Судове рішення #6728402

Копія  

Справа № 2-а-8734/09/2270/1  


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


  18 листопада 2009року             Хмельницький окружний адміністративний суд  

в складі:  

  головуючого               судді Блонського В.К.,  

при секретарі               Варченко В.В.,  

  за участі:  

  представника позивача             Шевченка В.Я.,  

  представника відповідача           Гринишина І.П.,  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому адміністративну справу за позовом Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» м. Хмельницький до управління МВС України в Хмельницькій області про визнання протиправними дій,  


ВСТАНОВИВ:  


Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить визнати незаконними дії управління МВС України в Хмельницькій області щодо відмови позивачу у видачі дозволу на виготовлення нових печаток та штампів Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» м. Хмельницький та зобов’язати відповідача надати дозвіл на виготовлення нових печаток і штампів іншого зразка на основі проведеної державної реєстрації та відповідного узаконення нею повноважень позивача, а також зобов’язати відповідача вжити заходів до припинення незаконного використання печаток, а також недопущення колишніми керівними особами злочинних дій при їх застосуванні.  

Свій позов позивач мотивує тим, що на позачерговій конференції обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» 23.10.2008 року було обрано нового голову організації, також обрані на новий строк координаційна рада та контрольна комісія. Зазначені зміни були зареєстровані у відповідних державних органах та отримане змінене свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 19.11.2008 року. Голова організації, якого було переобрано на конференції відмовився добровільно передати печатки, штампи та майно організації новому керівнику організації. В зв’язку з цим позивачем було проведено публікацію в органах массової інформації повідомлення про  недійсність печаток та штампів та зроблено заяву в дозвільну систему про видачу дозволу на виготовлення нових печаток та штампів, або їх дублікатів. Відповідачем у видачі дозволу на виготовлення нових печаток та штампів, або їх дублікатів було відмовлено. Таку відмову позивач вважає незаконною, тому що фактично заблокована діяльність організації, та є можливість злочинного використання печаток та штампів колишнім керівництвом організації.  

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що відповідач незаконно відмовив позивачу у видачі дозволу на виготовлення нових печаток та штампів, або їх дублікатів, тому що фактично заблокована діяльність організації, та є можливість злочинного використання печаток та штампів колишнім керівництвом організації, для видачі такого дозволу відповідачу позивачем надано всі необхідні документи.  

  Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав повністю, пояснивши суду, що дії відповідача про відмову у видачі дозволу на виготовлення нових печаток та штампів, або їх дублікатів позивачу законні, так як печатки та штампи організації не викрадені та не втрачені а є в наявності і використовуються. Зазначений дозвіл видається тільки у випадку втрати чи крадіжки печаток чи штампів організації.  

  Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.  

  В судовому засіданні встановлено, що позивач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 23.05.2005 року за № 1 673 108 0003 001512, а 19.11.2008 року було проведено заміну свідоцтва про державну реєстрацію на підставі втрати свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, та внесено відповідні зміни до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), в тому числі зазначено і ім’я нового керівника Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни». Новий керівник організації обраний на позачерговій конференції Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» від 23 жовтня 2008 року, що підтверджується копією протоколу конференції № 1, наданого разом із матеріалами позову.  

  Із пояснень сторін судом встановлено, що колишній керівник Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» не передав новообраному керівнику організації печатки та штампи, що перешкоджає нормальній роботі організації, та оскаржив у судовому порядку незаконні дії державних органів, які провели заміну свідоцтва про державну реєстрацію на підставі втрати свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, та внесли відповідні зміни до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) щодо Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни».  

  Позивачем 20.11.2008 року було подано письмову заяву до УГБ управління МВС України в Хмельницькій області про надання дозволу для виготовлення дублікату печатки та штампів Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», та пізніше були подані інші необхідні документи для отримання такого дозволу, а саме: копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 833227 від 19.11.2008 року, копію довідки з головного управління статистики у Хмельницькій області серії АА № 172568 від 24.11.2008 року, газету «Є» від 4 грудня 2008 року з оголошенням про те, щоб вважати недійсними печатки та штампи Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», та протоколу позачергової конференції Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» № 1 від 23 жовтня 2008 року.  

  При цьому 21.11.2008 року на адресу УГБ управління МВС України в Хмельницькій області надійшла заява від колишнього керівника Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» в якій він зазначив, що новим керівництвом організації проведено внесення змін у свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та у ЄДРПОУ незаконно, тому що свідоцтво про державну реєстрацію організації не було втрачено, а втрата свідоцтва якраз зазначена підставою для заміни свідоцтва про державну реєстрацію, та надав нотаріально завірені копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 248690 від 23.05.2005 року, копію довідки з головного управління статистики у Хмельницькій області серії АА № 171276 від 14.05.2008 року.  

  Так як печатки і штампи не були викрадені чи втрачені, відповідачем було відмовлено позивачу у наданні дозволу для виготовлення дублікату печатки та штампів Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», та повідомлено про це листом від 07.04.2009 року.  

Відповідно до п. п. 3.1.12 п. 3.1 ч. 3 Інструкції «Про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно – граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно – граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року за № 17, та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 року за № 264/3557, у разі крадіжки, втрати печаток чи штампів керівники підприємств, установ і організацій, господарських об’єднань та громадяни зобов’язані вжити заходів задля їх розшуку, а також негайно повідомити про це органи внутрішніх справ. Дозвіл на оформлення замовлень на виготовлення початків і штампів замість викрадених, загублених видається на загальних підставах після подання заяви про крадіжку, втрату, а також після опублікування в пресі повідомлення про недійсність викрадених, загублених печаток і штампів.  

  Виходячи із змісту зазначених норм Інструкції, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у наданні дозволу на оформлення замовлення на виготовлення печаток і штампів, так як такі дозволи видаються тільки у разі викрадення, або втрати таких печаток і штампів, або наявності судового рішення, яке набрало законної сили, про неправомірність користування такими печатками та штампами колишнім керівником організації, чого позивачем не було зроблено. Крім того існує невирішений спір між державними органами та колишнім керівником організації, щодо правомірності дій відповідних державних органів, які провели заміну свідоцтва про державну реєстрацію на підставі втрати свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, та внесли відповідні зміни до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) щодо Хмельницької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», що об’єктивно підтверджується копією ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2009 року по справі № 2 – а – 16664/08/2270, тобто існує непорозуміння щодо користування печатками і штампами.  

Враховуючи викладене, аналізуючи все в сукупності, суд приходить до висновку, що позов необґрунтований та повністю недоведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому у його задоволені необхідно відмовити.  


  На підставі наведеного, керуючись п. п. 3.1.12 п. 3.1 ч. 3 Інструкції «Про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно – граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно – граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів», ст.ст. 9, 11, 86, 159 – 163, 167 КАС України, суд  


ПОСТАНОВИВ:  


  У задоволені позову відмовити.  

  Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі – з дня складення в повному обсязі.  

  Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


В повному обсязі постанова виготовлена 20.11.2009 року.  


Головуючий суддя                 В.К.Блонський  


З оригіналом згідно  


Суддя                     В.К.Блонський  

















































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація