Справа №2-316/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2007 року Роздільнянський районний суд Одеської області у складі: головуючого судді Бобровської І.В., при секретарі Яценюк О.А.
за участю представника ВАТ «Одесаобленерго» Короткової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Роздільна Одеської області цивільну справу за позовною заявою ВАТ "Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків в сумі 366,04 грн.,
ВСТАНОВИВ:
ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ звернулось до суду з позовом до відповідачів про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, мотивуючи свої вимоги тим, що 10.01.2006 року робітниками ВАТ „Одесаобленерго" була проведена рейдова перевірка споживача ОСОБА_1, особовий рахунок НОМЕР_1, за адресою: АДРЕСА_1, щодо дотримання Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою KM України від 26.07.1999р. за №1357. Перевіркою був виявлений факт порушення пломби Держстандарту (з'ємна), порушення пломби енергонагляду, заведення в пломбировочний болт мимо клемної кришки. На підставі вказаного правопорушення був складений акт за НОМЕР_2. Під час проведення перевірки було встановлено, що за зазначеною адресою проживає ОСОБА_2, в присутності якої і проводилась перевірка. Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999р. за №1416 розмір збитків, що завдано ВАТ „Одесаобленерго" відповідачами становить 366,04 грн. У зв'язку з тим, що відповідачі у добровільному порядку завдані збитки не погасили, ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ змушено звернутись до суду з цим позовом.
В судовому засіданні представник ВАТ "Одесаобленерго" Короткова О.В., яка діяла по дорученню від позивача, позов підтримала, просила його задовольнити в повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засідання позовні вимоги визнав у повному обсязі, підтвердив факт виявленого правопорушення, зазначила, що відповідач ОСОБА_1 в зазначеній квартирі не проживає, хоч і є її власником, а вона зі своїм співмешканцем знімала у нього цю квартиру. Лічильник міняв її співмешканець, запросив невідомого їй електрика, так як старий лічильник перестав працювати. Підтвердила факт того, що перевірка працівниками РЕМ дійсно проводилась у її присутність і вона згодна повністю відшкодувати спричинені збитки позивачеві. З ОСОБА_1 просила гроші не стягувати, так як він до цього правопорушення немає ніякого відношення.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, по час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 174 ЦПК України відповідач може визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст.ст.26, 27 Закону України "Про електроенергетику" споживання електроенергії можливе тільки на підставі договору між споживачем та енергопостачальним,
2
споживання електроенергії при самовільному підключені до електромереж та споживання електроенергії без приладів обліку являється правопорушенням в електроенергетиці.
Судом встановлено, що ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ постачало електричну енергію в АДРЕСА_1, особовий рахунок НОМЕР_1 відкритий на ім'я абонента ОСОБА_1, якій в даному будинку не проживає.
10.01.2006 року робітниками ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ було проведено чергове планове обстеження електроустановок споживачів щодо дотримання Правил користування електричною енергією для населення. В ході перевірки був виявлений факт порушення прибору обліку шляхом порушення пломб без дозволу енергопостачальника.
За фактом недоврахування електроенергії працівниками Роздільнянського РЕМ був складений акт за НОМЕР_2. про порушення Правил користування електроенергією споживачем, який підписаний трьома представниками енергонагляду та відповідачем ОСОБА_2, до теперішнього часу не оскаржений, а тому вважається дійсним та приймається судом до уваги.
Правовідносини між енергопостачальником ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ та споживачем ОСОБА_2 регулюються Правилами користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, згідно яких споживач несе відповідальність відповідно до законодавства за крадіжку електроенергії у випадку самовільного підключення до електромереж, споживання електроенергії без приладів обліку, а також порушення приладів обліку та пломб на них.
На підставі викладеного, суд вважає, що дійсно відповідачкк ОСОБА_2 допустила винні дії при користуванні електроенергією, здійснивши заміну лічильника без дозволу енергопостачальника, що є правопорушенням в електроенергетиці, чим спричинила постачальнику електроенергії матеріальні збитки, які повинні бути нею відшкодовані.
Вини відповідача ОСОБА_1 суд не вбачає, так як він за цією адресою не проживає, і відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні визнала, що зазначене в Акті правопорушення здійснила саме вона.
Згідно з п.53 вищевказаних Правил, розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до Методики, затвердженої НКРЕ.
Відповідно до розрахунку заподіяних збитків згідно акту за НОМЕР_2. розмір збитків, що зазнав енергопостачальник внаслідок порушення Правил користування електричною енергією ОСОБА_2 розрахований правильно, з дня останнього зняття показань приладів обліку і складає 366,04 грн.
Підстав вважати, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, судом не виявлено.
Також, з ОСОБА_2 в порядку ст.88 ЦПК України належить стягнути 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь Роздільнянського РЕМ та на користь держави 51 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,130,174,209,212,214-215,218 ЦПК України, ст.ст. 26, 27 Закону України „Про електроенергетику", „Правилами користування електричною енергією для населення" затверджених постановою KM України за № 1357 від 26.07.1999р., Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою, НКРЕ України № 1416 від 22.11.1999р., суд -
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ «Одесаобленерго» в особі Роздільнянського РЕМ до до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків в сумі 366,04 грн., - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Одесаобленерго» в особі Роздільнянського РЕМ на розподільчий рахунок № 26035333537883 у Центральному відділенні ШБ м.Одеси, МФО 328135, код ОКПО 26302359 в рахунок відшкодування завданих матеріальних збитків 366,04 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь Роздільнянского РЕМ на поточний рахунок 26008054401398 у Південному ГРУ ЗАТ КБ "Приватбанк", МФО 388704, код ЄДРПОУ 263023599.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору на користь держави.
В задоволенні позовних вимог ВАТ «Одесаобленерго» в особі Роздільнянського РЕМ до ОСОБА_1 відмовити.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області в 10-ти денний строк з дня його проголошення шляхом подачі через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження, поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.