Судове рішення #676659
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Справа № 2- 42/2007 р.

9 лютого 2007 року                        Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області

в складі: головуючої судді:     Вінтоняк М.Б.

секретаря:                                    Скоблей О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства „Комфорт-сервіс", третя особа ОСОБА_2, про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення заробітної плати ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом в суд до приватного підприємства „Комфорт-сервіс", третя особа ОСОБА_2, про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу і стягнення заробітної плати, мотивуючи тим, що з ІНФОРМАЦІЯ_1 працював слюсарем з механоскладальних робіт в цеху ПВХ на приватному підприємстві „Комфорт-Сервіс". Однак, згідно наказу про прийняття на роботу він був прийнятий на роботу ІНФОРМАЦІЯ_2. ІНФОРМАЦІЯ_3 його було звільнено з роботи за прогули у відповідності із ст.40 п.4 КЗпП України.

Вважає звільнення з роботи незаконним із слідуючих підстав: ІНФОРМАЦІЯ_4 приблизно о 7 годині 45 хвилин начальник виробництва цеху ПВХ ОСОБА_3. перед початком робочого дня дав йому вказівку залишити місце роботи і ІНФОРМАЦІЯ_3 з'явитися для отримання трудової книжки і розрахункових коштів. Згідно даної вказівки він залишив підприємство і з'явився ІНФОРМАЦІЯ_3 до директора приватного підприємства „Комфорт-сервіс" ОСОБА_2, який запропонував йому звільнитися з роботи за власним бажанням . Після того як він відмовився написати заяву про звільнення, працівники даного підприємства по вказівці директора ОСОБА_2 склали акт про вчинений ним прогул ІНФОРМАЦІЯ_4, виплатили йому розрахункові кошти і видали трудову книжку з відміткою про звільнення з роботи.

Крім цього під час звільнення його з роботи була порушена процедура звільнення за прогул: ІНФОРМАЦІЯ_4 він був відсутній на робочому місці в цеху ПВХ згідно усної вказівки начальника виробництваОСОБА_3; акт про його відсутність на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_4 і ІНФОРМАЦІЯ_3 був складений ІНФОРМАЦІЯ_3 в кабінеті директора підприємства ОСОБА_2 У табелі обліку робочого часу та виходу на роботу відсутня відмітка про його неявку на роботу ІНФОРМАЦІЯ_3; під час звільнення його з роботи у нього не вимагали письмових пояснень про причину відсутності на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_4 і ІНФОРМАЦІЯ_3.

При звільненні його з роботи йому виплачені розрахункові кошти: заробітну плату за серпень 2006 року в сумі 382 гривні у розмірі посадового окладу. Однак пропрацювавши з ІНФОРМАЦІЯ_5 13 робочих днів він повинен був отримати заробітну плату в розмірі 1078 гривень 35 копійок, а отже заборгованість по заробітній платі за серпень 2006 року становить 696 гривень 35 копійок.

 

2

Крім цього, за час незаконного, на його думку, звільнення його з роботи з ІНФОРМАЦІЯ_4 по ІНФОРМАЦІЯ_6 адміністрація підприємства повинна виплатити йому середньоденну заробітну плату в сумі 1797 гривень 90 копійок.

Просить суд постановити рішення, яким поновити його на попередній роботі слюсарем з механоскладальних робіт в цеху ПВХ на приватному підприємстві „Комфорт-Сервіс" і стягнути з відповідача в його користь середньоденну заробітну плату за час незаконного звільнення з ІНФОРМАЦІЯ_4 по ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі 1797 гривень 90 копійок і заборгованість по заробітній платі в сумі 696 гривень 35 копійок.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, вказаних у позовній заяві.

Представник відповідача і третьої особи в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що позивач з ІНФОРМАЦІЯ_2 працював слюсарем з механоскладальних робіт цеху ПВХ на приватному підприємстві „Комфорт-Сервіс. Його посадовий оклад становив 453 гривні. ІНФОРМАЦІЯ_3 він звільнений з роботи по ст.40 п.4 КЗпП України за прогули без поважних причин. ІНФОРМАЦІЯ_4 і ІНФОРМАЦІЯ_3 позивач був відсутній на робочому місці без поважних причин, про що було складено акт, з яким позивач відмовився ознайомлюватися і давати пояснення. Акт складено директором підприємства ОСОБА_4, бухгалтером ОСОБА_5. і інженером з кадрів ОСОБА_6. В цей же день позивачу було видано трудову книжку з відміткою про його звільнення і видано заробітну плату за серпень місяць 2006 року згідно платіжної відомості в розмірі 382 гривні 28 копійок.

Просить в позові відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, свідків по справі, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав:

У відповідності із ст.40 п.4 КЗ пП України трудовий договір, укладений нак невизначений строк може бути розірвано власником або уповноваженим ним органом у випадку прогулу без поважних причин.

Судом встановлено, що позивач з ІНФОРМАЦІЯ_2 працював слюсарем з механоскладальних робіт в цеху ПВХ на приватному підприємстві „Комфорт-Сервіс", про що свідчить наказ НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 про прийняття його на роботу і виписка з трудової книжки. Згідно штатного розпису посадовий оклад позивача становив 453 гривні.

ІНФОРМАЦІЯ_3 позивача звільнено з роботи за ст.40 п.З КЗпП України за прогули без поважних причин згідно наказу НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_4 повний робочий день і ІНФОРМАЦІЯ_3 зранку на протязі більше трьох годин з 9 до 12 години був відсутній на роботі.

Даний факт підтверджено актом, складеним начальником виробництва ОСОБА_3. і бригадиром ОСОБА_11., їхніми поясненнями як свідків в судовому засіданні.

Свідки ОСОБА_6. та ОСОБА_5 суду пояснили, що ІНФОРМАЦІЯ_3 приблизно о 15 годині в кабінеті директора підприємства ОСОБА_2 позивач в їхній присутності відмовився ознайомитися з актом про його відсутність на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_4 і ІНФОРМАЦІЯ_3 і дати з цього приводу пояснення, про що вони склали акт. В цей же день позивачу була видана трудова книжка і він отримав заробітну плату за серпень 2006 року в розмірі посадового окладу 382 гривні 28 копійок.

На ПП «Комфорт-Сервіз» профспілкової організації немає, а тому у відповідності із ст.43-1 КЗпП України звільнення позивача з роботи проведено без попередньої згоди профспілкового органу.

В судовому засіданні не здобуто доказів того, що позивач вчинив прогул 1.09. 2006 року і ІНФОРМАЦІЯ_3 з поважних причин.

Пояснення свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10. суд не приймає до уваги, так як ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на час звільнення позивача не

 

 з

працювали на ПП „Комфорт-Сервіс", а тому їхні пояснення носять суб'єктивний характер, а пояснення свідків  ОСОБА_9 і ОСОБА_10. носять неточний характер.

При таких обставинах суд вважає безпідставним позов про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

В позові про стягнення неповно нарахованої заробітної плати в розмірі 696 гривень 35 копійок за серпень місяць 2006 року слід відмовити із-за недоведенності позовних вимог, так як в судовому засіданні не здобуто доказів того, що позивач за серпень 2006 року повинен отримати заробітну плату в розмірі 1078 гривнів 35 копійок. Як вбачається з штатного розпису його посадовий оклад становив 453 гривні, а згідно платіжних відомостей видно, що на протязі березня-серпня 2006 року позивачу виплачено заробітну плату щомісячно по 382 гривні 28 копійок.

Тому, оцінюючи здобуті в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

На підставі ст.ст. 40, 43-1, 116, 232, 235 КзпП України, керуючись ст.209,213,214,215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

В позові ОСОБА_1 до приватного підприємства „Комфорт-сервіс", третя особа ОСОБА_2, про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу відмовити із-за безпідставності.

В позові ОСОБА_1 до приватного підприємства „Комфорт-сервіс" про стягнення заробітної плати   відмовити із-за недоведенності..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація