Позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі – Відповідач) про стягнення боргу по сплаті штрафних санкцій в сумі 802,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведеної Позивачем перевірки, встановлено порушення відповідачем чинного законодавства, внаслідок чого до Відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкцій на загальну суму 802,00 гривень за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах .
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа – підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Переяслав-Хмельницькою РДА 19.11.2002 року.
Як було встановлено судом, працівниками Переяслав-Хмельницької ОДПІ було проведено перевірку господарської одиниці «Кафе-бару», що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, щодо дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.
За результатами перевірки Позивачем складено Акт перевірки № 0027/10/17/23/НОМЕР_1 від 14.11.2008 року.
Відповідно до Акту перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 1776-ІІІ, а саме: не проведення розрахункової операції через РРО (в сумі 6,00 грн.) та видачу відповідного розрахункового документа споживачу, незабезпечення зберігання фіскального звітного чека та невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.
За наслідками зазначеної перевірки Позивачем винесено рішення про застосування штрафних санкцій від 25.11.2008 року № НОМЕР_2, яким до Відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 802,00 грн.
Відповідачем сума штрафних санкцій до цього часу в добровільному порядку не сплачена.
Пунктом 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції у випадках, порядках та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг » с уми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пункт 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.20.2000 р. № 2181-ІІІ визначає, що податковий борг (недоїмка) – податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа до порушника застосовуються штрафні санкції у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (6,00 х 5 = 30,00 грн.);
Згідно з п. 4 ст. 17 Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій передбачена відповідальність у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.)
Згідно ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Відповідно до пояснень відповідача, які містяться в матріалах справи – сума виявленої невідповідності становить 432,00 грн. (86,40 х 5 = 432,00)
За таких обставин суд вважає, що застосування до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, за наслідками перевірки, фінансових санкцій на загальну суму 802,00 гривень є правомірним та застосованим відповідно до вимог чинного законодавства.
Враховуючі викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали адміністративної справи та заслухавши думку представника позивача, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Переяслав-Хмельницької об’єднаної державної податкової інспекції Київської області – задовольнити .
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Переяслав-Хмельницької об’єднаної державної податкової інспекції Київської області фінансові санкції в сумі 802 (вісімсот дві) гривні 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І.Балаклицький
Секретар С.В.Гаврилова
Повний текст постанови складено та підписано 06 листопада 2009 року.