Справа 2-А-2376/09
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2009 року Лутугинський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Кутіщевой Л.П.
при секретарі Яришовій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лутугине адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожньо- патрульної служби 1 Луганського взводу ДПС ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
В с т а н о в и в
11 вересня 2009 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що постановою від 2 вересня 2009 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штраф у сумі 255 грн.. В постанові зазначено, що 2 вересня 2009 року о 16 год. 00 хв. він, керуючи транспортним засобом, скоїв зупинку на перехресті, чим порушив п. 15.9 ПДР України. Просив скасувати протокол та постанову, оскільки Правила дорожнього руху не порушував, зробив аварійну зупинку.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не з*явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача, свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.
Судом встановлено наступне. 2 вересня 2009 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за те, що він, керуючи транспортним засобом, скоїв зупинку на перехресті, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.. 122 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення , що підтверджується постановою від 2 вересня 2009 року.
ОСОБА_1 при складанні протоколу та у судовому засіданні пояснив, що скоїв аварійну зупинку на перехресті .
Свідок ОСОБА_3 у судовому засіданні підтвердив, що зупинка була аварійна, про аварійну зупинку ОСОБА_1 повідомив інших учасників дорожнього руху, виставивши знак та включивши світловий сигнал.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб*єкта владних повноважень обов*язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не довів правомірність свого рішення, в постанові про накладення штрафу не зазначив чи є обставини, що пом*якшують і обтяжують відповідальність.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої постанова повинна містити: найменування органу(посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
В постанові, яку оскаржує позивач, не зазначено місце скоєння правопорушення, оскільки в постанові зазначено дві адреси, не зазначено який пункт Правил дорожнього руху порушено ОСОБА_1, а тому дії відповідача при складанні протоколу не відповідають вимогам закону, а постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає скасуванню.
Вимоги позивача про скасування протоколу про адміністративне правопорушення від 2 вересня 2009 року задоволенню не підлягають, оскільки скасування протоколу не передбачено законом.
Керуючись ст.ст. 2,17,18, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П о с т а н о в и в
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Скасувати постанову від 2 вересня 2009 року інспектора дорожньо-патрульної служби 1 Луганського взводу ДПС ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.122 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення штрафу у розмірі 255 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :