Судове рішення #674803
Справа №2-721-2007

Справа №2-721-2007

РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

21 лютого 2007 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - судді          Чернишова Ю.В.

при секретарі -                    Поляцько О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська цивільну справу за

позовом   ОСОБА_1  до виконкому Слов'янської міськради ,   про

встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно ,

ВСТАНОВИВ:

До Слов'янського міськрайонного суду звернувся  ОСОБА_1. з позовом до Слов'янського міськвиконкому про встановолення факту прийняття спадщини після смерті свої матері- ОСОБА_2 та визнання права власності   в порядку спадкування за законом на 5/6 часток житлового АДРЕСА_1, на частку земельної ділянки розташованої під АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі державного акту про право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 та визнати право власності на заощадження, які знаходились в Слов'янській філії ВАТ "Державний ощадний банк України", відділення НОМЕР_2 на рахунках НОМЕР_3 та НОМЕР_4, які залишились після смерті його матері    - ОСОБА_2 .

Свої вимоги позивач мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2. Єдиним спадкоємцем є він. На час відкриття спадщини він проживав разом з матір'ю за адресою АДРЕСА_1  та доглядав її. Однак оскільки зареєстрований за вказаною адресою він був лише після смерті матері, він не може надати нотаріусу документу, який би свідчив, що на час відкриття спадщини він проживав разом з матір'ю і таким чином прийняв спадщину. З заявою до нотаріальної контори він не звертався і пропустив встановлений строк.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги,   представник відповідача у судове засідання не з'явився,   але    звернувся з заявою про   розгляд справи  у його відсутність, позов визнав.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.

Так у ході судового розгляду з вірогідністю було встановлено, що   позивач - ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_2 ( а.с. 5).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла (а.с.8). З цього часу, відповідно до вимог ст. 1220 ЦК України - відкрилась спадщина ОСОБА_2. На час відкриття спадщини спадкоємцем першоє черги був позивач, як син спадкодавця. Інші спадкоємці першої черги, чоловік та другий син спадкодавця, померли раніше, тобто до відкриття спадщини.(а.с.4,6,7).

На час відкриття спадщини спадкове майно складалось з 5/6 часток жилого АДРЕСА_1, яке належало ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності та свідоцтва про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_3 та на підставі свідоцтва про право власності на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_4, а окрім того земельна ділянка площею 0,0539га, розташована під АДРЕСА_1, яка перебувала у спільній власності з ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на землю землю серії ІНФОРМАЦІЯ_2., грошові заощадження на рахунках НОМЕР_3 та НОМЕР_4 у Слов'янському відділенні НОМЕР_2 Слов'янської філії ВАТ "Державний ощадний банк України" на ім'я ОСОБА_2. ( а.с.9-14).

Відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України- спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленного ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

 

Як вбачається з довідки Першої Слов'янської державної нотаріальної контори позивач з такою заявою про відмову від прийняття спадщини не звертався (а.с. 17).

Разом з тим позивач стверджує, що на час відкриття спащини проживав разом з ОСОБА_2. Ці твердження знайшли своє підтвердження в суді з показань свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4., які підтвердили в суді, що добре знали ОСОБА_2 та знайомі з позивачем, як сусіди. Вони бачили, що дійсно приблизно за 2-3 місяці до смерті матері позивач перейшов зі своєю родиною жити до неї в будинок АДРЕСА_1, оскільки остання потребувала уходу так як хворіла і жив з нею до її смерті, і продовжує жити до теперешнього часу. Такі твердження свідків підтверджуються також довідкою керівника комітету мікрорайону.

Таким чином вищевикладене свідчить, що позивач прийняв спадщину після смерті своєї матері- ОСОБА_2.

При цьому слід врахувати, що земельна ділянка, яка входить до спадщини, та належить на праві спільної сумісної власності, відповідно до вимог ст.89 ЗК України та ч.2 ст. 370 ЦК України належить співвласникам в рівних частках, оскільки інших угод між співвласниками не було. Тобто ОСОБА_2 належить 1/2 частка вказаної земельної ділянки. На підставі викладеного, керуючись ст. ст.328,331, 370, 1220, 1261, 1268 ЦК України ст.10,11,209,212,214-215,218, 256,259 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1, спадщини, що відкрилась після смерті його матері- ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. Визнати   за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 народження, ідентифікаційний номер НОМЕР_5,   право власності на:

-   1/2 частину   земельної ділянки розташованої  під АДРЕСА_1 у   м. Слов'янську

Донецької області, загальною площею 0.0539га, що належала ОСОБА_2 та

ОСОБА_1 на праві спільної сумісної власності відповідно до

державного акту на право власності на землю землю серії ІНФОРМАЦІЯ_2.;

·   5/6 часток жилого АДРЕСА_1 на земельній ділянці розміром 540кв.м. на якій розташовані жилий дім та господарські споруди: літня кухня з льохом під літерою -Б; сараї -В та Е; гараж- Г; туалет-Д; огорожа 1,2; водопровід 3, , які належали ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності та свідоцтва про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_3 та на підставі свідоцтва про право власності на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_4;

·   грошові заощадження, які знаходяться на рахунках НОМЕР_3 та НОМЕР_4 у Слов'янському відділенні НОМЕР_2 Слов'янської філії ВАТ "Державний ощадний банк України" на ім'я ОСОБА_2,

в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя Слов'янського міськрайонного суду

Донецької області     Ю.В. Чернишов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація