№ 3-3796/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2009 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Жупанова І.Б., з участю прокурора Манько С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого психологом Біленьківської виправної колонії № 99 Управління ДДУ ПВП в Запорізькій області, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді психолога Біленьківської виправної колонії № 99 Управління ДДУ ПВП в Запорізькій області, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинив корупційне діяння, передбачене п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», а саме: у зв'язку з виконанням таких функцій незаконно одержав матеріальні блага.
Так, в липні 2009 року старший лейтенант внутрішньої служби ОСОБА_1 в порушення Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань № 275 від 25.12.2003 (далі за текстом – ПВР) вступив в не зумовлений службовою необхідністю зв’язок із засудженим ОСОБА_2 у цілях отримання від нього або його друзів незаконних матеріальних благ у вигляді грошей.
З цією метою у липні 2009 року ОСОБА_1 отримав від матері раніше засудженого ОСОБА_3 мобільний телефон і винагороду у сумі 200 гривень. З яких за домовленістю з засудженим, з порушенням встановлених правил, доставив на охоронну зону території БВК та передав засудженому ОСОБА_2 мобільний телефон, а 200 грн. залишив собі в якості винагороди за надану послугу й протиправне використання наданих йому повноважень.
Згідно з пунктом 28 ПВР, працівники установ зобов'язані постійно зміцнювати правопорядок в установах виконання покарань, проводити цілеспрямовану виховну роботу серед засуджених, виявляти та попереджувати вчинення правопорушень з їхнього боку, уміло поєднувати високу вимогливість з уважним ставленням до кожного засудженого. Їм категорично забороняється входити у неслужбові стосунки із засудженими та їх родичами, що не викликані інтересами служби, а також користуватися їх послугами.
В ході проведення службової перевірки відносно ОСОБА_1 стало відомо, що він дійсно вступив в неслужбові стосунки з засудженим ОСОБА_2 та отримав від іншої особи двісті грн. за надання вищезазначених послуг. Грошові кошти в сумі 200 грн. ОСОБА_1 витратив на власні потреби.
Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді психолога Біленьківської виправної колонії № 99 Управління ДДУ ПВП в Запорізькій області, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинив корупційне діяння, передбачене п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», а саме, у зв'язку з виконанням таких функцій незаконно одержав матеріальні блага в сумі 200 гривень.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про день, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просить суд розглядати справу про адміністративне правопорушення відносно нього без його участі.
На підставі ст. 268 КУпАП суддя розглядає справу у відсутності ОСОБА_1, згідно якої при відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянуто в разі своєчасного повідомлення цієї особи про місце та час розгляду справи в разі, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1, який є психологом Біленьківської виправної колонії № 99 Управління ДДУ ПВП в Запорізькій області, особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», доведена та підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст. 268 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та піддати його штрафу в розмірі 425 гривень.
Штраф перераховувати на розрахунковий рахунок 31114106700009 код платежу 21081100, отримувач: держбюджет Шевченківського району ОКПО 34676911, Банк: УДК у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги чи протесту прокурора до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя: